Eκτός Κυπέλλου Παναθηναϊκός και Ιπποκράτης

Gazzetta team
Eκτός Κυπέλλου Παναθηναϊκός και Ιπποκράτης

bet365

Δεν έλειψε η έκπληξη στην φάση των «16» του Κυπέλλου γυναικών με τον Άρη Πετρούπολης (ομάδα Α2) να αποκλείει τον Ιπποκράτη Κω με 68-67.

Η Αναστασία Τσέρου με τρίποντο λίγο πριν την κόρνα της λήξης στην παράταση χάρισε την πρόκριση στον Άρη Περτρούπολης επί του Ιπποκράτη Κω με 68-67.

Το πρόγραμμα της ημέρας:

19.ΑMΣ Αναγέννηση Ν.Ρ.-Αθηναϊκός ΑΣ 71-65
20.Αρης Πετρούπολης-ΑΣ Κώων Ιπποκράτης 68-67
21. ΑΟ Τερψιθέας Γλυφάδας-ΑΣ Ολυμπιακός Βόλου 1937 70-56
22.Μελίσσια-Νίκη Λευκάδας 43-40
23.ΑΕΟ Πρωτέας Βούλας-ΑΣ ΠΑΟΚ 65-43
24.ΑΟ Σερρών-ΑΕ Σουρμένων Ελληνικού 26-65
25. Κρόνος Αγίου Δημητρίου-Παναθηναϊκός 45-38
26.Ολύμπια Λάρισας-Παναθλητικός Συκεών 59-61

Κρόνος Αγίου Δημητρίου-Παναθηναϊκός 45-38
Τα δεκάλεπτα : 10-11, 21-17, 36-42 ,45-38
Κρόνος Αγίου Δημητρίου (Χατζηδάκης, Βασιλάκος): Πανταζή 12, Ζικυρίδου 6, Ξάνθου 2, Μπακάλη 6, Καμένου 10(2) Εμμανουηλίδου 7, Σπαθάρη 2, Οικονομάκη, Τζανετάτου.
Παναθηναϊκός (Πρέκας , Μάλαμα): Αυτζή 15(1), Σλούκα 11 (3), Καλέντζου 5, Κυριακοπούλου 7, Δανούση, Καλημέρη, Κόνιαλη.

Αναγέννηση Νέου Ρυσίου – Αθηναϊκός 71-65
Τα δεκάλεπτα:26-15, 36-33, 57-46, 71-65
Αναγέννηση Ν. Ρυσίου (Καφαντάρη): Μούλη 11 , Σταυρίδου 15(3), Βασιλειάδου 8, Σκιαδοπούλου 14, Μπαμπικέρ, Μούρτου6 , Λόγκαν 15 , Μαραγκού, Γράψα 8(2), Λύρου, Τζήκου.
Αθηναϊκός (Κεραμιδάς): Λουκάτου 17(5), Κωστάκη 14, Μαγαλιού 11, Αλεξανδρή, Παντέλη 5, Χριστινάκη 10, Χρονοπούλου 2, Καραμπάτσα, Νίξινα.

Άρης Πετρούπολης – Ιπποκράτης 68-67
Δεκάλεπτα: 12-16 , 26-31, 38-47, 57-57, (παρ.) 68-67
Άρης Πετρούπολης (Μίχα, Αγγέλη): Μπαράκου, Καβαλλάρη 5(1) , Λιάγκα 12(2), Μοίρα 7 , Πλούμπη 21(1) , Ροίδου 6 , Ανωγειανάκη 9(1), Τσέρου 6(2), Μακρυνίκα 2
Ιπποκράτης (Καπλανίδης, Παπούλης) : Χελιώτη 6 , Κάλντγουελ 19, Κασάπογλου 2, Γούναρη 3(1) , Κεχαγιά 22(2) , Σβύνου , Σαράγια , Δρεττάκη 1, Γιαννακοπούλου 8 , Κουφογιάννη 6.

Τερψιθέα-Ολυμπιακός Βόλου 70-56
Δεκάλεπτα: 19-16, 39-21, 50-38, 70-56
Τερψιθέα (Παπασπυριδάκος-Φατούρος): Σύρα 9 (1), Βαλέτα 17 (3), Ουΐλιαμς 26 (3), Αξιοπούλου 6 (1), Ισκιόγλου 9, Στεφάνου, Πολίτη, Αγκάνη 3.
Ολυμπιακός Βόλου (Καπουρνιώτης): Θωμά, Σαρακατσάνη 6 (2), Μπακρατσά, Αγαγιώτη, Σουλτάνη 6, Καποδίστρια, Ταντουρόφσκα 22 (3), Ζέρβα 5, Ζήτη, Ζαμπάκα, Πόπιντσουκ, Δεληγιάννη 17.

