Άστον Βίλα - Φούλαμ 3-1: Ανατροπή και τρίποντο για... Ευρώπη!

Η Αστον Βίλα έκανε μεγάλη ανατροπή, επικράτησε 3-1 της Φούλαμ κι ελπίζει σε ένα ευρωπαϊκό εισιτήριο.

Απίθανη ανατροπή της Άστον Βίλα, πέτυχε τρία γκολ σε εννέα λεπτά και επικράτησε 3-1 της Φούλαμ εντός έδρας. Ετσι, οι γηπεδούχοι βρέθηκαν στο -5 από την 5η θέση και με ματς λιγότερο. Αντίθετα, οι Λονδρέζοι έμειναν στο -3 από την επικίνδυνη ζώνη και με ματς περισσότερο. Κακό το α΄μέρος με ελάχιστες φάσεις, αντίθετο στο β' ημίχρονο η εξέλιξη ήταν συναρπαστική. Ο Μίτροβιτς εκμεταλλεύθηκε το λάθος του Μινγκς στο 61' και πέτυχε το 1-0. Ωστόσο, η Βίλα αντεπιτέθηκε, πίεσε και με κορυφαίο τον Τρεζεγκέ γύρισε το ματς. Ο Αιγύπτιος στο 78' και στο 81' πέτυχε δυο γκολ, ενώ στο 87' ο Γουότκινς διαμόρφωσε το 3-1.