Μπακς - Πίστονς 91-102

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο πραγματοποίησε ακόμα μία πληθωρική εμφάνιση (8 π.-12ριμπ.-7 ασ.), ωστόσο οι Μπακς δεν τα κατάφεραν απέναντι στους Πίστονς, γνωρίζοντας την ήττα με 102-91 στο Μιλγουόκι.

Παρότι δεν σκόραρε πολύ, ο Γιάννης Αντετοκούνμπο απέδειξε για άλλη μια φορά πως μπορεί να κάνει πολλά πράγματα μέσα στο γήπεδο, πλησιάζοντας σε επίπεδα triple-double, με 8 πόντους (3/11 διπ.), 12 ριμπάουντ και 7 ασίστ, στην ήττα των Μπακς με 102-91 από τους Πίστονς.

Τα «Ελάφια» βρέθηκαν από το ξεκίνημα πίσω, με την ομάδα του Ντιτρόιτ να αποσπά από την πρώτη περίοδο διψήφια διαφορά (34-24) και την ανάπαυλα του ημιχρόνου να βρίσκει το σκορ στο 49-59 για τα «Πιστόνια».

παίκτες του Τζέισον Κιντ μείωσαν προσωρινά σε 80-73 με την ολοκλήρωση του τρίτου δωδεκαλέπτου, ωστόσο δεν κατάφεραν να απειλήσουν ακόμα περισσότερο, με την διαφορά να ανεβαίνει άμεσα σε διψήφια τιμή και πάλι και τους Πίστονς να φτάνουν στη νίκη με 102-91, ανεβάζοντας το ρεκόρ τους στο 30-29.

Για τους νικητές, ο Ρέτζι Τζάκσον σημείωσε 22 πόντους και μοίρασε 8 ασίστ, ενώ ο Μάρκους Μόρις μέτρησε 20 πόντους και 8 ριμπάουντ.

Για τους Μπακς που υποχώρησαν στο 24-35, ο Μίντλετον είχε 26 πόντους και 7 ριμπάουντ.

Τα δωδεκάλεπτα: 24-34, 49-59, 73-80, 91-102