TOP ΑΓΩΝΕΣ
  • TOP ΑΓΩΝΕΣ
  • LALIGA SANTANDER
  • BUNDESLIGA
  • TURKISH AIRLINES EUROLEAGUE
  • EKO BASKET LEAGUE
  • NBA
  • LIGUE 1
  • SUPER LEAGUE 2
  • SÜPER LIG
  • TENNIS
  • ΧΟΦΕΝΧΑΙΜ -

    vs

    ΑΟΥΓΚΣΜΠΟΥΡΓΚ -

  • ΖΑΛΓΚΙΡΙΣ ΚAΟΥΝΑΣ -

    vs

    ΒΑΛΕΝΘΙΑ -

  • ΜΠAΓΕΡΝ ΜΟΝAΧΟΥ -

    vs

    ΖΕΝΙΤ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ -

  • ΛΥΩΝ-ΒΙΛΕΡΜΠAΝ -

    vs

    ΜΙΛAΝΟ -

  • ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ -

    vs

    ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΟΠΑΠ -

  • LIVE

    ΜΠΟΣΤΟΝ ΣΕΛΤΙΚΣ 55

    vs

    ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ ΣΙΞΕΡΣ 49

  • LIVE

    ΣΑΝ ΑΝΤΟΝΙΟ ΣΠΕΡΣ 25

    vs

    ΚΛΙΒΕΛΑΝΤ ΚΑΒΑΛΙΕΡΣ 33

  • ΝΤΙΤΡΟΙΤ ΠΙΣΤΟΝΣ -

    vs

    ΝΤAΛΑΣ ΜAΒΕΡΙΚΣ -

  • ΝΤΕΝΒΕΡ ΝAΓΚΕΤΣ -

    vs

    ΠΟΡΤΛΑΝΤ ΜΠΛΕΙΖΕΡΣ -

ΔΕΙΤΕ ΤΑ LIVE

Οι ομάδες που ανεβαίνουν στην Α2 Γυναικών

Οι ομάδες που ανεβαίνουν στην Α2 Γυναικών

Οι ομάδες που ανεβαίνουν στην Α2 Γυναικών

Ολοκληρώθηκαν τα δύο τουρνουά ανόδου στην Α2 Γυναικών με την πρόκριση να παίρνουν οι Πρωταθλητές Πεύκων, Ποσειδώνας Βέροιας και Ένωση Ελασσόνας από βορρά, ενώ από νότο οι Απολλώνιος, Αστέρας Αγίου Δημητρίου, ΑΘΛΕΣΗ και Απόλλων Καλαμάτας.

Πρωταθλητές Πεύκων, Ποσειδώνας Βέροιας και Ένωση Ελασσόνας είναι οι τρεις ομάδες από το τουρνουά ανόδου του βορείου ομίλου για την Α2 Γυναικών που ολοκληρώθηκε στην Πρέβεζα που πήραν την άνοδο στην Α2 Γυναικών. Αντίστοιχα στον νότιο όμιλο που διεξήχθη στο Ηράκλειο Κρήτης, ο Απολλώνιος, ο Αστέρας Αγίου Δημητρίου, η ΑΘΛΕΣΗ και ο Απόλλων Καλαμάτας πήραν το εισιτήριο για την Α2 Γυναικών.

0% Γκανιότα* & Αποκλειστικά Ειδικά Στοιχήματα στη Novibet * Αφορά την επιλογή «Νικητής Αγώνα» σε επιλεγμένα παιχνίδια πριν την έναρξη''.

Το πρόγραμμα του Βορείου ομίλου
1η αγωνιστική - 16 Μαΐου
ΑΣ Ποσειδώνας Βέροιας - ΦΓΣ Πρέβεζας 3-0 (25-17, 25-15, 25-20)
ΓΣ Δράμας - ΓΣ Ένωση Ελασσόνας 1-3 (12-25, 14-25, 25-13, 09-25)
Ρεπό οι Πρωταθλητές Πεύκων

2η αγωνιστική - 17 Μαΐου
Πρωταθλητές Πεύκων - ΑΣ Ποσειδώνας Βέροιας 3-1 (18-25, 25-09, 25-13, 25-12)
ΦΓΣ Πρέβεζας - ΓΣ Δράμας 3-2 (19-25, 15-25, 25-22, 25-21, 15-09)
Ρεπό η Ένωση Ελασσόνας

3η αγωνιστική - 18 Μαΐου
ΓΣ Δράμας - Πρωταθλητές Πεύκων 0-3 (02-25, 13-25, 17-25)
ΓΣ Ένωση Ελασσόνας - ΦΓΣ Πρέβεζας 3-0 (25-08, 25-19, 25-11)
Ρεπό ο ΑΣ Ποσειδώνας Βέροιας

4η αγωνιστική - 19 Μαΐου
Πρωταθλητές Πεύκων - ΓΣ Ένωση Ελασσόνας 3-1 (25-16, 24-26, 25-21, 25-23) 
ΑΣ Ποσειδώνας Βέροιας - ΓΣ Δράμας 1-3 (20-25, 25-19, 21-25, 22-25)
Ρεπό ο ΦΓΣ Πρέβεζας

5η αγωνιστική - 20 Μαΐου

ΦΓΣ Πρέβεζας - Πρωταθλητές Πεύκων 0-3 (14-25, 13-25, 22-25)
ΦΓΣ ΠΡΕΒΕΖΑΣ (-): Σακκά Αικ. (λ), Ρούσου, Τολιού, Ντούσκου, Τσάλα, Πιετά, Κατσανάκη, Σακκά Σ., Κοτζαμουράτογλου, Σιούκα, Ντάκουλα.ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ ΠΕΥΚΩΝ (Ιωαννίδης): Μαραγκούλια, Πλούμη, Χοτοκουρίδου, Παφίλη, Πολυχρονίδου, Κραπαλίση, Τυφλιώρη, Βελίκοβα, Λεωνιδάκη, Μοτσιανού, Ματιαρόκη, Ιωαννίδου.

