Κροατία - Τουρκία 79-62: Ο Μπιλάν έκλεψε τη λάμψη στο ντεμπούτο του Λάρκιν

Η Κροατία (3-0) παρέμεινε αήττητη, επικρατώντας και της Τουρκίας (0-3), στην πρώτη εμφάνιση του Σέιν Λάρκιν. Τριάντα πόντους πέτυχε ο Μίρο Μπιλάν.

Άλλη μία νίκη στο σακούλι. Και η Κροατία περιμένει τον επόμενο αντίπαλο της στον 4ο όμιλο για τα προκριματικά του EuroBasket 2022. Η Τουρκία, παρά την αλλαγή προπονητή και την παρουσία του Σέιν Λάρκιν, αποδείχτηκε εύκολο θύμα για την ομάδα του Βέλικο Μρσιτς.

Ο Μιρο Μπιλάν, μέλος της καλύτερης πεντάδας στο BCL για τον Νοέμβριο με την Σάσαρι, ήταν ο πρώτος σκόρερ της αναμέτρησης με 30 πόντους (10/14 σουτ) και 12 ριμπάουντ!

Ο Λάρκιν αντιμετώπισε προβλήματα από την άμυνα των Κροατών, έμεινε στους 12 πόντους (2/7 σουτ), ενώ γενικότερα η Τουρκία αντιμετώπισε επιθετικά προβλήματα (7 πόντους στο πρώτο δεκάλεπτο και 24 στο ημίχρονο).

Τα δεκάλεπτα: 24-7, 45-24, 57-43, 79-62.