Β' Εθνική: Νίκες για Παπάγο, Αιγάλεω, τριπλή ισοβαθμία στην κορυφή του 4ου ομίλου

Μιχάλης Γκιουλένογλου
Β' Εθνική: Νίκες για Παπάγο, Αιγάλεω, τριπλή ισοβαθμία στην κορυφή του 4ου ομίλου

bet365

Το πρωτάθλημα της Β' Εθνικής συνεχίστηκε με τη διεξαγωγή της 16ης αγωνιστικής.

Στον 1ο όμιλο της Β' Εθνικής, ο Παπάγος επικράτησε του Εθνικού με 95-89 και παρέμεινε στην κορυφή του 1ου ομίλου. Στον 2ο, το Αιγάλεω εδραιώθηκε στην κορυφή, διαλύοντας τον Μανδραικό με 82-61.

Στον 3ο όμιλο, ο πρωτοπόρος Ερμής Σχηματαρίου είχε εύκολο έργο απέναντι στα Ιωάννινα, επικρατώντας με 87-71. Τέλος, στον 4ο όμιλο, η Γέφυρα επικράτησε (74-59 στην Κομοτηνή) και πλέον έχουμε τριπλή ισοβαθμία με τον Αίαντα Ευόσμου και τον Μακεδονικό.

1ος όμιλος (16η αγωνιστική)
Αποτελέσματα
ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ-Πανελευσινιακός 90-78
Παπάγου-Εθνικός Πειραιά 95-89
Αχαγιά 82-Έσπερος Καλλιθέας 79-68
ΑΠΑΣ «Τα Φανάρια»-Ένωση Ιλίου 62-63
ΚΑΟ Κορίνθου-Πεντέλη 90-67
ΝΕΟ Ληξουρίου-Αργοναύτης Ραφήνας 87-70
Ρεπό : Νέα Κηφισιά

Οι αγώνες αναλυτικά:

ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ-Πανελευσινιακός 90-78
Διαιτητές: Τσαχάκης, Ζιώγας, Σιδέρης
Δεκάλεπτα: 30-24, 49-42 (ημίχρονο), 74-56, 90-78
ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ (Καρατζάς): Αναούνης, Απ. Κόντος 1, Γιαννόπουλος, Δικαιόπουλος, Στεργιάκης 11, Ζήρος 2, Λίτσος 16 (3), Αθ. Κοντός, Μπίγγος 1, Καραχάλιος 19, Καραλευθέρης 17 (3), Γεωργοπαπαδάκος 23 (3)
Πανελευσινιακός (Βούλγαρης): Νίκου 3 (1), Κούτουλας 3 (1), Καράμπελας 11 (1), Σαργιένκο 3 (1), Θεοδοσίου 5 (1), Κρασάκης 4, Μπουάρακ 17 (4), Δενδρινός, Λεκάκης 3 (1), Παπαφλωράτος 7 (1), Ρεκουνιώτης 22, Μαυρομιχάλης

Παπάγου-Εθνικός 95-89

Διαιτητές: Σκαλτσής, Σπυρόπουλος, Μαυρέλης

Δεκάλεπτα: 20-24, 47-42, 69-66, 95-89

Παπάγου (Κουρής): Παπαζήσης 2, Τσούτσος 10 (2), Τρίχας 6 (2), Βούζας 7 (1), Καρούζος 14 (4), Μαράκης 13, Σολωμός 20, Σωφρονάς 13 (1), Δελίδης 10 (2)

Εθνικός (Χούμπαυλης): Γεωργιάδης 6 (2), Μπασδέκης 17 (1), Λιβανός, Καραφάντης, Σιδέρης 4, Καρυστινός 14 (4),Καραδημητρίου, Παπουτσής 5 (1), Βασιλόπουλος 32 (7), Κασιούμης 11

Αχαγιά 82-Έσπερος Καλλιθέας 79-68

Διαιτητές: Τσιμπούρης-Ρίζος-Κουτσοδήμος

Aχαγιά ΄82 (Λιόνας): Καφέζας 15, Κατσογιάννης, Νεόφυτος 5, Καλογιάννης 10 (3), Φραντζής 17 (3), Ανδρ. Οικονομόπουλος 5 (1), Ταρνάρης 4, Δαβάνης 13, Λυμπέρης 8 (2), Αγγ. Οικονομόπουλος 12 (1)

