Ξεμούδιασε (92-52) ο ΠΑΟΚ απέναντι στην Ελευθερούπολη

Με ευρεία νίκη (92-52) επί της Ελευθερούπολης συνέχισε ο ΠΑΟΚ mateco τα φιλικά προετοιμασίας του στο PAOK SPORTS ARENA.

Το χαμηλό επίπεδο του αντιπάλου σε συνδυασμό με τον σκοπό διεξαγωγής της αναμέτρησης έδωσαν τη δυνατότητα στον Άρη Λυκογιάννη να δοκιμάσει πράγματα απέναντι στην Ελευθερούπολη και φυσικά να αναγνωρίσει καλύτερα ατομικά στοιχεία των παικτών του. Ειδικά μετά τη 2η περίοδο, ο Δικέφαλος πάτησε γκάζι και δεν κοίταξε πίσω καθώς το επιμέρους σκορ 32-7 οδήγησε τη διαφορά στα επίπεδα των 34 πόντων (52-18) στο τέλος του ημιχρόνου.
Ο Λυκογιάννης μοίρασε τον χρόνο συμμετοχής και φυσικά αντιστοίχως μοιράστηκε και το σκοράρισμα. Αυτή τη φορά η ομάδα του δεν ήταν το ίδιο αποτελεσματική στο μακρινό σουτ, αλλά έβγαλε ενέργεια σε άμυνα και ανοιχτό γήπεδο, δύο στοιχεία που εντάσσονται σ’ αυτή που μπορεί να κρατήσει ο τεχνικός του ΠΑΟΚ.

Τα δεκάλεπτα: 20-11, 52-18, 73-37, 92-52

ΠΑΟΚ Mateco: Χριστοδούλου 7, Λοβ 14, Γκρίφιν 10, Καμπερίδης Μ., Καμαριανός 2, ΝτιΛέο 6 (2), Καραγιαννίδης 4, Ρούμογλου 5 (1), Καμπερίδης Γ. 9 (3), Κάρτερ 3 (1), Τζόουνς 7, Τολιόπουλος 7 (1), Γιάνκοβιτς 10, Ογκμπέιντε 8, Θ.Κωνσταντινίδης.
ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ: Τουτζιαράκης 9, Ναούμης 10 (2), Γοργόνης, Ερμείδης 4, Σκουλίδας 9 (1), Καρακεχαγιάς 1, Πάτρας 3 (1), Γεωργίου, Γιοβάνοβιτς 11 (1), Σταμπουλής 5.