Συνέχεια στο «Ακρόπολις» με Τουρκία για την Εθνική

Μετά την πρώτη πετυχημένη ημέρα του τουρνουά «Ακρόπολις Eurobank», η Εθνική Ελλάδος αντιμετωπίζει την Τουρκία (17/08, 20:30, ΕΡΤSports).

Η «επίσημη αγαπημένη» έδειξε τα... δόντια της στην Ιταλία, στον πρώτο αγώνα του τουρνουά «Ακρόπολις Eurobank» στο ΟΑΚΑ, ωστόσο η επόμενη ημέρα την βρίσκει με αμφίβολο τον Κώστα Σλούκα για το Παγκόσμιο.

Ο γκαρντ της Φενέρ αποχώρησε τραυματίας λίγο πριν ολοκληρωθεί η πρώτη περίοδος του ματς, και πλέον θα αρχίσει θεραπείες, με στόχο να προλάβει το τουρνουά της Κίνας.

Από εκεί και πέρα, επόμενος αντίπαλος του αντιπροσωπευτικού μας συγκροτήματος είναι η Τουρκία (17/08, 20:30, ΕΡΤSports), η οποία ηττήθηκε από την Σερβία στο πρώτο ματς.

Όσο για την ομάδα του Σάσα Τζόρτζεβιτς, θα αναμετρηθεί με την Ιταλία (18:00), έχοντας επίσης την δική της ανησυχία, καθώς ο Ντράγκαν Μιλοσάβλιεβιτς τραυματίστηκε στο 23ο λεπτό της αναμέτρησης με τους Τούρκους.