Έσπερος (Ταυρόπουλος): Οικονόμου 15 (2), Καράβολας, Αδαμόπουλος 10, Καπρήςς 18 (2), Γκαγκαλούδης 7 (1), Χαρούνι 2, Μαγιτόμπε 2, Ολύμπιος 2, Τσολάκης

Φανάρια Νάξου-Ένωση Ιλίου 62-63

Διαιτητές: Ουσταμπασίδης, Καλογριάς, Κοντογιάννης

Δεκάλεπτα: 15-20, 31-34, 46-46, 62-63

ΑΠΑΣ τα Φανάρια (Τσαουσίδης): Μιλεντίγιεβιτς 21 (2), Πολίτης 3 (1), Ψαρόπουλος 10 (2), Παπάδης, Μάκαρης 3 (1), Προδρόμου 15, Χάρος, Βουτυρόπουλος, Σαρρής, Αναγνωστόπουλος 8, Σεϊντίνι., Κατσουλάκος 2

Ένωση Ιλίου (Πανούλιας): Κοντούλης, Δαρμής 4, Γεροκώστας 5, Φουντάς 13 (2), Πανουσόπουλος Θ. 11 (3), Σπυρόπουλος 11 (1), Γκουντόπουλος, Δουρουντούς 8, Τσιουμπρής 11, Κοσμίδης

ΚΑΟΚ-Πεντέλη 90-67

Διαιτητές: Χουγιάζος, Χάινα, Τσάλας

Δεκάλεπτα: 16-17, 43-34, 67-43, 90-67

ΚΑΟ Κορίνθου (Νικητόπουλος): Καπώνης 11(3), Δ.Μακρής 12, Λιακόπουλος 12(1), Φακοπουλίδης 19(2), Δούκας 8, Κωνσταντίνου 3(1), Τσιάκος 8, Αδαμόπουλος 6, Λάκοβ 11(2)

Πεντέλη (Χαρτοματσίδης): Νάσσης 5 (1), Γιαννίκος, Γραμματικός 9(2), Χρυσός 14, Κωνσταντινάκος, Καραβανάς 8, Σταυριανόπουλος, Ψαρόπουλος 18(2), Παπαπέτρου 13(3)

NEO Ληξουρίου-Αργοναύτης Τρ. 87-70

Διαιτητές: Λιότσιος-Λογοθέτης-Ασημακάκης

Δεκάλεπτα: 24-15, 49-34, 66-54, 87-70

ΝΕΟ Ληξουρίου (Τζουγανάτος): Παππάς 20 (4), Αντωνάτος 5 (1), Χονδρογιάννης 5 (1), Νιφόρας 19 (2), Συνοδινός, Χοτζάι , Κασπίρης 10 (2), Μαρούλης 2, Τρυφωνόπουλος 5, Βαβάτσικος 14 (1), Ματσούκης 5 (1), Λαμπρόπουλος 2

Αργοναύτης Τρ. (Γιαννακόπουλος): Σγουρός 17 (4), Λίτσο, Κόρμπος, Γεραμάνης 21 (1), Ντούσιας, Ζακυνθινός 14, Κορομηλιάς 4 (1), Μανταλβάνος 1, Μητσάκης 5 (1), Παναγιάρης, Μπαλαμπάνης 8 (2), Σταμέλος

Η Βαθμολογία

(σε 16 αγώνες)

1.Παπάγου (12-3) 27
———————————-
2.ΦΕΑ (12-3) 27
3.Έσπερος Καλλιθέας (10-5) 25
4.ΑΠΑΣ «Τα Φανάρια» + (10-4) 24
5.Πανελευσινιακός* (8-6) 22
6.Νέα Κηφισιά* (7-7) 21
7.ΝΕΟΛ* (7-7) 21
8.Αργοναύτης Ραφήνας + (7-7) 21
9.ΚΑΟ Κορίνθου (6-9) 21
10.Αχαγιά 82 (6-9) 21
———————————-
11.Ένωση Ιλίου (5-10) 20
12.Εθνικός Πειραιά (4-11) 19
13.Πεντέλη (2-13) 17

*Έχει κάνει το ρεπό του
+Έχουν παιχνίδι λιγότερο

Η επόμενη αγωνιστική (27/2)

Πανελευσινιακός – Παπάγου
Εθνικός – Αχαγιά
Έσπερος Κ. – ΑΠΑΣ
Ένωση Ιλίου – ΚΑΟΚ
Πεντέλη – Ληξούρι 0
Ν. Κηφισιά – ΦΕΑ
Ρεπό: Αργοναύτης

