TOP ΑΓΩΝΕΣ
  • TOP ΑΓΩΝΕΣ
  • BUNDESLIGA
  • ΤΕΛΙΚΟ

    ΦΡAΙΜΠΟΥΡΓΚ 0

    vs

    ΛΕΒΕΡΚΟΥΖΕΝ 1

  • ΒΟΛΦΣΜΠΟΥΡΓΚ -

    vs

    ΑΙΝΤΡΑΧΤ ΦΡΑΝΚΦΟΥΡΤΗΣ -

  • ΣAΛΚΕ -

    vs

    ΒΕΡΝΤΕΡ ΒΡΕΜΗΣ -

  • ΧΕΡΤΑ ΒΕΡΟΛΙΝΟΥ -

    vs

    ΑΟΥΓΚΣΜΠΟΥΡΓΚ -

  • ΜAΙΝΤΖ -

    vs

    ΧΟΦΕΝΧΑΙΜ -

  • ΜΠAΓΕΡΝ -

    vs

    ΦΟΡΤΟΥΝΑ ΝΤΙΣΕΛΝΤΟΡΦ -

  • ΓΚΛAΝΤΜΠΑΧ -

    vs

    ΟΥΝΙΟΝ ΒΕΡΟΛΙΝΟΥ -

  • ΠAΝΤΕΡΜΠΟΡΝ 07 -

    vs

    ΝΤΟΡΤΜΟΥΝΤ -

  • ΚΟΛΩΝΙΑ -

    vs

    ΛΕΙΨΙΑ -

  • ΤΕΛΙΚΟ

    ΛΕΙΨΙΑ 2

    vs

    ΧΕΡΤΑ ΒΕΡΟΛΙΝΟΥ 2

ΔΕΙΤΕ ΤΑ LIVE
Εθνική Παίδων: Με Τουρκία για την 5η θέση και το... Παγκόσμιο U17

Εθνική Παίδων: Με Τουρκία για την 5η θέση και το... Παγκόσμιο U17

Εθνική Παίδων: Με Τουρκία για την 5η θέση και το... Παγκόσμιο U17

Η αυλαία πέφτει στο Eurobasket U16 του Ούντινε, με την Εθνική Παίδων να αντιμετωπίζει την Τουρκία (17/08, 15:15), για την 5η θέση και την πρόκριση στο Παγκόσμιο Κύπελλο U17 του 2020.

Την ίδια ημέρα που η Εθνική Ανδρών αντιμετωπίζει την Τουρκία στο τουρνουά «Ακρόπολις Eurobank», οι Παίδες θα αναμετρηθούν με την αντίστοιχη εθνική, αλλά στο Eurobasket U16.

Η ομάδα του Κώστα Παπαδόπουλου, που επικράτησε της Κροατίας με 92-84, δίνει τον τελευταίο της αγώνα (17/08, 15:15) στο ευρωπαϊκό τουρνουά του Ούντινε και θέλει την νίκη, για να τερματίσει στην 5η θέση της διοργάνωσης.

Η σημασία της νίκης, βέβαια, σε αυτόν τον αγώνα είναι μεγάλη, καθώς το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα θα εξασφαλίσει και την πρόκρισή του στο Παγκόσμιο Κύπελλο U17 του 2020.

Η αναμέτρηση της Ελλάδας θα μεταδοθεί από το κανάλι της FIBA.

Οι αήττητες Γαλλία και Ισπανία θα αγωνιστούν για το χρυσό μετάλλιο (22:00) και Ιταλία - Ρωσία για το χάλκινο (19:45). Λετονία και Γερμανία επίσης δίνουν σημαντικό αγώνα, καθώς, όποια ηττηθεί, θα υποβιβαστεί στην Β' Κατηγορία.

Το πρόγραμμα της τελευταίας ημέρας (17/08):

Θέσεις 15-16
12:00
Εσθονία - Βοσνία/Ερζεγοβίνη

Θέσεις 13-14
17:30
Λετονία - Γερμανία

Θέσεις 11-12
14:15
Ισραήλ - Βόρεια Μακεδονία

Θέσεις 9-10
16:30
Λιθουανία - Σλοβενία

Θέσεις 7-8
18:45
Κροατία - Σερβία

Θέσεις 5-6
15:15
Ελλάδα - Τουρκία

3η θέση
19:45
Ιταλία - Ρωσία

Τελικός
22:00
Γαλλία - Ισπανία