Ολυμπιακός: Τα συγχαρητήρια του μπάσκετ σε πόλο Ανδρών και Γυναικών

Η ΚΑΕ Ολυμπιακός έστειλε τα συγχαρητήρια της για τα πρωταθλήματα που κατέκτησε το πόλο Ανδρών και Γυναικών των... ερυθρόλευκων.

Η ανακοίνωση της ΚΑΕ Ολυμπιακός για τα πρωταθλήματα σε πόλο Ανδρών και Γυναικών

Πολλά συγχαρητήρια στις ομάδες πόλο Ανδρών και Γυναικών του Ολυμπιακού για την ανάδειξή τους σε Πρωταθλητές Ελλάδος!

Οι Άνδρες επικράτησαν του ΑΝΟΓ με 19-5, στέφθηκαν αήττητοι -και τυπικά- πρωταθλητές και έφτασαν στο 18ο νταμπλ!

Αήττητη κατέκτησε τον τίτλο η Γυναικεία ομάδα! Πιο συγκεκριμένα, οι "ερυθρόλευκες" επικράτησαν της Βουλιαγμένης στο Λαιμό με 11-9, έκαναν το 2-0 στην σειρά των τελικών και κατέκτησαν το 7ο σερί Πρωτάθλημα Ελλάδος.