Μπακς - Τίμπεργουλβς 116-101 (pics & vids)

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο συνεχίζει να... τρελαίνει κόσμο με τα κατορθώματά του στα παρκέ του ΝΒΑ, φτάνοντας μία ανάσα από το τρίτο triple-double της καριέρας του, μετρώντας 27 πόντους, 12 ασίστ και 9 ριμπάουντ στη νίκη των Μπακς απέναντι στους Τίμπεργουλβς.

Πλέον από είδηση έχει αρχίσει να γίνεται καθημερινότητα. Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο έχει απογειώσει το παιχνίδι του σε αυτό το σημείο της σεζόν στο ΝΒΑ, πραγματοποιώντας τη μία εξαιρετική εμφάνιση πίσω από την άλλη, φτάνοντας μία ανάσα από το τρίτο triple-double της καριέρας του στη νίκη των Μπακς απέναντι στους Τίμπεργουλβς με 116-101, καθώς μέτρησε 27 πόντους, 12 ασίστ, 9 ριμπάουντ και 3 κλεψίματα.

Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν καλύτερα, κλείνοντας την πρώτη περίοδο στο +6(35-29), όμως οι γηπεδούχοι αντέδρασαν στη συνέχεια και με ηγέτες τον Γιάννη και τον Κρις Μίντλετον πήραν τα «ηνία» στο σκορ, με την ανάπαυλα του πρώτου μέρους να τους βρίσκει να προηγούνται με 62-56.

Οι παίκτες του Τζέισον Κιντ ήταν καταιγιστικοί στην τρίτη περίοδο, «εκτοξεύοντας» πολύ γρήγορα την υπέρ τους διαφορά και πάνω από τους 20 πόντους (85-62, 30'). Οι «Λύκοι» κατάφεραν να μειώσουν σε 107-97 περίπου 3 λεπτά πριν από τη λήξη του παιχνιδιού, εκμεταλλευόμενοι την παρουσία των αναπληρωματικών της ομάδας του Μιλγούκι στο παρκέ, όμως η επιστροφή του Γιάννη και του Μίντλετον στο ματς σφράγισε οριστικά τη νίκη των γηπεδούχων με το τελικό 116-101.

Εκτός από την εξαιρετική παρουσία του «Greek Freak», πολύ καλός ήταν και ο Κρις Μίντλετον, ο οποίος σημείωσε 30 πόντους, ενώ ο Τζαμπ΄ρι Πάρκε πρόσθεσε άλλους 16 πόντους για τους νικητές που ανέβηκαν στο 26-36.

Από πλευράς ηττημένων ξεχώρισαν οι Τάουνς και ΛαΒιν με 21 και 20 πόντους αντίστοιχα, ενώ άλλους 17 πρόσθεσε ο Μουχάμαντ.

Τα δωδεκάλεπτα: 29-35, 33-21, 36-25, 18-20