Οι Έλληνες του Εξωτερικού (vids)

Ο Λάζαρος Λάμπρου ήταν ο μοναδικός από τους Έλληνες του Εξωτερικού που ξεχώρισε.

Στα ρηχά έμειναν αυτό το Σαββατοκύριακο οι Έλληνες του Εξωτερικό, αν και αρκετοί αγωνίζονται σήμερα... Ο μοναδικός που ξεχώρισε ήταν ο Λάζαρος Λάμπρου, ο οποίος έδωσε την 8 ασίστ του φέτος, βοηθώντας την ομάδα του να σφραγίσει τη νίκη επί της Μπρέντα.

ΑΓΓΛΙΑ
Σωκράτης Παπασταθόπουλος (Άρσεναλ): Δεν ήταν στην αποστολή για την εντός έδρας ήττα από την Κρίσταλ Πάλας με 3-2.

Κωνσταντίνος Μαυροπάνος (Άρσεναλ): Ξεκίνησε βασικός στην εντός έδρας ήττα από την Κριστάλ Πάλας με 3-2, όμως έγινε αλλαγή στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου.

Χοσέ Χολέμπας (Γουότφορντ): Είναι τραυματίας και δεν ήταν παρών στη νίκη με 2-1 στην έδρα της Χάντερσφιλντ.

Δημήτρης Κωνσταντόπουλος (Μίντλεσμπρο): Είδε από τον πάγκο τη νίκη με 1-0 επί της Στόουκ.

ΙΤΑΛΙΑ
Κώστας Μανωλάς (Ρόμα): Δεν ήταν στην αποστολή για την ισοπαλία στην έδρα της Ίντερ με 1-1.

Δημήτρης Νικολάου (Έμπολι): Ήταν και πάλι βασικός, όμως αυτή τη φορά η Έμπολι γνώρισε την εντός έδρας ήττα από την Σπαλ με 4-2.

Μπάμπης Λυκογιάννης (Κάλιαρι): Βασικός στη νίκη επί της Φροζινόνε με 1-0.

ΓΕΡΜΑΝΙΑ
Πάνος Ρέτσος (Μπάγερ Λεβερκούζεν): Δεν ήταν στην αποστολή για τη νίκη με 2-0 επί της Νυρεμβέργης, εντός έδρας.

Κώστας Σταφυλίδης (Άουγκσμπουργκ): Βασικός στο εντυπωσιακό 6-0 επί της Στουτγάρδης.

Τάσος Δώνης (Στουτγάρδη): Μπήκε στο 46ο λεπτό της ήττας με 6-0 στην έδρα της Άουγκσμπουργκ.

Στέφανος Καπίνος (Βέρντερ Βρέμης): Είδε από τον πάγκο την ήττα με 1-0 στην έδρα της Μπάγερν Μονάχου.

Κυριάκος Παπαδόπουλος (Αμβούργο): Δεν ήταν στην αποστολή για το εντός έδρας 1-1 με την Άουε.

Δημήτρης Διαμαντάκος (Σεντ Πάουλι): Είδε από τον πάγκο την ήττα με 3-0 στην έδρα της Χέιντενχαϊμ.

Στέλιος Κοκοβας (Μπόχουμ): Βασικός και πάλι στο εκτός έδρας 0-0 με την Ντάρμσταντ.

ΙΣΠΑΝΙΑ
Δημήτρης Σιόβας (Λεγανές): Βασικός στην ήττα με 2-1 στην έδρα της Βιγιαρεάλ.

ΓΑΛΛΙΑ
Παναγιώτης Βλαχοδήμος (Νιμ): Δεν ήταν στην αποστολή για την ήττα από την Μπορντό με 2-1.

ΟΛΛΑΝΔΙΑ
Παντελής Χατζηδιάκος (Άλκμααρ): Έμεινε με τους αναπληρωματικούς στην ήττα με 2-1 στην έδρα της Φέγενορντ.

Κωνσταντίνος Λάμπρου (Άγιαξ): Είδε από τον πάγκο τη νίκη με 1-0 στην έδρα της Χρόνινγκεν.

Μάριος Βρουσάι (Βίλεμ): Ξεκίνησε βασικός στο 1-1 με την Εξέλσιορ, αλλά αντικαταστάθηκε στο 65'.

Βαγγέλης Παυλίδης (Βίλεμ): Λόγω ενός μικρουτραυματισμού δεν ήταν στην αποστολή για το 1-1 με την Εξέλσιορ.

Λάζαρος Λάμπρου (Φορτούνα Σιτάρ): Έδωσε την ασίστ για το δεύτερο γκολ της ομάδας του στη νίκη με 2-1 επί της Μπρέντα.

ΒΕΛΓΙΟ
Γιώργος Γκαλίτσιος (Μουσκρόν): Ξεκίνησε βασικός στην ήττα στην έδρα της Μπέβερεν με 2-1, αλλά αντικαταστάθηκε στο 76'.

Απόστολος Βέλλιος (Μπέβερεν): Δεν ήταν στην αποστολή για τη νίκη με 2-1 επί της Μουσκρόν.