ΑΟ Σερρών – Ελληνικό 26-65
Τα δεκάλεπτα: 5-13, 9-26, 21-43, 26-65
ΑΟ Σερρών (Κηρύκος): Μαραγκού 10, Τόγα 3 (1), Μπακιρτζίδου Μ. 1, Τζιαμπάζη 5 (1), Χωλοπούλου Ν. 4, Χωλοπούλου Μ. 3, Γκλεζάκη, Πρόικου, Δεινοπούλου, Μπακιρτζίδου Κ.
Ελληνικό (Καπογιάννη): Παπαμιχαήλ 6, Σταμάτη 13 (3), Καλογήρου 2, Κοσμά 4, Μαγκλάρα 6, Νικολαΐδου 6, Χαλιβέρα 2, Τζόνσον 7, Μπόνη 7 (1), Φουράκη Β. 4, Φουράκη Σ. 8, Μπαλτά.

Πρωτέας Βούλας -ΠΑΟΚ 65-43
Δεκάλεπτα : 12-08, 29-18, 53-30, 65-43
Πρωτέας Βούλας (Δάγλας , Τασιόπουλος): Θεοδώρου , Λύμουρα 12, Τσιχλάκη , Μπαρμπερίδου 7(1) , Κολλάτου 5(1) , Χατζηνικολάου 6, Σπυριδοπούλου 6, Σωτηρίου 10(1), Μαντά , Φασούλα 6,Αναστασοπούλου , Μπράβαρντ 13(1)
ΠΑΟΚ (Μασλαρινός, Αγγελίδης Α.): Κυρατζή 2, Τελίδου 8(2) , Σπανίδου 4, Καλαμπάκου 11(1),Γαβρίλη , Κατωπόδη 6 , Τσελεμπή 7, Μπροκ 5.

Ολύμπια Λάρισας– Παναθλητικός 59-61
Δεκάλεπτα: 18-19, 31-31, 48-46, 59-61
Ολύμπια Λάρισας (Λιάκος): Κυριτσάκα 5, Καψωκόλη 4, Σουλιώτη 4, Σπυροπούλου 12(2), Αραπακοπούλου, Χαβαλέ 10, Σκαρλή 2, Κουτσουνούρη 22(1), Καλλίδη, Ντριστέλα.
Παναθλητικός (Συρόπουλος): Κωτούλα 2, Αναστασιάδου 2, Καζαντζίδου 17(2), Τόσκα 2, Τσαμπούρη 13(2), Κοστανάκη 5(1), Ταρπάγκου 6, Ρούσσου 5, Γαϊτάνη 9, Κουλουμπή.

Μελίσσια – Νίκη Λευκάδας 43-40
Δεκάλεπτα : 15-15, 25-25, 36-34, 43-40
Μελίσσια (Κουκής ): Καραβέλη 5, Καμπουράκη 8 , Τσιχριτζή , Κοιλιαρίδη 5, Ζακυνθινού 9(1) , Καπερώνη 5(1) , Σκαρογιάννη 7, Τσουκαλά 4
Νίκη Λευκάδας (Βαφείας ) : Χαιριστανίδου 5, Αργυρού 4, Τζίμπο , Κανταρά 12 , Μπαλλά 3, Κρητικού , Ψυχογιού 8 , Μοσχοπούλου 8

Γ’ Φάση- Προημιτελικοί (21/12)
27. Αρης Πετρούπολης-Αναγέννηση Ν.Ρ.
28.Ελληνικό-Μελίσσια
29. Πρωτέας Βούλας-Παναθλητικός
30.Κρόνος-Τερψιθέα

Το Gazzetta βρίσκεται στο Τόκιο και καλύπτει λεπτό προς λεπτό τους 32ους Ολυμπιακούς Αγώνες. Συνεχής, 24ωρη ενημέρωση για το πρόγραμμα των Αγώνων, το πρόγραμμα των ελληνικών συμμετοχών, αλλά και τον πίνακα των μεταλλίων όπως διαμορφώνεται μετά από κάθε τελικό. Επιπλέον, μπορείτε ανα πάσα στιγμή να δείτε τα highlights κάθε αγωνιστικής μέρας ξεχωριστά.

 

Μείνετε συντονισμένοι στο Gazzetta που από την πρώτη μέρα της διοργάνωσης, ζει τους Ολυμπιακούς Αγώνες από το Τόκιο!

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛAΔΑΣ NEWS FEED