«Βομβαρδισμός» από Κάρολ και... 100άρα η Ρεάλ!

Νίκος Καρφής

Με τον Τζέι Σι Κάρολ να βρίσκεται στην ζώνη του «λυκόφωτος» (29π., 8/11 τρίποντα), η Ρεάλ... διέλυσε την Μάλαγα με 101-72 και πλέον θέλει άλλη μια νίκη για να προκριθεί στους ισπανικούς τελικούς.

Η Ρεάλ βρίσκεται μια ανάσα από τους τελικούς του ισπανικού πρωταθλήματος, αφού σκόρπισε την Μάλαγα με 101-72 και έκανε το 2-0 στην ημιτελική σειρά.

Οι γηπεδούχοι καθάρισαν το ματς με ένα επιμέρους σκορ 30-10 στο δεύτερο δεκάλεπτο, σε ένα διάστημα που ο «καυτός» Τζέι Σι Κάρολ σημείωσε 21 πόντους με 1/1 βολή, 1/1 δίποντο και 6/7 τρίποντα.

Η διαφορά στο ημίχρονο είχε εκτοξευθεί στο +24 (57-33) και έτσι οι Μαδριλένοι έβαλαν τις βάσεις για μια άνετη επικράτηση. Πλέον θέλουν άλλη μια νίκη για να περάσουν στους τελικούς.

Live Στοίχημα σε NBA & Bundesliga με Live Stream στη Novibet (21+).

Για τους νικητές ο Κάρολ έκανε «όργια» με 29 πόντους και προσωπικό ρεκόρ στα τρίποντα (8/11), ενώ για τους ηττημένους προσπάθησαν οι Φογκ και Λαφαγιέτ με 12 και 10 πόντους αντίστοιχα.

Tα δεκάλεπτα: 27-23, 57-33, 79-49, 101-72

Ρεάλ Μαδρίτης - Μάλαγα 2-0
Game 1 Ρεάλ Μαδρίτης - Μάλαγα 71-68
Game 2 Ρεάλ Μαδρίτης - Μάλαγα 101-72