ΝΒΑ

Τρέιλ Μπλέιζερς - Κινγκς 112-97 (pics & vid)

Την ήττα με 112-97 γνώρισαν οι Κινγκς στο Πόρτλαντ απέναντι στους Μπλέιζερς, με τον Κώστα Κουφό να μετρά 6 πόντους και 3 ριμπάουντ.

Οι «Βασιλιάδες» (20-25) βρέθηκαν να κυνηγούν το σκορ από το ξεκίνημα, με την πρώτη περίοδο να λήγει με 33-29, ενώ το σκορ στο ημίχρονο έκλεισε στο 52-48.

Στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι βελτίωσαν ακόμα περισσότερο την απόδοση τους, με τη διαφορά να ανεβαίνει σε διψήφια νούμερα και τους Μπλέιζερς να φτάνουν τελικά στην επικράτηση με 112-97.

Ο Κώστας Κουφός ολοκλήρωσε την αναμέτρηση με 6 πόντους (3/5 δίποντα) , μαζεύοντας παράλληλα και 2 ριμπάουντ, ενώ πρώτος σκόρερ των Κινγκς ήταν ο Κάζινς με 17.

Για τους Μπλέιζερς (21-26) που είχαν επτά παίκτες με διψήφιο αριθμό πόντων, ο ΜακΚόλουμ πέτυχε 18 πόντους, ενώ οι Χέντερσον και Λίλαρντ πρόσθεσαν από 15.