Χάρης Χαρίσης (Κορτράικ): Μπήκε στο 72ο λεπτό της νίκης με 2-1 στην έδρα της Σερκλ Μπριζ.

ΤΟΥΡΚΙΑ
Κώστας Μήτρογλου (Γαλατασαραι): Είδε από τον πάγκο τη νίκη με 3-1 επί της Καϊσέρισπορ.

Στέλιος Κίτσιου (Ανκαραγκιούτσου): Βασικός στο 0-0 με την Κόνιασπορ.

Γιώργος Τζαβέλλας (Αλάνιασπορ): Δεν ήταν στην αποστολή για την εντός έδρας νίκη με 1-0 επί της Φενέρμπαχτσε.

Γιώργος Γεωργιάδης (Ελάζιγκσπορ): Δεν ήταν στην αποστολή για την εντός έδρας ήττα με 2-1 από την Ανκαρασπορ.

Ανδρέας Τάτος (Αλτάι): Βασικός στο εντός έδρας 1-1 με την Χαταϊσπορ Αντάκια.

Ανδρέας Βασιλόγιαννης (Ουμρανίγερσπορ): Έπαιξε στο πρώτο ημίχρονο του 2-2 με την Εσκισεχίρσπορ.

ΑΥΣΤΡΙΑ
Τάσος Αυλωνίτης (Στουρμ Γκρατς): Βασικός στην ήττα από την Βόλφσμπεργκ με 2-1 εντός έδρας.

Ταξιάρχης Φούντας (Σεντ Πόλτεν): Δεν ήταν στην αποστολή για το εντός έδρας 1-1 με την Σάλτσμπουργκ.

Μάκης Γκέζος (Αούστρια Κλάγκενφουρτ): Έπαιξε και στα 90 λεπτά της εκτός έδρας νίκης με 3-1 επί της Βιένερ Νόσταντ.

ΣΕΡΒΙΑ
Νεμάνια Μιλόγεβιτς (Βοϊβοντίνα): Βασικός στην ήττα με 5-0 στην έδρα της Νάπρεντακ Κρούσεβατς.

ΟΥΓΓΑΡΙΑ
Θεόδωρος Μπέριος (Κισβάρντα): Έπαιξε και στα 90 λεπτά της νίκης με 1-0 επί της ΜΤΚ.

Σταύρος Τσουκαλάς (Κισβάρντα): Βασικός στη νίκη με 1-0 επί της ΜΤΚ, εκτός έδρας.

ΣΛΟΒΑΚΙΑ
Λάζαρος Ρότα (Ζέμπλιν Μιχαλόβτσε): Βασικός στην εντός έδρας ήττα από την Ντατς με 2-0.

Χρήστος Κουντουριώτης (Ζέμπλιν Μιχαλόβτσε): Έπαιξε στα 71 πρώτα λεπτά της ήττας με 2-0 από την Ντατς με 2-0.

ΤΣΕΧΙΑ
Γιώργος Κατίδης (Πρίμπραμ): Δεν ήταν στην αποστολή για το εντός έδρας 1-1 με την Βικτόρια Πλζεν.

ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ
Αντώνης Στεργιάκης (Σλάβια Σόφιας): Βασικός στην ήττα με 3-2 στην έδρα της Σεμπτέμβρι Σόφιας.

Θεόφιλος Κουρούπης (Βερέγια): Έπαιξε και στα 90 λεπτά της ήττας με 3-0 από την Ετάρ, εντός έδρας.

ΕΛΒΕΤΙΑ
Κωνσταντίνος Δημητρίου (Βασιλεία): Δεν ήταν στην αποστολή για τη νίκη με 3-0 στην έδρα της Σιόν.

ΛΕΥΚΟΡΩΣΙΑ
Γιώργος Κατσικάς (Ντιναμό Μπρεστ): Δεν αγωνίστηκε στο εκτός έδρας 1-1 με την Ενερτζέτικ Μινσκ.

ΑΖΑΡΜΠΑΙΤΖΑΝ
Βαγγέλης Πλατέλλας (Νέφτσι Μπακού): Ξεκίνησε βασικός στη νίκη με 2-0 στην έδρα της Σαμπάχ, αλλά αντικαταστάθηκε στο 71'.

ΣΑΟΥΔΙΚΗ ΑΡΑΒΙΑ
Αλέξανδρος Τζιόλης (Αλ Φεϊχά): Βασικός στην ήττα με 4-3 από την Αλ Φαϊσαλί, εντός έδρας.

H Νάπολι του Καρνέζη, η Λέτσε του Ταχτσίδη, η Σαρλερουά του Μαρίνου, η Μπενφίκα των Βλαχοδήμου, Σάμαρη, η Μαρίτιμο του Ιωαννίδη, η Κοπεγχάγη του Ζέκα, η Κορνκόρντια του Κουτρουμπή, η Ντιναμό Βουκουρεστίου του Παπάζογλου, η Μποτοτσάνι του Σοϊλέδη, η Πετρολούλ των Κοζορώνη, Σαρρή, η Ζαγκλέμπιε Σοσνόβιετς του Μύγα, η Γκόρνικ Ζάμπρζε του Μυστακίδη και η Γκέτεμποργκ του Ανέστη παίζουν σήμερα.