2ος όμιλος (16η αγωνιστική)
Αποτελέσματα
Ηλυσιακός-Δούκας 75-77
Πρωτέας Βούλας-Άρης Νίκαιας 87-56
ΕΦΑΟ Ζωγράφου-ΟΦΗ 74-51

Κρόνος Αγ. Δημητρίου-ΝΕ Μεγαρίδος 72-88
Αιγάλεω-Μανδραϊκός 82-61
Παλαιό Φάληρο-Πανιώνιος 72-62
ΑΟΚ Χανιά-ΚΑΟ Μελισσίων 97-76

Οι αγώνες αναλυτικά:

Ηλυσιακός-Δούκας 75-77

Διαιτητές: Παπαφωτίου-Κονταράτος-Καρακωνσταντόπουλος

Δεκάλεπτα: 17-21, 33-33, 55-61, 75-77

ΑΣΕ Δούκα (Σορώτος): Γαρμπής 14 (2), Γεωργοπαπαδάκος 3 (1), Λάκκας 9 (1), Αναστασόπουλος, Τσιτσιγιάννης 1, Μιχαήλ 8 (1), Κορκόντζελος 2, Λαγός 5 (1), Μαγουλάς, Σωτηράκης 24 (3), Ντιαλλό 5, Ματζιώρης 6 (2).

Πρωτέας Βούλας-Άρης Νίκαιας 87-56

Διαιτητές: Μπούκας, Φραγκούλη, Σκουλαρίκης

Δεκάλεπτα: 16-20, 27-15, 22-14, 22-7

Πρωτέας Β. (Τερζής-Σουλιώτης): Δενδρινός 15 (3),Κοπασκάκης, Τσακναρίδης 2, Κυρίλης 7 (1), Παπαδάκος, Ματσάγγος 19 (4), Γάργαλης 11 (1), Σκόρδας 9, Μόρφης 4 (1), Καραμαλέγκος 7 (1), Βλάχος 5 (1), Βισνιέφσκι 8

Άρης (Μωϋσίδης, Ντακοβάνος): Τσιότρας 12, Δαχρέτζης 2, Πρίτσος 10 (3), Κόλλιας 9, Τσολάκης, Πεταλάς 14, Τσάτας 3, Γαλίτης, Παπαδάκης 3 (1), Κάππης 2, Καραβανάς 1

Αιγάλεω – Μανδραϊκός 82-61

Διαιτητές: Αναστασίου-Δελαγραμμάτικας-Κοτσίρης

Δεκάλεπτα: 17-14, 38-42, 57-48, 82-61

Αιγάλεω (Ζαβός): Κουμπούρας 5, Παπαδόπουλος 3, Ντακούλιας 12(1), Πολέμης 6, Καρασταμάτης 6(2), Μαχαίρας 14, Ετζιάκα 15, Ψημίτης 10, Παπαδολιάς 9, Βλάχος 2

Μανδραϊκός (Κωνσταντώνης): Σπυρίδωνος 2, Κουμάνταρος 16(2), Παπανικολάου 1, Κοψιάς 13(2), Αλεξανδρόπουλος 6, Τσάμης 1, Θανάσαινας 5(1), Κωστόπουλος 12(4), Τσιπίδης 5, Νουρτσελλάρι

ΑΟΚ Χανιά-ΚΑΟ Μελισσίων 97-76

Διαιτητές: Σκανδαλάκης, Κουκουλεκίδης, Γεράνιος Λ.

Δεκάλεπτα: 23-15, 53-38, 70-61, 97-76

ΑΟΚ Χανιά (Παπανικολάου): Χουχούμης 13 (3), Βαζούκης, Στογιάνοβιτς 12 (3), Ψάρας 8 (2), Καραϊσκος 6, Σανδραμάνης 12 (3), Νέσσης 7 (1), Κουρέπης 20, Κοκκινάκης, Τσιρογιάννης 5 (1), Παπαδάκης 14 (1)

ΚΑΟ Μελισσίων (Δάγλας): Πρόφκα 13, Στεργίου 4, Πανέρης, Στεργίου, Κοντός, Κοντός Γ. 2, Μπακέας 14 (2), Βαλιώτης 9 (1), Μαλτέζος 13, Δοξάκης 21 (4)

