Α2 γυναικών: Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία σε όλους τους ομίλους

Newsroom
Α2 γυναικών: Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία σε όλους τους ομίλους

bet365

H δράση της Α2 μπάσκετ γυναικών συνεχίστηκε την Κυριακή (12/12) με αγώνες και από τους τέσσερις ομίλους. Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες.

Με αναμετρήσεις και από τους τέσσερις ομίλους συνεχίστηκε το πρόγραμμα της Α2 γυναικών. Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες:

1ος Όμιλος – 7η Αγωνιστική
Άμιλλα 2000-Άρις Καλαμάτας 59-61
Ηλιούπολη-ΑΟ Άργους Οι Δαναοί 65-49
Ατρόμητος Πειραιά-Φοίνιξ Πειραιά 41-60
Εύνικος-Θησέας Παναγιούδας (Αναβολή)

Σάββατο 11 Δεκεμβρίου
Πανιώνιος – Αιγέας Χίου 55-51

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Ατρόμητος Πειραιά-Φοίνιξ Πειραιά 41-60
Διαιτητές: Γεωργόπουλος, Αντωνέλλου
Δεκάλεπτα: 13-13, 19-36, 31-50, 41-60
Ατρόμητος (Χρυσοβελιδης): Καλογήρου 6, Καραπατακη, Καλογεροπούλου, Γιαννικάκη 8(1), Μάλαμα 11(3), Καλαφάτη, Ιφτι, Οικονομάκη 4, Σδρένια, Μπαρμπαλιά 6, Καρρά 6.
Φοίνικας (Αράπης –Τιόπουλος): Μαγγίνα 17, Λαουλάκου 3(1), Ευμορφοπούλου 18, Βράκα 16(1), Στεφάτου 4, Παπαποστόλου 2, Οικονομοπούλου, Δράκου.

Ηλιούπολη-ΑΟ Άργους Οι Δαναοί 65-49
Διαιτητές: Λιόνας-Πλέγας
Δεκάλεπτα: 17-19, 18-13, 15-8, 15-9
Ηλιούπολη (Γερεουδάκης Φέξης): Σιμιτσιδέλη, Κάραλη 15(2), Ζαροκώστα 2, Θεοδώρου 12, Πρίφτη 14, Τσαγκαροπούλου 2, Σλούκα 12(1), Αρβανίτη, Αλεξιά 8, Λιγνού, Γκουζέλου.
ΑΟ Αργους Οι Δαναοί (Τόρβας): Χρυσοστομίδου 9(2), Αλμπέρτου, Δανούση 7, Μπαλλά 5, Μπενέκη 4, Στρατή 4, Κεχαγιά 18(3), Μπακάλη 2, Καραπάνου, Παπαμάρκου.

Άμιλλα Τρίπολης – Αρις Καλαμάτας 59-61
Διαιτητές: Χρόνης-Καψιώχας
Δεκάλεπτα: 12-14, 26-32, 41-43, 59-61
Άμιλλα (Τσουκαλάς): Μανιατά 3(1), Τσουκαλά 5(1), Πολυχρονοπούλου, Τρυφωνίδη 16, Μονογυιού 12, Κοκκώνη, Μίχαλου 15(5), Παναγιωτοπούλου 7.
Αρις Καλαμάτας (Μπακογιάννης): Παπαδημητρίου 14, Κουτέλα 7, Καστανιά 2, Χρονοπούλου, Μπούζα, Χονδρουδάκη 13(3), Σούτα 5, Παπαδοπούλου 7(1) Φραγκέα, Αντωνοπούλου 13.

