Σκίμπε: «Το πρώτο ημίχρονο έκρινε το ματς, δεν φώναξα στους παίκτες μου»

Ο Μίκαελ Σκίμπε εξήγησε πως δεν είχε πρόβλημα στην φωνή του επειδή φώναξε στους παίκτες της Εθνικής αλλά και ότι το ματς με την Ουγγαρία ουσιαστικά χάθηκε στο α' μέρος...
Ο Γερμανός είπε στην κάμερα της COSMOTE TV:
Σίγουρα είχαμε ατυχία με τις χαμένες ευκαιρίες. Όμως δεν πήγαμε καλά στο πρώτο εικοσάλεπτο και τα λάθη σε αυτό το επίπεδο δεν συγχωρούνται. Δεχθήκαμε ένα πολύ ωραίο γκολ και μετά το 2-0 και ενώ είχαμε την χαμένη φάση του Μήτρογλου.
Δεν είναι από τις φωνές έτσι η φωνή μου. Δεν φώναξα στους παίκτες μου. Είναι από την Εσθονία έτσι η φωνή μου. Στο δεύτερο ημίχρονο προσπαθήσαμε αλλά δυστυχώς το πρώτο μέρος έκρινε το ματς. Στο πρώτο ημίχρονο κρίθηκε.