Μόνο το Λαύριο εκτός απ' τις ομάδες της Basket League - Πέρασε απ' το «Ιβανώφειο» η Κύμη

Γιάννης Ράμμας
Μόνο το Λαύριο εκτός απ' τις ομάδες της Basket League - Πέρασε απ' το «Ιβανώφειο» η Κύμη

bet365

Η αγωνία δεν έλειψε απ' την πρεμιέρα της Β' Φάσης του Κυπέλλου Ελλάδος, αλλά έλειψαν οι εκπλήξεις, μ' εξαίρεση τη νίκη-πρόκριση του Δούκα επί του Λαυρίου βάσει διαφοράς κατηγορίας.

Τα Τρίκαλα κι η νεοφώτιστη Δόξα Λευκάδας (παρατάχθηκε με την εφηβική ομάδα) επίσης δε συνεχίζουν, αλλά λόγω ομάδων επίσης της Basket League.

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΟΣ 2016-17

Β' ΦΑΣΗ

1η Αγωνιστική
Δόξα Λευκάδας-Ρέθυμνο Cretan Kings 31-93
Καβάλα-Απόλλων Πάτρας 61-65
Μαχητές Δόξα Πεύκων-Πανιώνιος 55-76
Ηράκλειο-Κόροιβος 60-71
Ηρακλής-Κύμη 69-73
Δούκας-Λαύριο 74-73
Τρίκαλα-Προμηθέας Πατρών 67-70
Αίολος Αστακού-ΑΟ Αμύντας 79-69

ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ-ΡΕΘΥΜΝΟ CRETAN KINGS 31-93
Τα δεκάλεπτα
: 08-29, 18-51, 21-66, 31-93
Δόξα Λευκάδας (Κόγκας): Σολδάτος 4, Θέρμος, Ιωακειμίδης 6 (1), Μπορσάνος 2, Κοψίδας, Ροντογιάννης 4, Λάμπρης 1, Λάζαρης, Κονιδάρης 6(2), Ζαβιτσάνος 5 (1), Ζακυνθινός, Κελαρίου 3
Ρέθυμνο Cretan Kings (Κωνσταντινίδης): Παναρετάκης 2, Κώττας 20, Ραζής 2, Χριστοδούλου 12, Άρνολντ 3 (1), Φιτζπάτρικ 11 (1), Θεοδωρίδης 4, Τάλτον 6, Καμπερίδης 14 (2), Ζάμπας 6, Γιαννόπουλος 4, Έντουαρντς 9

ΚΑΒΑΛΑ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΑΣ 61-65
Τα δεκάλεπτα
: 17-16, 35-35, 43-52, 61-65
Καβάλα (Μωσαΐδης): Μανάκας 2, Αναστασάκης 2, Μάζουρτσακ 7 (2), Σαββίδης 1, Κελαϊδής 17 (2), Κυριακού, Κουμλέλης 3, Γκέλιος 13 (1), Μούκας 5, Σκάνδας 11
Απόλλων Πατρών (Μέξας): Τζόουνς 14 (1), Μαστρογιαννόπουλος 4, Βεργίνης 11 (3), Κόμπινς 7, Σλαφτσάκης 2, Τσιάρας 7, Διαμαντάκος 3, Καλινόσκι 8, Μπαβτσιτς 2, Ράσελ 7 (1)

ΜΑΧΗΤΕΣ ΔΟΞΑ ΠΕΥΚΩΝ-ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 55-76
Τα δεκάλεπτα
: 6-22, 18-37, 39-54, 55-76
Μαχητές Δόξα Πεύκων (Χατζηκυριακίδης): Χατζηκυριακίδης, Νικολόπουλος 19 (5), Ιακωβίδης, Γερομιχαλός 13 (1), Ευαγγελόπουλος, Καλαμπάκας 12 (1), Βαρδής, Στόλης, Τσίτσος, Τάταρης 11, Παγωνίδης
Πανιώνιος (Οικονόμου): Μπάρλος 10, Νοέας, Αλίχοτζιτς 22, Πελεκάνος 9 (1), Κάπρης 7, Σακελαρίου 3 (1), Καρύδας, Μίχαλος 5 (1), Μπιλλής 4, Ματαλών 8, Μελισσαράτος, Δημητριάδης 8

ΗΡΑΚΛΕΙΟ-ΚΟΡΟΙΒΟΣ 60-71
Τα δεκάλεπτα
: 17-20, 26-37, 38-54, 60-71
Ηράκλειο (Ράλλης): Γεωργόπουλος, Κυπριωτάκης, Παπαδάκης 3, Τσερκιτσόγλου 12 (2), Μαραγκάκης 7, Πετράκης 3 (1), Πάνου 7, Λόλας 10, Λιανός 18 (2), Πάλλης
Κόροιβος (Καλαμπάκος): Γκότσερ 4 (1), Μακ Έλραθ 3, Μιχαλόγλου 3 (1), Σαχπατζίδης 5, Χατζηνικολάου 3, Σπυριδωνίδης 4 (1), Μπράουν 22 (3), Μιλουτίνοβιτς 21 (1), Αποστολίδης 6 (2), Μπεκρής