Βαθμολογία

(σε 16 αγώνες)

1.Αιγάλεω (14-2) 30

2.Μεγαρίδα (13-2) 28
3.ΕΦΑΟΖ (11-5) 27
4.Χανιά (9-7) 25
5.Πρωτέας Βούλας + (10-5) 25
6.Ηλυσιακός (8-8) 24
7.Παλαιό Φάληρο (7-9) 23
8.Πανιώνιος (7-9) 23
9.Δούκας + (7-8) 22

10.Κρόνος Αγ. Δημητρίου (4-12) 20

11.Μανδραϊκός + (5-10) 20

12.ΟΦΗ ++ (5-9) 19

13.ΚΑΟ Μελισσίων (3-12) 18

14.Άρης Νίκαιας ++ (4-10) 18

+Έχουν αγώνα λιγότερο

Η επόμενη αγωνιστική (27/2)

Δούκας – Πρωτέας Β.
Άρης Νικ. – ΕΦΑΟΖ
ΟΦΗ – Κρόνος Αγ. Δ.
Μεγαρίδα – Αιγάλεω
Μανδραϊκός – Π. Φάληρο
ΚΑΟ Μελισσίων – Πανιώνιος
Χανιά – Ηλυσιακός

3ος Όμιλος

Αποτελέσματα

Μελίκη-Ίκαροι Τρικάλων 43-84

Δόξα Λευκάδας-Έσπερος Λαμίας 58-54

Τιτάνες Παλαμά-Ολυμπιακός Βόλου 73-54

Αναγέννηση Καρδίτσας-Νίκη Βόλου 69-74

Ερμής Σχηματαρίου-ΣΚ Ιωάννινα 87-71

ΑΓΣ Ιωαννίνων-Πρωτέας Γρεβενών 85-77

Οι αγώνες αναλυτικά:

