Παναθηναϊκός - ΠΑΟΚ: Ντεμπούτο Μπέικον στην Basket League με 17 πόντους στο ημίχρονο (vid)

Δημήτρης Οικονόμου

Ο Παναθηναϊκός προηγήθηκε με 44-28 στο ημίχρονο του ΠΑΟΚ, με τον Ντουέιν Μπέικον να ξεκινάει... φορτσάτος στην Basket League.

Με φόρα από το ρεκόρ καριέρας που πέτυχε στην EuroLeague, απέναντι στην Βιλερμπάν, ο Ντουέιν Μπείκον μπήκε... καυτός και στην Basket League. Στο εν Ελλάδι ντεμπούτο του με τα πράσινα, ο Μπέικον έμοιαζε ασταμάτητος κόντρα στον ΠΑΟΚ.

Ο Αμερικανός σκόραρε 17 πόντους στο ημίχρονο, έχοντας 4/4 δίποντα και 3/5 τρίποντα, με την άμυνα του ΠΑΟΚ να μην μπορεί να τον σταματήσει σε κανένα σημείο.

Ο Μπέικον δείχνει όλες τις επιθετικές του αρετές σκοράροντας με κάθε τρόπο, είτε με fade away, είτε πηγαίνοντας με πρόσωπο στο καλάθι και έχει γίνει αμέσως ο πιο σημαντικός πόλος του Παναθηναϊκού στην επίθεση. Ξέχωρα από τους 15 πόντους του ο Μπέικον μάζεψε και 2 ριμπάουντ, έδωσε μία ασίστ, έκανε ένα κλέψιμο, έχοντας και ένα λάθος σε 13:14 λεπτά συμμετοχής στο πρώτο ημίχρονο.

@Photo credits: eurokinissi