Μόνο εσύ Αντώνη! (pics)

Γιάννης Σταυρουλάκης

Ο Αντώνης Φώτσης είναι ο μοναδικός παίκτης του Παναθηναϊκού που πανηγύρισε πρωτάθλημα στο ΣΕΦ το 1999 και το 2017!

Οι μεγαλύτεροι αγώνες στην Sportingbet. Παίξε νόμιμα με πριμ 5% στο Λετονία - Εσθονία (21+).

Ήταν, ενδεχομένως, ο τελευταίος τελικός του Αντώνη Φώτση στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας. Τα χρόνια πέρασαν, ο 36άχρονος φόργουορντ διένυσε, ίσως, τα τελευταία μέτρα μιας μεγάλης διαδρομής ενώ η χρονιά έκλεισε με τον καλύτερο τρόπο αφού ο Παναθηναϊκός κατέκτησε το πρωτάθλημα μέσα στο ΣΕΦ κι έκανε το double

Ό,τι συνέβη, δηλαδή, το 1999 όταν ο Παναθηναϊκός του Μποντιρόγκα, του Ράτζα, του Τζεντίλε, του Αλβέρτη και του Οικονόμου, κατέκτησε τον τίτλο στο Παλέ με τον Αντώνη Φώτση στο ρόστερ του! Τα χρόνια πέρασαν και ο «Batman» είναι πλέον ο μοναδικός παίκτης που έχει ζήσει τα δυο μοναδικά «διπλά» σε πέμπτους τελικούς στην ιστορία του ελληνικού μπάσκετ

Αφού λάνσαρε έναν καινοτόμο υπερπλήρη οδηγό για τη νέα σεζόν του ΝΒΑ, το Gazzetta ταξίδεψε στην άλλη άκρη του Ατλαντικού για ένα NBA Tour χωρίς προηγούμενο. Ο Αντώνης Καλκαβούρας θα βρεθεί σε έξι διαφορετικές πολιτείες των Η.Π.Α. ακολουθώντας τους πρωταθλητές Μιλγουόκι Μπακς του Γιάννη Αντετοκούνμπο. Μείνετε συντονισμένοι, το περιεχόμενο θα είναι εντυπωσιακό!