Η βαθμολογία

1. ΓΣ Ηλιούπολης 13
2. Φοίνικας Πειραιά 13
3. Εύνικος 12
4. Δαναοί Αργους 12
5. Αρις Καλαμάτας 10
6. Ατρόμητος Πειραιά 10
7. Αιγέας Χίου 9
8. Πανιώνιος 9
9. Αμιλλα Τρίπολης 8
10. Θησέας Παναγιούδας 6
*Εύνικος και Θησέας Παναγιούδας έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο

Η επόμενη αγωνιστική (8η, 19/12)
Αμιλλα Τρίπολης-ΓΣ Ηλιούπολης
Αρις Καλαμάτας-Πανιώνιος
Αιγέας Χίου-Ατρόμητος Πειραιά
Φοίνικας Πειραιά-Εύνικος
Θησέας Παναγιούδας-Δαναοί Αργους

2ος Όμιλος – 9η αγωνιστική
Σαντορίνη-Τερψιθέα 50-46
ΚΑΟ Μελισσίων-ΑΕΚ Περιστερίου 61-41
ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Πρωτέας Βούλας 47-70
Ιπποκράτης Κω-Αγ. Παρασκευή 43-75
Αμύντας-Αθηναϊκός 69-57
Ρεπό: Κρόνος Αγ. Δημ.

Αναλυτικά τα παιχνίδια

ΑΕ Σαντορίνης – Τερψιθέα Γλ. 50-46
Διαιτητές: Περδέτζογλου-Μπαράκου
Δεκάλεπτα: 6-9, 21-16, 34-36, 50-46
ΑΕ Σαντορίνης (Μάμμος) Τσολακίδου, Τσούπα Μ 2, Σιγάλ 12 (1), Αξιοπούλου 18 (4), Ρεντζεπέρη 4, Αργυρού, Παπαμαρκάκη 4 (1), Σπηλιώτη 7, Πετράκη 3 , Παντζιαρίδη, Τσαβδαρίδη, Τσούπα Π.
Τερψιθέα Γλ. (Βασιλάκος) Κορδαλή 9, Ιωαννίδου 23 (3), Κατσαρέα, Λαμπράκη 4, Μαρίνου, Παπαδογούλα, Συγγρού 6, Καντέλη 4, Μουστάκα.

Μελίσσια – ΑΕΚ Περιστερίου 61-41
Διαιτητές: Κουλουμπαρίτσης, Εφραιμίδης
Δεκάλεπτα: 12-6, 39-23, 51-37, 61-41
Μελίσσια (Καλογερόπουλος Π. – Καλογερόπουλος Χρ): Παναγιωτίδη 5, Βόσσου 4, Ανδρικόπουλου 7 (1), Πατέρα 2, Καραχάλιου 9 (1), Κοιλιαρίδη 9 (3), Τάρλα 8, Χιώτη 11, Τριανταφύλλη 2, Βελέντζα 2, Παλαμάρη 2, Μουτάφη.
ΑΕΚ Περιστερίου (Αντωνόπουλος, Κάργιαννης): Μαλαπάνη 4, Βασιλάκη, Καλαντζή 2, Θόρια, Ράπτη, Γαβαλά 7 (1), Νάου, Κυριμάκη-Λαδιανού, Γιάκαλου 8, Μωραϊτη 7 (1), Κατσιμάρδου 6, Τζίβα 7.

Ιπποκράτης Κω – Αγία Παρασκευή 43-75
Διαιτητές: Φάκαρος- Ασλανίδης
Δεκάλεπτα: 9-28, 19-45, 31-65, 43-75
Ιπποκράτης Κω (Αργυρίου): Γκοτζάι 7(1), Σταυριανάκη 2, Κοντού, Πατμίου 3(1), Μιλίκοβιτς, Κιαπόκα, Καλυμιοναρή 12, Σβύνου, Χρυσάκη 16, Γιαλλούση, Ψαρού, Κουντουριώτη 3(1).
Αγία Παρασκευή (Τασιόπουλος): Πενέλη 3, Στούπα 17(3), Χατήρη 6, Τσιαδή 10(1), Ακρίβου 18, Ευαγγελάτου 2, Σακουλάκη 3(1), Καράμπελα 7, Γρίσπου 9(2).

ΕΦΑΟ Ζωγράφου – Πρωτέας Βούλας 47-70
Διαιτητές: Πετράκης, Αναστασόπουλος
Δεκάλεπτα: 12-19, 20-45, 24-63, 47-70
ΕΦΑΟ Ζωγράφου (Σκαρλάτος): Μάνου 2, Δερμιτζάκη 10(1), Τσάτση 1, Αντωνιάδου 2, Χόνι 8, Νίτσογλου, Στεργιοπούλου 2, Ψαρού, Παπαγεωργίου 4, Πατσιατζή 6, Κριμιτζά 12, Φλώρου
Πρωτέας Βούλας (Μίχα) Χατζηβασιλείου 9, Ξενιτοπούλου, Σπαθάρου 5(1), Κουζούκα, Χατζηδάκη, Ζουρνή 5, Σκουμπάκη, Σακελλαρίου Ο. 3, Αναστασοπούλου Χ. 15, Χατζηγιακουμή 19(3), Αναστασοπούλου Μ.14, Σακελλαρίου Ν.