Μελίκη-Ίκαροι Τρικάλων 43-84
Διαιτητές: Θεοδώρου-Ξέρας-Καρακώστας
Δεκάλεπτα: 10-25, 29-50, 39-75, 43-84
Μελίκη (Ασλανίδης): Μόρας 7, Μωϋσίδης 8(2), Στοϊτσης, Καρκανιάς, Κυριακού, Ντόβας, Ιωάννου 2, Τζιοβάρας 12, Εσερπόγλου 2, Αμανατίδης, Αλευρίδης 12(1), Πεϊμανίδης
Ίκαροι Τρικάλων (Γιασσάρης): Φρυδάς 7, Τσιαβές 11(1), Αμβράζης 5, Παπαχρήστος 10, Τσάκαλος, Κάδρας 19, Πάρδακας 8, Μπουργάνος 13(1), Τριανταφύλλου 9 (1), Σπυράκος 2, Ντάνος
Δόξα Λευκάδας-Έσπερος Λαμίας 58-54
Διαιτητές: Καρπάνος-Κανελλόπουλος-Μακρόπουλος
Δεκάλεπτα: 17-15, 27-24, 43-40, 58-54
Δόξα Λευκάδας (Zαφειρούδης): Μάνα, Κουρτίδης 18(2), Tζακόπουλος 12(2), Λαζάρου, Kεραμάρης 6(2), Μάλφας, Σκεπετάρης, Kατωπόδης, Σταματέλος, Bαγενάς 12(2), Kοντούδης 9, Aργυρός 1, Λαζάρου
Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης): Ρούζιος 2, Τσεσμετζίδης 1, Διαμαντής, Φύκας 15(3), Πάππος 11(3),Παπασπύρος, Τεπετίδης 6(1), Νέστορας 4, Παπαργυρόπουλος 15, Στεφάνου, Ευθυμίου, Αργύρης
Τιτάνες Παλαμά-Ολυμπιακός Βόλου 73-54
Διαιτητές: Λουλουδιάδης-Πράττος-Δέλας
Δεκάλεπτα: 16-15, 30-33, 48-40, 73-54
Τιτάνες Παλαμά (Πανάρας): Τσούμας Γ. 13(2), Μάνος, Κρεμμυδας 2, Καραδήμας 10, Τσούμας Σ. 15(1), Σφακιανός 5, Ξένος , Φαλιάκης, Μανδαλάκης 24(1), Αρχοντούλης 4, Βλάχος
Oλυμπιακός Βόλου (Bλιώρας): Αγκρής 1, Νικολής, Γκοντόπουλος 9(2), Μουρατίδης 7(1), Αναγνωστόπουλος, Καραμήτσος 8(2), Ιλτσόγλου 11(1), Σταθούρος, Παρασκευάς 18, Γουάμπα
Αναγέννηση Καρδίτσας-Νίκη Βόλου 69-76
Διαιτητές: Κοϊμτζόγλου-Μπακάλης-Αγραφιώτης Γρ.
Δεκάλεπτα: 12-18, 27-39, 52-55, 69-76
Αναγέννηση Καρδίτσας (Κρομμύδας): Ψυχογιός 16(5), Πανταζής 13(1), Γεωργαντζάς 12(1), Καλλιάρας 20(1), Οικονόμου 4, Τσέλιος 4, Παπακώστας, Παπαστολόπουλος, Κακκαβάς
Νίκη Βόλου (Μαύρος-Κοσμάτος): Μπουρδάνος 12(2), Βερτζάγιας 18(4), Κουτίνας 11(1), Καλλές12, Λόλας 4, Ξενιτίδης 17(2), Σαριμπαλίδης 2
Ερμής Σχηματαρίου-Ιωάννινα ΣΚ 87-71
Διαιτητές: Μαραμής-Παζώλης-Γεωργούλης
Δεκάλεπτα: 25-15, 41-37, 62-57, 87-71
Ερμής Σχηματαρίου (Οικονόμου-Γιαννακόπουλος): Κυριακόπουλος 19 (5), Δουρούκης 2, Ζαρμακούπης 17 (1), Χατζηγιαννάκης, Καρακατσάνης 2, Καλημέρης 11, Βεσκούκης 4, Καρακωνσταντάκης 18 (4), Δημητριάδης 11 (1), Μπακέας 3 (1), Χάλιος, Ζορμπάνος
Ιωάννινα ΣΚ (Παπαδόπουλος): Βρασταμήνος, Χατζηαγοράκης, Τσατάλας 32 (1), Σωτηρίου 3 (1), Μαγκλάρας, Κωνσταντινίδης 10, Πάντσιος 4, Σφουγγάρης 5, Σπηλιόπουλος 11 (2), Μπαρτζώκας 6
ΑΓΣ Ιωαννίνων-Πρωτέας ΦΟ Γρεβενών 85-77
Διαιτητές: Τσιαπλής-Κατωτικίδης-Λυγούρας
Δεκάλεπτα: 16-25, 40-40, 59-54, 85-77
ΑΓΣ Ιωαννίνων (Τσουκανέλης): Γυφτάκης 12(2), Νικολόπουλος 20(5), Καννής 22(2), Ιωαννίδης, Βαγγέλης 2, Μάντζιος 16(2), Μητρόπουλος, Ψάλτου 13, Μυλώνης, Παπαγιάννης, Γεωργίτσης
Πρωτέας Γρεβενών (Χασιώτης): Τζιουβάρας 3, Γρίψιος 6(2), Κλωνάρας 13(1), Παλάσκας 18(5), Παπαδόπουλος 15, Σιπιτάνος 4, Κωνσταντίνου 11(3), Μπόζιαρης 5(1), Μαλιούρας 2, Κυρατζής

Η βαθμολογία
1.Ερμής Σχηματαρίου 14-1 29
2.Αίολος Τρικάλων Γόμφοι 12-2 26
3.Ίκαροι Τρικάλων 11-2 24
4.Δόξα Λευκάδας 9-5 23
5.Έσπερος Λαμίας 9-5 23
6.ΑΓΣ Ιωαννίνων 8-6 22
7.Νίκη Βόλου 7-7 21
8.Πρωτέας Γρεβενών 5-9 19
9.Τιτάνες Παλαμά 4-11 19
10.Ολυμπιακός Βόλου 4-10 18
11.Αναγέννηση Καρδίτσας 4-10 18
12.ΣΚ Ιωάννινα 3-11 17
13.ΓΑΣ Μελίκης 2-13 17

  • Έσπερος Λαμίας, Πρωτέας Γρεβενών, Αίολος Τρικάλων Γόμφοι, Δόξα Λευκάδας, ΑΓΣ Ιωαννίνων, Νίκη Βόλου, Ολυμπιακός Βόλου, Αναγέννηση Καρδίτσας και ΣΚ Ιωάννινα έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο, ενώ οι Ίκαροι Τρικάλων δύο.

