H γκολάρα του Βλαχοδήμου στον Παναθηναϊκό! (vid)

O Bλαχοδήμος είναι έτοιμος να φορέσει τα πράσινα, όμως, έχει πετύχει στο παρελθόν μία γκολάρα εναντίον του Παναθηναϊκού!

Τη σεζόν 2011-12, όταν αγωνιζόταν στην Skoda Ξάνθη, πέτυχε το δεύτερο γκολ της ομάδας του εις βάρος των «πρασίνων» του Ζεσουάλδο Φερέιρα, που εκείνη την ημέρα (16/10/2011) επικράτησαν 3-2 στα Πηγάδια στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής της Super League.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 3-0, με δύο τέρματα του Σεμπάστιαν Λέτο κι ένα του Κουίνσι και οι γηπεδούχοι μείωσαν στο 66’ με γκολ του Εντιμάρ στο 66ο λεπτό, το οποίο έφτιαξε ο Βλαχοδήμος, αδειάζοντας από τα δεξιά τον Νίκο Σπυρόπουλο και δύο λεπτά αργότερα, ο 20χρονος τότε εξτρέμ πέτυχε το 3-2.