ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Μινσκ 92-48

Στέλλα Παπαδοπούλου

Η ΤΣΣΚΑ Μόσχας δεν επέτρεψε στη Μινσκ να πάρει... ανάσα και την υποχρέωσε σε βαριά ήττα (92-48).

Η ομάδα του Δημήτρη Ιτούδη παρουσιάστηκε σοβαρή απέναντι στην κατώτερη Μινσκ και φρόντισε να την... εξαφανίσει.

Η ΤΣΣΚΑ Μόσχας επέτρεψε στην αντίπαλό της να πετύχει μόλις 7 πόντους στη δεύτερη περίοδο (28-7 το επιμέρους σκορ), ενώ συνέχισε με τις ίδιες διαθέσεις και στο τρίτο δεκάλεπτο (28-9 το επιμέρους σκορ).

Ο χρόνος συμμετοχής μοιράστηκε για τους παίκτες των γηπεδούχων με τον ντε Κολό να σταματά στους 17 πόντους με 6 ασίστ, τον Νίκολς στους 14 πόντους με 5 ριμπάουντ και τον Χίγκινς στους 16 πόντους με 8 ριμπάουντ.

Τα δεκάλεπτα: 15-19, 43-26, 71-39, 92-48

Tα αποτελέσματα της VTB League: Κάλεβ-Ενισέι 80-70, ΤΣΣΚΑ Μόσχας-Μινσκ 92-48, Νίζνι Νόβγκοροντ-Ζενίτ 84-88, Βίτα-Νίμπουρκ 59-119, Μπισόνς Λοϊμάα-Αστανά 81-75, Λοκομοτίβ Κουμπάν-Ούνικς Καζάν 56-58

H κατάταξη: ΤΣΣΚΑ Μόσχας 10-1, Ζενίτ 8-1, Ούνικς Καζάν 9-2, Χίμκι 7-3, Νίμπουρκ 8-4, Άβτοντορ 6-4, Λοκομοτίβ Κουμπάν 5-5, Ενισέι 5-6, Μινσκ 5-6, Νίζνι Νόβγκοροντ 5-6, Οκτιάμπρ 4-6, Κάλεβ 4-7, Μπισόνς Λοϊμάα 4-8, Αστανά 3-7, Ρίγα 3-8, Βίτα 0-12