Η επόμενη αγωνιστική (17η, 27/2)

Αίολος Τρικάλων Γόμφοι-Δόξα Λευκάδας

Εσπερος Λαμίας-Τιτάνες Παλαμά

Ολυμπιακός Βόλου-Αναγέννηση Καρδίτσας

Νίκη Βόλου-Ερμής Σχηματαρίου

Πρωτέας Γρεβενών-ΣΚ Ιωάννινα

ΑΓΣ Ιωαννίνων-ΓΑΣ Μελίκης

Ρεπό: Ίκαροι Τρικάλων

4ος Όμιλος

Αποτελέσματα

Λεύκιππος Ξάνθης-Αίας Ευόσμου 77-75

Κομοτηνή-Γέφυρα 59-74

Ερμής Λαγκαδά-Πανσερραϊκός 63-61

ΧΑΝΘ-Ευκαρπία 51-75

ΜΕΝΤ-Πολύγυρος 71-78

Μαχητές Πειραματικό-Μακεδονικός 63-52

Οι αγώνες αναλυτικά:
Λεύκιππος Ξάνθης-Αίας Ευόσμου 77-75
Διαιτητές: Ελευθεριάδης Πλ.-Ντούρας-Εκίζογλου
Δεκάλεπτα: 27-15, 40-34, 56-53, 77-75
Λεύκιππος Ξάνθης (Πέρκος): Κατσαμούρης 10(2), Μακαρατζής 3, Τσιλόγλου, Παλλάκης 6(1), Μαυρογιάννης 27(4) Μηντζαρίδης 9(2), Μανάκας 18, Δεληγιάννης, Βοϊβατόπουλος 4, Καλέντζη
Αίας (Κωστόπουλος): Αναστασόπουλος 3, Γαλανιδης 8(2), Μάρουσιτς 10(1), Παναγιώτου, Κιγμέτογλου 6, Κάτζος , Καλαμπάκας 19(2), Παπαδόπουλος 9, Ρουστένης, Δεληγιώργης 14(2), Κοτσάνος 6

Κομοτηνή-Γέφυρα 59-74
Διαιτητές: Δημάδης-Χατζηχαρίσης-Νέδογλου
Δεκάλεπτα: 24-20, 35-44, 50-61, 59-74
Κομοτηνή (Φωτεινάκης): Μαλαμίδης, Μπορμπίδης 4, Περρής 18(3), Ρίννης, Καρακατσέλης 3(1),Κουτσοβασίλης, Γκιουζελίδης 11, Παπανδρεόπουλος 9, Μαλανδρής 12(3), Καδίρ 2.
Κ.Σ Γέφυρας (Χατζηκυριακίδης): Κελεσίδης, Μπρόζος 15(1), Μπάρμπας, Σαββίδης 1, Παπαδόπουλος, Ανδρέου, Χατζηκυριακίδης 18(4), Στράτος, Μπένας 23(2), Καλαϊτζίδης 4, Καλογιαννίδης 13(1), Σαμανδαράς

Ερμής Λαγκαδά-Πανσερραϊκός 63-61
Διαιτητές: Μηλαπίδης-Παπανικολάου Γ.-Χατζηκώστας
Δεκάλεπτα: 19-14, 32-29, 44-44, 63-61
Ερμής Λαγκαδά (Κυρούδης): Μήνου 5(1), Μητρόπουλος 1, Πλιούκας 5(1), Χρυσόπουλος 21(3), Φυλάκης, Πεχλιβανίδης, Γκέλιος 16(1), Καμαριώτης 9(1), Λογοθέτης 5, Μπακάλης 1
Πανσερραϊκός (Μασλαρινός): Στεφανίδης 17, Ντίνος 5(1), Δατσιάδης 2, Γεωργιανός 10, Χριστοδούλου 7, Δημητρακάς 2, Κεραμάρης 4, Ασημάκης 11(1), Μπίλιος 5(1), Χαρίτογλου

