ΔΡΑΣΗ ΣΤΑ ΠΑΡΚΕ ΤΟΥ NCAA

Μέτρια βραδιά για τους Έλληνες…

Μήτογλου, Δημακόπουλος και Μαραγκός δεν έπιασαν καλή απόδοση και δεν βοήθησαν τις ομάδες τους, όπως έχουν αποδείξει ότι μπορούν.

Το Wake Forest υποχώρησε στο 8-3, καθώς ηττήθηκε από το Xavier με 78-70, με τον Κώστα Μήτογλου να είναι άστοχος (0/7 σουτ) και να τελειώνει το ματς με 4 πόντους (4/5 βολές) και 6 ριμπάουντ σε 23 λεπτά συμμετοχής.

Αντίθετα, με νίκη συνέχισε το UC Irvine (10-4), που επικράτησε του Norfolk State με 62-80, παρά το γεγονός ότι ο Ιωάννης Δημακόπουλος έμεινε μόλις στους 4 πόντους και τα 2 ριμπάουντ, έχοντας ακόμα 1 κόψιμο και 1 λάθος στο ενεργητικό του.

Ήττα και για τους American Eagles (2-9), με τον Πάρη Μαραγκό (6π., 3ρ., 2ασ., 1κλ., 3λ. σε 14 λεπτά) να μην βοηθάει όπως μπορεί την ομάδα του κόντρα στους LSU Tigers (79-51).