Οι Έλληνες του Εξωτερικού (vids)

Μόνο ο Βαγγέλης Παυλίδης ξεχώρισε αυτή την εβδομάδα από τους Έλληνες του εξωτερικού, έχοντας ένα γκολ και μία ασίστ.

Ρόμα - Μπολόνια με επιστροφή στοιχήματος*, ενισχυμένες αποδόσεις και live alerts. (21+) * Ισχύουν Οροι και Προϋποθέσεις.

ΑΓΓΛΙΑ
Χοσέ Χολέμπας
(Γουότφορντ): Έπαιξε και στα 90 λεπτά της εκτός έδρας νίκης με 1-0 επί της ΚΠΡ για το Κύπελλο Αγγλίας.

Δημήτρης Κωνσταντόπουλος (Μίντλεσμπρο): Ειδε από τον πάγκο τη νίκη με 1-0 στην έδρα της Μπλάκμπερν.

ΙΤΑΛΙΑ
Ορέστης Καρνέζης (Νάπολι): Είδε από τον πάγκο το 0-0 με την Τορίνο.

Δημήτρης Νικολάου (Έμπολι): Δεν χρησιμοποιήθηκε στο εντός έδρας 3-0 επί της Σασουόλο.

Μπάμπης Λυκογιάννης (Κάλιαρι): Μπήκε στο 32ο λεπτό της νίκης επί της Πάρμα με 2-1, εντός έδρας.

Παναγιώτης Ταχτσίδης (Λέτσε): Βασικός στο 3-2 επί της Λιβόρνο, αλλά αντικαταστάθηκε στο 84ο λεπτό.

ΓΕΡΜΑΝΙΑ
Πάνος Ρέτσος (Μπάγερ Λεβερκούζεν): Είναι τραυματίας και δεν ήταν στην αποστολή για την εντός έδρας νίκη με 2-0 επί της Φορτούνα Ντίσελντορφ.

Κώστας Σταφυλίδης (Άουγκσμπουργκ): Ξεκίνησε βασικός και από δική του προσπάθεια μπήκε το αυτογκόλ του Γκορέτσκα, με το οποίο η Άουγκσμπουργκ προηγήθηκε με 1-0 της Μπάγερν Μονάχου, η οποία όμως κατάφερε να πάρει τη νίκη με 3-2.

Τάσος Δώνης (Στουτγάρδη): Μπήκε στο 80ο λεπτό του παιχνιδιού με την Λειψία αλλά δεν μπόρεσε να βοηθήσει την ομάδα του να γλιτώσει την ήττα με 3-1.

Στέφανος Καπίνος (Βέρντερ Βρέμης): Είδε από τον πάγκο το 1-1 στην έδρα της Χέρτα.

Κυριάκος Παπαδόπουλος (Αμβούργο): Ήταν εκτός αποστολής λόγω του τραυματισμού, στο ισόπαλο 2-2 εκτός έδρας παιχνίδι με την Χέιντενχαϊμ.

Δημήτρης Διαμαντάκος (Σεντ Πάουλι): Δεν ήταν στην αποστολή για την εντός έδρας ήττα από την Άουε με 2-1.

ΙΣΠΑΝΙΑ
Δημήτρης Σιόβας (Λεγανές): Βασικός στην ήττα με 3-0 στην έδρα της Ρεάλ Σοσιεδάδ.

ΓΑΛΛΙΑ
Παναγιώτης Βλαχοδήμος
(Νιμ): Δεν ήταν στην αποστολή για την εντός έδρας νίκη με 2-0 επί της Ντιζόν.

ΟΛΛΑΝΔΙΑ
Παντελής Χατζηδιάκος (Άλκμααρ): Μπήκε στο 75' της νίκης επί της Φένλο με 3-0 σο Άμστερνταμ.

Κωνσταντίνος Λάμπρου (Άγιαξ): Είδε από τον πάγκο το 5-0 επί της Μπρέντα.

Μάριος Βρουσάι (Βίλεμ): Ξεκίνησε βασικός στην ήττα με 3-2 στην έδρα της Φίτεσε, αλλά αντικαταστάθηκε στο 77'

Βαγγέλης Παυλίδης (Βίλεμ): Μπήκε στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, έδωσε μία ασίστ, πέτυχε ένα γκολ, αλλά τελικά η Βίλεμ γνώρισε την ήττα με 3-2 από την Φίτεσε.

Λάζαρος Λάμπρου (Φορτούνα Σιτάρ): Έπαιξε και στα 90 λεπτά της εκτός έδρας ήττας με 6-0 από την Χέρακλες.

Σάββας Μούργος (Ντόρντρεχτ): Δεν ήταν στην αποστολή για την εντός έδρας ήττα με 4-1 από την Σπάρτα Ρότερνταμ.

ΒΕΛΓΙΟ
Γιώργος Γκαλίτσιος (Μουσκρόν): Είδε από τον πάγκο το 3-0 επί της Σερκλ Μπριζ.

Απόστολος Βέλλιος (Μπέβερεν): Δεν ήταν στην αποστολή για τη νίκη με 2-1 επί της Γάνδης, εντός έδρας.

Στέργος Μαρίνος (Σαρλερουά): Δεν αγωνίστηκε στη νίκη με 2-1 στην έδρα της Κορτράικ.

Χάρης Χαρίσης (Κορτράικ): Είδε από τον πάγκο την εντός έδρας ήττα από την Σαρλερουά με 2-1.

ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ
Νίκος Ιωαννίδης (Μαρίτιμο): Δεν ήταν στην αποστολή για το 1-0 στην έδρα της Μπελενένσες.

ΤΟΥΡΚΙΑ
Κώστας Μήτρογλου (Γαλατασαραι): Μπήκε στο 74ο λεπτό της νίκης με 4-1 στην έδρα της Κασίμπασα.

Στέλιος Κίτσιου (Ανκαραγκιούτσου): Βασικός στο 0-0, εκτός έδρας, με την Ακσιχάρ.

Γιώργος Τζαβέλλας (Αλάνιασπορ): Δεν ήταν στην αποστολή για το 0-2 επί της Τραμπζονσπόρ.

Γιώργος Γεωργιάδης (Ελάζιγκσπορ): Δεν ήταν στην αποστολή για την εντός έδρας ήττα με 2-1 από την Γκεντσλερμπιρλίγκι.

Ανδρέας Τάτος (Αλτάι): Βασικός στο 1-0 επί της Μπλούσπορ, έγινε αλλαγή στο 85΄.

Ανδρέας Βασιλόγιαννης (Ουμρανίγερσπορ): Ήταν βασικός στη νίκη με 2-0 επί της Μπαλικερσίρσπορ, αλλά αντικαταστάθηκε στο 64'.

ΔΑΝΙΑ
Κάρλος Ζέκα (Κοπεγχάγη): Βασικός στη νίκη με 2-0 επί της Ράντερς.

ΡΟΥΜΑΝΙΑ
Θανάσης Παπάζογλου (Ντιναμό Βουκουρεστίου): Ξεκίνησε βασικός, όμως έγινε αλλαγή στο 56ο λεπτό της εντός έδρας ήττας με 2-1 από την Μποτοτσάνι.

Άρης Σοϊλέδης (Μποτοτσάνι): Δεν ήταν στην αποστολή για τη νίκη με 2-1 στην έδρα της Ντιναμό Βουκουρεστίου.

ΣΕΡΒΙΑ
Νεμάνια Μιλόγεβιτς (Βοϊβοντίνα): Βασικός στην ήττα με 4-0 από τον Ερυθρό Αστέρα στο Βελιγράδι.

Διαμαντής Χουχούμης (Βοϊβοντίνα): Δεν ήταν στην αποστολή για την ήττα με 4-0 στην έδρα του Ερυθρού Αστέρα.

ΠΟΛΩΝΙΑ
Γιώργος Μύγας (Ζαγκλέμπιε Σοσνόβιετς): Ξεκίνησε βασικός στη νίκη με 3-2 επί της Άρκα Γκντίνια, αλλά αντικαταστάθηκε στις καθυστερήσεις.

Γιάννη Μυστακίδης (Γκόρνικ Ζάμπρζε): Μπήκε στο 76ο λεπτό της εκτός έδρας ήττας με 3-1 από την Γκόρνικ Ζάμπρζε.

ΟΥΓΓΑΡΙΑ
Θεόδωρος Μπέριος (Κισβάρντα): Ειδε από τον πάγκο το 0-0 με την Πάκσι, εντός έδρας.

Σταύρος Τσουκαλάς (Κισβάρντα): Έπαιξε και στα 90 λεπτά του εντός έδρας 0-0 με την Πάκσι.

ΣΛΟΒΑΚΙΑ
Λάζαρος Ρότα (Ζέμπλιν Μιχαλόβτσε): Βασικός στην νίκη με 1-0 επί της Σερέντ.

Χρήστος Κουντουριώτης (Ζέμπλιν Μιχαλόβτσε): Μπήκε στο 52ο λεπτό της νίκης με 1-0 επί της Σερέντ.

ΤΣΕΧΙΑ
Γιώργος Κατίδης (Πρίμπραμ): Δεν ήταν στην αποστολή για τη νίκη επί της Ζλιν με 3-2, εντός έδρας.

ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ
Αντώνης Στεργιάκης (Σλάβια Σόφιας): Δεν ήταν στην αποστολή για την ήττα με 1-0 από την Μπότεφ Πλόφντιφ.

Θεόφιλος Κουρούπης (Βερέγια): Βασικός στο 0-0 με την Λουντογκόρετς.

ΕΛΒΕΤΙΑ
Κωνσταντίνος Δημητρίου (Βασιλεία): Δεν ήταν στην αποστολή για το 1-0 επί της Σιόν.

ΑΖΑΡΜΠΑΙΤΖΑΝ
Βαγγέλης Πλατέλλας (Νέφτσι Μπακού): Βασικός στο 0-0 στην έδρα της Ζίρα.

ΣΑΟΥΔΙΚΗ ΑΡΑΒΙΑ
Αλέξανδρος Τζιόλης (Αλ Φεϊχά): Έδωσε την ασίστ για το μοναδικό γκολ της ομάδας του στην εντός έδρας ήττα με 2-1 από την Αλμ Φατέχ.

ΙΝΔΙΑ
Παναγιώτης Τριάδης (Νορθ Ιστ Γιουνάιτεντ): Ξεκίνησε βασικός στη νίκη με 2-0 στην έδρα της Μουμπάι Σίτι, αλλά αντικαταστάθηκε στο 65'.

*Η Ρόμα του Μανωλά, η Μπενφίκα των Βλαχοδήμου και Σάμαρη και η Κονκόρντια του Κουτρουμπή παίζουν σήμερα.