Άστοχος στη νίκη του Όρεγκον ο Ντόρσεϊ

Με νίκη 76-66 επί της Γιούτα συνέχισε την πορεία του στο NCAA το Όρεγκον του Τάιλερ Ντόρσεϊ, με τον διεθνή γκαρντ να μην πιάνει πάντως τα συνηθισμένα του επίπεδα απόδοσης, ολοκληρώνοντας το παιχνίδι με 3 πόντους, 2 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 2 κλεψίματα.

Παρότι ο Τάιλερ Ντόρσεϊ ήταν αρκετά άστοχος, το Όρεγκον κατάφερε να ξεπεράσει το εμπόδιο της Γιούτα, επικρατώντας εντός έδρας με τελικό σκορ 76-66.

Η αναμέτρηση ήταν αρκετά αμφίρροπη στο πρώτο μέρος, με την ανάπαυλα του ημιχρόνου να βρίσκει το σκορ στο 41-35 για το Όρεγκον και τους γηπεδούχους να αποκτούν διψήφια διαφορά στην επανέναρξη, φτάνοντας σχετικά άνετα στο τελικό 76-66.

Ο Τάιλερ Ντόρσεϊ ολοκλήρωσε το παιχνίδι με 3 πόντους ( 0/3 διπ.,1/3 τρίπ.), 2 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 2 κλεψίματα και 2 λάθη σε 32 λεπτά συμμετοχής, με τον Ντίλον Μπρουκς να ξεχωρίζει για τους νικητές με 30 πόντους και 9 ασίστ.