ΧΑΝΘ-Ευκαρπία 51-75
Διαιτητές: Πουρσανίδης Κ.-Σαρακενίδης-Κολοκυθάς
Δεκάλεπτα: 18-18, 29-35, 42-49, 51-75
Χ.Α.Ν.Θ. (Κεραμεύς-Κοκκινόπουλος): Μαργαριτόπουλος, Απαζίδης 18(2), Κυλαντωνίδης 2, Ζιάκας 5(1), Δημητρίου, Συμεωνίδης 5, Αλτίνης, Τσιριλάκης 2, Σαρρής 6(1), Χιτικούδης 2, Παπαπασχάλης 5, Ιωάννου 6
ΠΑΣ Ευκαρπίας (Νίκου): Βογιατζής, Τουλούπης 6, Φόρογλου 4, Μελαδιανός 9, Βρεττάς 12, Χολέβας 14(1), Πλεξίδας, Γκαβέζος 5(1), Βουρτζούμης 5(1), Μούμογλου 13(1), Κρίτσικας 2, Χαρτόπουλος 5

ΜΕΝΤ-Πολύγυρος 71-78
Διαιτητές: Παπαγερίδης-Μελανίδης-Ντόγκας
Δεκάλεπτα: 9-19, 31-50, 54-65, 71-78
ΜΕΝΤ (Γιοβάννης): Ζειμπέκης 5(1), Ψευτογκάς 24, Ζωγράφος 3(1), Μιχαηλίδης 12(1), Τοπουζίδης 8(2), Τριανταφύλλου 4, Πασχαλίδης 12, Κάσουρας 3, Ντεμίρσα, Κούδρογλου
ΑΟ Πολυγύρου (Τσούρμας): Ζαφειρούδης, Χαλάτσης 9, Κουτουξίδης 13(2), Καντάρκος 18(1), Ζήσης, Ντινάκης, Μπόλδογλου, Καρασίμος 5(1), Βαφειάδης 25(5), Κατιρτζίδης 2, Πιπιλιάρης 6, Ιγγλέζος

Μαχητές Πειραματικό Πεύκων—Μακεδονικός 63-52
Διαιτητές: Λόρτος-Τσιρτσιμάλης-Αναστασιάδης Β.
Δεκάλεπτα: 15-16, 35-29, 47-38, 63-52
Μαχητές (Χατζούλης): Γεωργίου 15, Ματενίδης 3(1), Παπασάββογλου 11(2), Πετράκης 15(3), Κουτσοκώστας 3(1), Βαιντερλης 2, Κόνσουλας 8(1), Μπάδης 6(2).
Μακεδονικός (Ντολόπουλος): Δημητριαδης 4, Αμπαράς 12(1), Ρόπουτης 1, Βαρδής 3(1), Γκύζης 7(1), Φλιάτης Ι. 17(3), Φλιάτης Γ. 4, Γεωργάκης 4


Η βαθμολογία
1.Αίας Ευόσμου 12-3 27
2.Μακεδονικός 12-3 27
3.ΚΣ Γέφυρας 12-3 27
4.Μαχητές Πειραματικό Πεύκων 11-4 26
5.Ερμής Λαγκαδά 11-4 26
6.Λεύκιππος Ξάνθης 9-5 23
7.ΠΣ Ευκαρπίας 9-5 23
8.ΑΟ Πολυγύρου 6-9 21
9.ΧΑΝΘ 6-8 20
10.Πανσερραϊκός 5-9 19
11.ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς 4-10 18
12.ΜΕΝΤ 2-13 17
13.ΓΑΣ Κομοτηνή 2-13 17
14.ΚΑΟ Χαλκιδικής 1-13 15

  • Λεύκιππος Ξάνθης, ΠΣ Ευκαρπίας, ΧΑΝΘ και Πανσερραϊκός, ΑΟ Αρετσού και ΚΑΟ Χαλκιδικής έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

Η επόμενη αγωνιστική (27/2)

ΚΣ Γέφυρας-Λεύκιππος Ξάνθης

Πανσερραϊκός-ΓΑΣ Κομοτηνή

ΠΣ Ευκαρπίας-Ερμής Λαγκαδά

ΚΑΟ Χαλκιδικής-ΧΑΝΘ

Μακεδονικός-ΜΕΝΤ

ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς-Μαχητές Πειραματικό Πεύκων

Ρεπό: ΑΟ Πολυγύρου, Αίας Ευόσμου

Διάβασε όλα τα τελευταία νέα της αθλητικής επικαιρότητας. Μάθε για όλους τους live αγώνες σήμερα και δες τις αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας και της εβδομάδας μέσα από το υπερπλήρες Πρόγραμμα TV του Gazzetta.

@Photo credits: INTIME

Τελευταία Νέα