Αμύντας – Αθηναϊκός 69-57
Διαιτητές: Τερζής-Παπαδόπουλος Ανδρ.
Δεκάλεπτα: 20-17, 41-29, 56-39, 69-57
Αμύντας (Δρακάκη): Τσαχιρίδη 2, Κλείτσα 5(1), Μαργώνη 6, Σιδηροπούλου 6, Λιναρά 3(1), Πατσιώτη 4, Πολιτοπούλου 3, Ντάνου Λία 15(3), Μαζαράκη, Αθανασούλια 7(1), Ντάνου Μαντώ 12, Βαρβιτσιώτη 6.
Αθηναϊκός (Κοσμίδης): Χελιώτη 11, Μπέκιου 5(1), Κουτσιρίμπα 12, Γεροντή 2, Τζέμη 4, Κοιλιά 6, Σκαρλή, Τραγουστή 7(1), Καρυοφύλλη 6(2), Γοργογιάννη 4.

Η βαθμολογία
1. Πρωτέας Βούλας 16
2. Αμύντας 14
3. Αγία Παρασκευή 14
4. ΚΑΟ Μελισσίων 14
5. Κρόνος Αγίου Δημητρίου 13
6. ΑΕ Σαντορίνης 13
7. Τερψιθέα Γλυφάδα 12
8. Αθηναϊκός 10
9. ΑΕΚ Περιστερίου 10
10. ΕΦΑΟ Ζωγράφου 10
11. Ιπποκράτης Κω 9

H επόμενη αγωνιστική (10η, 19/12)
Αγία Παρασκευή-ΕΦΑΟ Ζωγράφου
Πρωτέας Βούλας-Αμύντας
Αθηναϊκός-ΚΑΟ Μελισσίων
ΑΕΚ Περιστερίου-ΑΕ Σαντορίνης
Τερψιθέα Γλυφάδα-Κρόνος Αγίου Δημητρίου
Ρεπό: Ιπποκράτης Κω

3ος Όμιλος – 7η αγωνιστική
Πιερικός Αρχέλαος-Απόλλων Πτ. 74-36
Ολύμπια Λάρισας-ΑΓΕ Πιερίας 91-44
Αναγέννηση Ν.Ρ.-Αργοναύτες Αγρινίου 76-44
Ρεπό: Λασσάνης Κοζάνης, Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη

Αναλυτικά τα παιχνίδια
Πιερικός Αρχέλαος-Απόλλων Πτολεμαΐδας 74-36
Διαιτητές: Χρυσάφης – Κωνσταντινέλλης
Δεκάλεπτα: 25-11, 44-18, 62-22, 74-36
Πιερικός Αρχέλαος (Τσάτσας): Τελίδου 12 (3), Κιολέογλου Ν. 15(3), Μάντζου 13(3), Καρανικόλα 1, Λάππα 6, Μπαγκλαρίδου, Μπουμπουλέντρα 8, Μουστακίδου 4, Ζαρκανέλα 10, Γκρίτζαλη 5(1), Μάντη.
Απόλλων Πτολεμαΐδας (Παπαδημητρίου): Διπλάρη 10(1), Κρανιωτάκη 3(1), Πισιάνη 4, Σαρβάνη 5, Βλαδίκα 2, Βαρδαούλη, Γκανάτσιου 12, Παπαδοπούλου.