ΓΣ Ένωση Ελασσόνας - ΑΣ Ποσειδώνας Βέροιας 1-3 (25-20, 19-25, 13-25, 21-25)
ΕΝΩΣΗ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ (Παναγιώτου): Παπαδοπούλου Ουρ., Χατζηβασίλη, Καζαντζή, Κορακίδη, Τσιμπά, Χονδροθύμιου, Διβράμη, Τσιγγέλη, Ζιάκου, Μπαλογιάννη, Παπαδοπούλου Ζ., Σεβαστού.
ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ (Λουκάς): Τσιούχα, Νταγκοπούλου, Κυριακίδου, Γεωργιάδου, Πατερέκα, Σαραφή, Τσέα, Κουτσογιαννοπούλου, Τραίου, Γάτση, Βενετικίδου (λ), Ηλιάδου.
Ρεπό ο ΓΣ Δράμας

Βαθμολογία
1. Πρωταθλητές Πεύκων 12β. (12-2)
2. Ποσειδώνας Βέροιας 6β. (8-7)
3. Ένωση Ελασσόνας 6β. (8-7)
4. ΓΣ Δράμας 4β. (6-10)
5. ΦΓΣ Πρέβεζας 2β. (3-11)
*Tην άνοδο στην Α2 Γυναικών παίρνουν οι 3 πρώτοι του ομίλου.

Το πρόγραμμα του Νοτίου ομίλου

1η αγωνιστική - 16 Μαΐου
ΑΘΛΕΣ Ηρακλείου - ΟΦΑ Απολλώνιος 1-3 (14-25, 19-25, 25-17, 16-25)
Αστέρας Αγ. Δημητρίου - ΑΣ Νηρέας 3-1 (25-06, 23-25, 25-10, 25-13)
Ρεπό ο Απόλλων Καλαμάτας

2η αγωνιστική - 17 Μαΐου
Απόλλων Καλαμάτας - ΑΘΛΕΣ Ηρακλείου 1-3 (25-21, 19-25, 22-25, 22-25)
ΟΦΑ Απολλώνιος - Αστέρας Αγ. Δημητρίου 3-2 (17-25, 25-13, 25-22, 14-25, 15-13)
Ρεπό ο ΑΣ Νηρέας

3η αγωνιστική - 18 Μαΐου
Αστέρας Αγ. Δημητρίου - Απόλλων Καλαμάτας 3-0 (25-19, 25-17, 25-10)
ΑΣ Νηρέας - ΟΦΑ Απολλώνιος 0-3 (20-25, 12-25, 08-25)
Ρεπό η ΑΘΛΕΣΗ

4η αγωνιστική - 19 Μαΐου
Απόλλων Καλαμάτας - ΑΣ Νήρεας (25-23, 25-19, 25-18)
ΑΘΛΕΣ Ηρακλείου - Αστέρας Αγ. Δημητρίου 1-3 (14-25, 20-25, 25-22, 17-25)
Ρεπό ο ΟΦΑ Απολλώνιος

5η αγωνιστική - 20 Μαΐου

ΟΦΑ Απολλώνιος - Απόλλων Καλαμάτας 3-0 (25-20, 25-23, 25-17)
ΟΦΑ ΑΠΟΛΛΩΝΙΟΣ (Δεναξάς): Καμπούρη, Μπουρέκα, Συρίγου, Μαστορά, Γκιούρδα Στ., Κορακιανίτη, Βυθούλκα, Βαζαίου (λ), Γούνου, Θεοδωρακέα, Μαντούβαλου, Γκιούρδα Ελ., Βελιανίτη (λ).
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ (Μυτσκίδης): Μπελογιάννη, Μπίτσικα, Βομβυλά, Κατσαρού, Αντωνοπούλου, Δεδούση, Κοτσώρη, Καραχάλιου, Ιωσηφίδη, Μπούνα.
ΑΣ Νηρέας - ΑΘΛΕΣ Ηρακλείου 1-3 (16-25, 21-25, 25-17, 20-25)
ΝΗΡΕΑΣ (Κυλαδίτης): Μοσχούρη, Μπλάνη, Καλογεροπούλου, Τσότα, Ντιμπουρλιάγκα, Μπεκιάρη, Λιόλιου, Μπινιάκου, Κουσκουσάκη, Αθανασίου, Μανδαλάκη, Σουλτάνη, Μυλωνά.
ΑΘΛΕΣΗ (Μανωλάκης): Μανωλάκη, Κουφαλιτάκη, Αλεξάκη, Καρουζάκη, Μανάΐ, Δρακάκη, Τσιμαρίδου, Φακουρέλη, Νησιώτη, Μασέλη, Γενειατάκη, Ρουμτάκη, Γαραζανάκη (λ), Πλούμη (λ).
Ρεπό ο Αστέρας Αγ. Δημητρίου

Βαθμολογία
1. ΟΦΑ Απολλώνιος 11β. (12-3)
2. Αστέρας Αγ. Δημητρίου 10β. (11-5)
3. ΑΘΛΕΣ Ηρακλείου 6β. (8-8)
4. Απόλλων Καλαμάτας 3β. (4-9)
5. ΑΣ Νηρέας 0β. (2-12)
*Tην άνοδο στην Α2 Γυναικών παίρνουν οι 4 πρώτοι του ομίλου.
 

Best of internet