ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Ούνικς Καζάν 90-77

Η ΤΣΣΚΑ Μόσχας προηγείται με 2-0 στη σειρά των τελικών με την Ούνικς αφού ο Δημήτρης Ιτούδης είδε την ομάδα του να επικρατεί με 90-77 της Ούνικς του Κώστα Καϊμακόγλου (11π., 4ρ.).

Μετά το πρώτο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι έτρεξαν επιμέρους σκορ 1-8 και προηγήθηκαν με 28-31 (15'), ωστόσο το τάιμ άουτ του Δημήτρη Ιτούδη αφύπνισε τους παίκτες του κάτι που φάνηκε και από το σκορ στο ημίχρονο (49-40).

Οι φιλοξενούμενοι στην τρίτη περίοδο κατάφεραν να ξαναμπούν στη διεκδίκηση της νίκης (65-62, 30') όμως και πάλι η ΤΣΣΚΑ αντέδρασε. Ο Βίκτορ Κριάπα (19π.) ήταν ο πρωταγωνιστής των γηπεδούχων σε εκείνο το διάστημα και τελικά πανηγύρισε η ΤΣΣΚΑ με 90-77.

Ο Κώστας Καϊμακόγλου σε 26:50 είχε 10 πόντους (3/6δ., 1/5τρ., 1/1β.), 4 ριμπάουντ, μία ασίστ κι ένα κλέψιμο.

Τα δεκάλεπτα: 27-23, 49-40, 65-62, 90-77