Μπακς - Τζαζ 85-94

Εντός έδρας ήττα από τους Τζαζ με σκορ 94-85 γνώρισαν οι Μπακς του Γιάννη Αντετοκούνμπο, με τον «Greek Freak» να μετρά 12 πόντους, 7 ασίστ, 4 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα και 2 λάθη στον αγώνα.

Στο 30-40 υποχώρησε το ρεκόρ των Μπακς του Γιάννη Αντετοκούνμπο, καθώς οι Τζαζ πέρασαν νικηφόρα από το Bradley Center, επικρατώντας με τελικό σκορ 94-85.

Τα «Ελάφια» δεν βρέθηκαν σε καλή μέρα στην επίθεση και παρότι στο πρώτο μέρος οι δύο ομάδες βάδισαν χέρι-χέρι (42-41), οι «Μορμόνοι» κατάφεραν να ξεφύγουν με διψήφια διαφορά στο τέλος της τρίτης περιόδου (73-59).

Με τη διαφορά να παραμένει σταθερά πάνω από τους 10 και στο τέταρτο δωδεκάλεπτο, ο Τζέισον Κιντ απέσυρε την βασική του 5αδα στα τελευταία λεπτά, συμπεριλαμβανομένου και του Γιάννη Αντετοκούνμπο, με τους Τζαζ να φτάνουν στη νίκη με τελικό σκορ 94-85.

Ο «Greek Freak», παρότι δεν έπιασε τα εντυπωσιακά επίπεδα απόδοσης του τελευταίου διαστήματος, είχε για ακόμα μία φορά θετική παρουσία, βοηθώντας σε όλους του τομείς του παιχνιδιού, με 12 πόντους (0/1 τρ., 5/9δ., 2/2β.), 7 ασίστ, 4 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, 2 κοψίματα και 2 λάθη σε 29 λεπτά.

Πρώτος σκόρερ για τους ηττημένους ήταν ο Τζαμπάρι Πάρκερ με 19 πόντους, ενώ για τους νικητές που ανέβηκαν στο 34-36, ξεχώρισαν οι Χέιγουορντ (18 πόντοι), Γκόμπερτ (12πόντοι, 14ριμπάουντ) και Μακ (13πόντοι, 12ασίστ).

Τα δωδεκάλεπτα: 22-23, 41-42, 59-73, 85-94