Λάρισα - Άρης: «Ζεστός» ο Χάνλαν, κράτησε όρθιους τους «κίτρινους» στο πρώτο δεκάλεπτο

Ο Καναδός σκόρερ ήταν ο,τι καλύτερο είχε να επιδείξει ο Άρης στο παρκέ του κλειστού της Νεάπολης, στο εναρκτήριο δεκάλεπτο της αναμέτρησης του Άρη με την Λάρισα.

Παρά την μεγάλη αποχή από την αγωνιστική δραστηριότητα, ο Όλι Χάνλαν εμφανίστηκε «ζεστός» στην επανέναρξη της Basket League. Πιο συγκεκριμένα, στο πρώτο δεκάλεπτο του ματς της 12ης αγωνιστικής του Άρη στην Λάρισα, πέτυχε 12 πόντους με 3/4 δίποντα και 2/4 τρίποντα.

Είχε ακόμη ένα ριμπάουντ, μια ασίστ και δύο κερδισμένα φάουλ σε δέκα λεπτά παρουσίας, σκοράροντας 12 από τους 19 πόντους των κιτρίνων στο κλειστό της Νεάπολης.

Η ομάδα του κόουτς Καστρίτη έκλεισε το δεκάλεπτο ούσα πίσω στο σκορ με 22-19, με τον Χάνλαν να είναι ουσιαστικά αυτός που κράτησε τους Θεσσαλονικείς όρθιους.

Εξάλλου, πρόκειται για τον κορυφαίο επιθετικά παίκτη του εφετινού Άρη, καθώς μετρά 20.3 πόντους κατά μέσο όρο, σε 7 παιχνίδια του ελληνικού πρωταθλήματος.

@Photo credits: eurokinissi