Ολύμπια Λάρισας-ΑΓΕ Πιερίας 91-44
Διαιτητές: Δόλγυρας-Αβραμίδου
Δεκάλεπτα: 22-16, 51-18, 67-33, 91-44
Ολύμπια Λάρισας (Λότφι): Τζεμπελέκου 6, Κουτέ, Χριστοφοράκη 11(3), Καρτσαμάρη 11(3), Λιάσκου 11(1), Μιχαηλίδου 6(2), Πατούνη 8, Μαργαρίτη 1, Κολλιαδήμα 7(1), Παπαδοπούλου 9 (1), Καλακώνα 11, Τέλιου 5(1).
ΑΓΕ Πιερίας (Χρυσανθόπουλος): Χατζηαγοράκη 14(4), Δόβα 11(1), Νικολαΐδου 2, Στεφανίδου, Ζησοπούλου, Πεκιαρίδου 12(2), Γιαλίδου 2, Μελικίδου, Μπεκιάρη 3(1).

Αναγέννηση Νέου Ρυσίου-Αργοναύτες Αγρινίου 76-44
Διαιτητές: Γιαννούλης-Λυτροσυγκούνης
Δεκάλεπτα: 20-9, 33-23, 54-36, 76-44
Αναγέννηση Νέου Ρυσίου (Ατακτίδης-Σταμολάμπρος): Γράψα 6, Τσαλοπούλου, Σουλτάνη 8, Κουφογιαννη 8, Αρτεμισίου 20(1), Παπαδάκη 2, Δεληγιάννη 6, Νάστου 23(3), Τζίκου, Μακαρώνη, Κουλακιώτη 3.
Αργοναύτες Αγρινίου (Σταμάτης): Λέρη, Πιστιόλα 3, Τασούλη 22, Μαρούντα 2, Στεργίου 7, Ντάρλα 4, Παπαθανάση, Λιάπη 2, Μπράβου 4, Γαλαζουλα.

Η βαθμολογία

1. Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 10
2 Πιερικός Αρχέλαος 10
3. Ολύμπια Λάρισας 9
4. Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη 8
5. Λασσάνης Κοζάνης 8
6. Αργοναύτες Αγρινίου 7
7. Απόλλων Πτολεμαΐδας 7
8. ΑΓΕ Πιερίας 7

Η επόμενη αγωνιστική (8η, 19/12)
Πιερικός Αρχέλαος-Ολύμπια Λάρισας
Απόλλων Πτολεμαΐδας-Αναγέννηση Νέου Ρυσίου
Αργοναύτες Αγρινίου-Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη
Ρεπό: Λασσάνης Κοζάνης, ΑΓΕ Πιερίας

4ος Όμιλος – 9η αγωνιστική
Πανσερραϊκός-Πάνθηρες Καβάλας 51-50
Ιερισσός 99-Απόλλων Καλαμαριάς 57-106
Παναθλητικός-Ηρακλής 84-54
ΜΕΝΤ-Άρης 57-98
Πανόραμα-Πυλαία 54-65
Ρεπό: Ασπίδα Ξάνθης

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Πανσερραϊκός-Πάνθηρες Καβάλας 51-50
Διαιτητές: Κωνής-Καριπίδης
Δεκάλεπτα: 12-11, 26-28, 40-34, 51-50
Πανσερραϊκός (Ρούλης): Χωλοπούλου Σ. 11, Βάννα, Μπακιρτζίδου 11, Πελτέκη 7, Θανοπούλου 13(3), Τσάντα, Δαμιανάκου, Πιτσιάβα 9(1), Σιάκα, Γκέκα, Μαμούδη, Ρούλη.
Πάνθηρες Καβάλας (Καρατσομπάνης-Δασκαλάρας): Κελεμένη 12(1), Σπανίδου, Τουρετζόγλου 13(1), Τζιαμπάζη 6(2), Δημητρακούδη 10(2), Μαραγκου 6, Κεσεσίδου 3, Συροπούλου, Αργυρού, Ιωακειμίδου.

Ιερισσός-Απόλλων Καλαμαριάς 57-106
Διαιτητές: Φίλλιος-Αναστασιάδης Γ.
Δεκάλεπτα: 12-29, 19-59, 37-78, 57-106
Ιερισσός (Κούλιας-Μπόγρης): Παναγιωτίδου , Γκιούρα 4, Τζέλιου Ν. 17(1), Αργαλειού 2, Γκατζιώνη 18, Λεμπίδα 11, Βελέντζα, Τσουκαλά 2, Τζέλιου Δ. 1, Ισάκις 2, Γεράκη, Νιπόλλι.
Απόλλων Καλαμαριάς (Γκογκάκης): Φράγκου 4, Μαραβέγια 7(1), Δημητροπούλου 11, Μοδέα 19, Σπύρου 6, Διαμαντοπούλου 16(1), Τσαπόγα 12, Μιχαηλίδου 5(1), Γιαννακάκη 4, Σακκά 7, Γιαντζακλίδου 15.