ΗΡΑΚΛΗΣ-ΚΥΜΗ 69-73
Τα δεκάλεπτα
: 10-21, 21-41, 41-57, 69-73
Ηρακλής (Αλεξανδρής): Γιαννακίδης 6 (2), Τότσιος 11, Ονάσογλου, Χρυσόπουλος 8 (1), Γκαγκαλούδης 14, Ρουτκάουσκας 8, Χείλαρης 12 (1), Δέσπος 4, Αγγελακόπουλος 6 (2)
Κύμη (Μπρατσιάκος): Αμπντούλ-Αλίμ 14 (3), Γκριν 5 (1), Τουτζιαράκης 2, Κατράνας 6 (2), Τζόλος 2, Κωνσταντακόπουλος 3 (1), Σιγκούνας, Τσούπκοβιτς 7 (1), Μόργκαν 14, Σταμάτης 10 (2), Ελ-Αμίν 10 (2), Ψαθάς

ΔΟΥΚΑΣ-ΛΑΥΡΙΟ 74-73
Τα δεκάλεπτα
: 16-16, 40-41, 54-49, 74-73
Δούκας (Συμεωνίδης): Κουκάς 6 (2), Καυκής 15 (2), Κυρίτσης 29 (2), Κανονίδης 12 (1), Ρούμπιο 10, Ράπτης 2, Κομποδιέτας, Μιλεντίγεβιτς, Καρράς, Μαστόρος, Αγραβάνης
Λαύριο (Σερέλης): Γιανγκ 10 (1), Πάντερ 24 (2), Χάμιλτον 12 (2), Μπολντς 2, Κακλαμανάκης 2, Γιαννακόπουλος 3, Κοκ 10, Περράκης, Ψαρόπουλος, Αθανασούλας 10 (2), Τσίρος

ΤΡΙΚΑΛΑ-ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΠΤΡΩΝ 67-70
Τα δεκάλεπτα
: 13-23, 35-38, 52-48, 67-70
Τρίκαλα (Καστρίτης): Κάφεϊ 2, Μακ Μίλαν 13, Λίποβι 10 (2), Καλογιαννίδης, Καραθανάσης, Τσαγκαράκης 11 (3), Βαρυτιμιάδης 7, Μπάρλοου 15 (3), Καλλές 9
Προμηθέας Πατρών (Βετούλας): Κάρτερ 4, Μουρ 8, Γιαννικόπουλος, Γκίκας 14 (4), Πέττας 9 (2), Φαγιέ 27 (4), Τσάμης, Σαρικόπουλος, Τζόνσον 8

ΑΙΟΛΟΣ ΑΣΤΑΚΟΥ-ΑΜΥΝΤΑΣ 79-69
Τα δεκάλεπτα
: 21-20, 41-43, 60-56, 79-69
Αίολος Αστακού (Κουταλιανός): Μπρόζος 7 (1), Θεοδωράκος 4, Κουμπούρας 6, Παπαδιονυσίου 2, Κατσαρές 5 (1), Κακλαμάνος 14 (4), Κιτσούλης 18 (1), Κασαμπαλής 4, Χαρισμίδης, Λυμπάρης 10, Γκιζόγιαννης 9 (1)
Αμύντας (Ζαβός): Αγγελόπουλος 18 (2), Τοπάλι 2, Βογιατζής 6, Διαμαντόπουλος 11 (1), Σκορδάς, Κουκουνιάς 7 (2), Μανσαράι 5 (1), Δορκοφίκης, Παπαδούλης 6 (2), Μπάρμπας 14 (3), Ρούσσος

2η Αγωνιστική (24/9)
17. Κύμη-Ρέθυμνο Cretan Kings
18. Προμηθέας Πατρών-Δούκας
19. Αίολος Αστακού-Πανιώνιος
20. Απόλλων Πάτρας-Κόροιβος

3η Αγωνιστική (1/10)
21. Aπόλλων Πάτρας/Κόροιβος-Προμηθέας/Δούκας
22. Αίολος Αστακού/Πανιώνιος-Κύμη/Ρέθυμνο Cretan Kings

Γ' ΦΑΣΗ (5/10)
23. ΑΕΚ-Νικητής 21
24. Άρης-Νικητής 22
25. Παναθηναϊκός-ΠΑΟΚ
26. Ολυμπιακός-Κολοσσός Ρόδου

Το Gazzetta βρίσκεται στο Τόκιο και καλύπτει λεπτό προς λεπτό τους 32ους Ολυμπιακούς Αγώνες. Συνεχής, 24ωρη ενημέρωση για το πρόγραμμα των Αγώνων, το πρόγραμμα των ελληνικών συμμετοχών, αλλά και τον πίνακα των μεταλλίων όπως διαμορφώνεται μετά από κάθε τελικό. Επιπλέον, μπορείτε ανα πάσα στιγμή να δείτε τα highlights κάθε αγωνιστικής μέρας ξεχωριστά.

 

Μείνετε συντονισμένοι στο Gazzetta που από την πρώτη μέρα της διοργάνωσης, ζει τους Ολυμπιακούς Αγώνες από το Τόκιο!

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛAΔΑΣ NEWS FEED