Απέναντι στον Ντελ Πότρο ο Τζόκοβιτς

Την πρόκριση στον τελικό του US Open πήρε ο Νόβακ Τζόκοβιτς, που επικράτησε 3-0 του Κέι Νισικόρι και πλέον πάει να συναντήσει τον Ντελ Πότρο.

Έτοιμος για το 14ο Grand Slam της καριέρας του φαίνεται να είναι ο Τζόκοβιτς. Ο «Νόλε», επικράτησε του Νισικόρι 3-0 σετ (6-3, 6-4, 6-2) σε 2 ώρες και 22 λεπτά και πήρε την πρόκριση για τον τελικό του US Open.

Εσθονία – Ελλάδα και το ποντάρισμά σου επιστρέφεται*, αν ο Φορτούνης σκοράρει το πρώτο γκολ του αγώνα. (21+) * Ισχύουν Οροι και Προϋποθέσεις

Αυτή είναι η όγδοη παρουσία του στον συγκεκριμένο τελικό, τον οποίο ωστόσο έχει κερδίσει μόλις δυο φορές. Για να το πετύχει τρίτη, θα πρέπει να κερδίσει την Κυριακή τον Αργεντινό Χουάν Μαρτίν Ντελ Πότρο που απέκλεισε τον Ναδάλ ο οποίος εγκατέλειψε.

Ο Σέρβος τενίστας, με τη νίκη αυτή έφτασε στο Νο.4 της παγκόσμιας κατάταξης κι εφόσον κατακτήσει τον τίτλο θα γίνει το Νο.3.