ΑΣ Πανόραμα-ΑΕ Πυλαίας 54-65
Διαιτητές: Κανελλίδης-Μιχέλη Ευ.
Δεκάλεπτα: 16-20, 29-36, 46-49, 54-65
ΑΣ Πανόραμα (Καμπίτση-Καραμανώλης): Μουμτζή, Κονδύλη, Παππά, Ριτζαλέου 8(1), Καλογρίδου 20(1), Βατσιτσίδου 8, Κανέλλογλου 3, Κουλαρτσά 3, Βασλαματζή 12(2).
ΑΕ Πυλαίας (Λίτσου): Οικονόμου 9, Ιγγλέζου 7, Κωστανάκη 15(2), Διαμαντίδου 20, Κοντογιάννη 10, Κουρατόρα 4(1).

Παναθλητικός Συκεών-Ηρακλής 84-54
Διαιτητές: Κλεπουσνιώτου-Μιχέλης Θ.
Δεκάλεπτα: 15-21, 43-34, 67-48, 84-54
Παναθλητικός Συκεών (Διαβολεμένου-Γιαννάτση): Βαντσιούρη 3, Μπαξεβάνου 3(1), Τζήμου 5(1), Καραμπατζάκη 14, Τράντα 16, Σαράντη 1, Βασιλείου, Σύρπα 14, Χρηστίδου, Σταμπή 8(2), Αντωνίου Ι. 8, Σταματάκη 12.
Ηρακλής (Αστεριάδης Κ.): Γιαννούδη 14(1), Παπαροϊδάμη 11, Σωτηρέλη 5(1), Πετρίδου Δ. 2, Παππά 2, Λογδανίδου 16(2), Πετρίδου Ε., Ουζούνη 4, Μελενικιώτου, Νικοδήμου.

ΜΕΝΤ-Αρης 57-98
Δεκάλεπτα: 11-21, 30-43, 45-73, 57-98
Διαιτητές: Ντόντης-Αθανασιάδης Αθ.
ΜΕΝΤ (Τζιότζιος): Κογκαλίδου 17(3), Θεοδοσίου 5, Θώμογλου 11(1), Φειδά 14(1), Γραμματικοπούλου 4, Κλιματσάκη 6, Παυλάκη.
Αρης (Συρόπουλος): Καρβουνιάδου 15(3), Κυρπιζλίδου 2, Τζημορώτα 4, Τσιαρσιώτη 1, Τσαμπούρη 27(8), Κουμαντσιώτου 6, Παπαϊωάννου 8, Παπαχρήστου 2, Δροσούνη 18(1), Νταουντάκη, Εφραιμίδου, Μιχαηλίδου 15(1).

Η βαθμολογία
1. Παναθλητικός Συκεών 16
2. ΑΕ Πυλαίας 16
3. Αρης 14
4. Πανσερραϊκός 13
5. Πάνθηρες Καβάλας 13
6. Ηρακλής 13
7. Ασπίδα Ξάνθης 12
8. Απόλλων Καλαμαριάς 11
9. ΜΕΝΤ 10
10. ΑΣ Πανόραμα 9
11. Ιερισσός 8

Η επόμενη αγωνιστική (10η, 19/12)
Αρης-Ιερισσός
Απόλλων Καλαμαριάς-ΑΣ Πανόραμα
ΑΕ Πυλαίας-Πανσερραϊκός
Πάνθηρες Καβάλας-Παναθλητικός Συκεών
Ηρακλής-Ασπίδα Ξάνθης
Ρεπό: ΜΕΝΤ

Μάθε πού θα δεις ζωντανά όλους τους αγώνες σήμερα μέσα από το υπερπλήρες Πρόγραμμα TV του Gazzetta.

Τελευταία Νέα