Μάτζικ - Μπακς 107-98

Την ήττα με 107-98 γνώρισαν οι Μπακς στο Ορλάντο από τους Μάτζικ, με τον Γιάννη Αντετοκούνμπο να αγγίζει το double-double με 11 πόντους και 9 ριμπάουντ, μετρώντας παράλληλα και 3 ασίστ, 3 τάπες και 1 κλέψιμο.

Με ήττα ολοκλήρωσαν τις εκτός έδρας υποχρεώσεις τους για τη φετινή σεζόν στο ΝΒΑ οι Μπακς, καθώς οι Μάτζικ επιβλήθηκαν με 107-98 της ομάδας του Γιάννη Αντετοκούνμπο και ανέβασαν το ρεκόρ τους στο 35-46.

Παρότι ο «Greek Freak» είχε για άλλο ένα παιχνίδι πληθωρική παρουσία με 11 πόντους (4/5δ., 1/2τρ.) 9 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 3 τάπες , 1 κλέψιμο και 5 λάθη σε 36:52', η ομάδα του Τζέισον Κιντ έμεινε από το πρώτο μέρος πίσω στο σκορ με διψήφια διαφορά (58-44, 24').

Στην τέταρτη περίοδο ωστόσο οι φιλοξενούμενοι πραγματοποίησαν την αντεπίθεση τους, κυνηγώντας την ανατροπή, όμως οι γηπεδούχοι κατάφεραν να βρουν τις απαραίτητες λύσεις στα τελευταία λεπτά και να φτάσουν στην επικράτηση με το τελικό 107-98.

Πρώτος σκόρερ για τα «Ελάφια» (33-48) ήταν ο Μονρό με 23 πόντους και 7 ριμπάουντ, ενώ από 17 πόντους είχαν οι Πάρκερ και Μίντλετον.

Για τους νικητές, ο Ιλιασόβα σημείωσε 22 πόντους, ενώ από 19 και 17 πόντους αντίστοιχα πρόσθεσαν οι Χεζόνια και Ντέντμον.

Τα δωδεκάλεπτα: 32-22, 58-44, 85-73, 107-98