Γούτας-Λαΐφης... ισόπαλοι σε ένα «τρελό» ματς! (vid)

Η Κορτράικ του Γούτα αναδείχθηκε ισόπαλη με την Σταντάρ Λιέγης του Λαΐφη με 3-3!

Οι δύο άσοι, που ανήκουν στον Ολυμπιακό, ήρθαν αντιμέτωποι στο πλαίσιο της αναμέτρησης Κορτράικ-Σταντάρ Λιέγης.

Ο Γούτας αγωνίζεται στην πρώτη κι ο Λαΐφης στη δεύτερη, με τους δυο «ερυθρόλευκους» να φεύγουν από το γήπεδο έχοντας από έναν βαθμό στο... τσεπάκι.

Το ματς είχε τρελό ρυθμό στο πρώτο μέρος, μιας και εκεί σημειώθηκαν και τα έξι τέρματα!

Ο Ορλάντο Σα άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους στο 12' αλλά δύο λεπτά αργότερα ο Σααντί έκανε το 1-1. Και πάλι Ο Σα όμως έβαλε μπροστά την ομάδα του στο σκορ αλλά η απάντηση ήρθε ξανά δύο λεπτά αργότερα από τον Καγκέ αυτή την φορά. Στο 29' ο Τοτοβίτσκι έκανε το 3-2 για την Κορτράικ αλλά ο Τρεμπέλ στο 41΄διαμόρφωσε το τελικό 3-3!