Μικρή συμμετοχή ο Θανάσης (pics & vids)

Φάνης Παναγιώτου

Οι Νικς έκαναν το 2/2 στην preseason του ΝΒΑ και στο ματς με τους Ουάσινγκτον Γουίζαρντς (104-115) ο Θανάσης Αντετοκούνμπο έκανε την πρώτη του εμφάνιση.

Το περίμενε καιρό. Κι εν τέλει τα κατάφερε. Ο Ντέρεκ Φίσερ τον κάλεσε να περάσει στο παρκέ και παρά τον μικρό χρόνο συμμετοχής (3 λεπτά) είχε την ευκαιρία να παίξει για πρώτη φορά με τη φανέλα των Νικς. Έστω και σε ματς της preseason.

Ναι, καλά καταλάβατε. Αναφερόμαστε στον Θανάση Αντετοκούνμπο, ο οποίος αυτή την περίοδο προσπαθεί να κερδίσει “μόνιμη” θέση στο κορυφαίο πρωτάθλημα του πλανήτη.

Οι Νικς, λοιπόν, πήραν ακόμα μία νίκη, αυτή τη φορά επί των Γουίζαρντς, ενώ στα υπόλοιπα ματς της βραδιάς, οι Σανς -παρά την απουσία του Έρικ Μπλέντσο- έριξαν στο καναβάτσο τους Τζαζ κι οι Χοκς επικράτησαν των Πέλικανς.