Οι Έλληνες του Εξωτερικού (vids)

Τρία γκολ και τέσσερις ασίστ ήταν ο απολογισμός των «Ελλήνων του Εξωτερικού» αυτή την εβδομάδα.

100% Επιστροφή* χρημάτων στον αγώνα Απόλλων Σμύρνης - Άρης! (21+, *Ισχύουν Όροι και Προϋποθέσεις)

Μετά από δύο στείρες εβδομάδες, οι «Έλληνες του Εξωτερικού» επέστρεψαν δυναμικά αυτό το Σαββατοκύριακο, έχοντας ως απολογισμό τρία γκολ και 4 ασίστ. Δίχτυα βρήκαν ο Χοσέ Χολέμπας, ο Αλέξανδρος Τζιόλης και ο Σωτήρης Νίνης, με τον Ανδρέα Τάτο να έχει δύο ασίστ και τους Παντελή Χατζηδιάκο και Λάζαρο Λάμπρου από μία.

ΑΓΓΛΙΑ
Σωκράτης Παπασταθόπουλος (Άρσεναλ): Είδε από τον πάγκο το εντός έδρας 1-1 με την Γουλβς.

Κωνσταντίνος Μαυροπάνος (Άρσεναλ): Δεν ήταν στην αποστολή για το 1-1 με την Γουλβς, εντός έδρας.
Χοσέ Χολέμπας (Γουότφορντ): Πετυχε το μοναδικό γκολ της ομάδας του στην εκτός έδραςισοπαλία με την Σαουθάμπτον με 1-1.
Δημήτρης Κωνσταντόπουλος (Μίντλεσμπρο): Είδε από τον πάγκο τη νίκη με 2-0 επί της Γουίγκαν στο Ρίβερσαϊντ.

Παναγιώτης Ταχτσίδης (Νότιγχαμ Φόρεστ): Δεν ήταν στην αποστολή για το εντός έδρας 1-1 με την Στόουκ.

ΙΤΑΛΙΑ
Κώστας Μανωλάς (Ρόμα): Βασικός στη νίκη με 3-1 επί της Σαμπντόρια, εντός έδρας.

Ορέστης Καρνέζης (Νάπολι): Είδε από τον πάγκο τη νίκη στην έδρα της Τζένοα με 2-1.

Μπάμπης Λυκογιάννης (Κάλιαρι): Δεν ήταν στην αποστολή για το ισόπαλο 2-2 εκτός έδρας παιχνίδι με την Σπαλ.

ΓΕΡΜΑΝΙΑ
Πάνος Ρέτσος (Μπάγερ Λεβερκούζεν): Δεν ήταν στην αποστολή για την ήττα από την Λειψία με 1-0, εκτός έδρας.

Лейпциг - Байер Л: обзор матча от Футбольные обзоры на Rutube.

Κώστας Σταφυλίδης (Άουγκσμπουργκ): Ήταν εκτός αποστολής για την ήττα με 2-1 στην έδρα της Χόφενχαϊμ.
Τάσος Δώνης (Στουτγάρδη): Λόγω του τραυματισμού του δεν μπόρεσε να δώσει το παρών στη νίκη με 2-0 επί της Νυρεμβέργης, εκτός έδρας.
Στέφανος Καπίνος (Βέρντερ Βρέμης): Δεν ήταν στην αποστολή για την ήττα από την Γκλάνταμπαχ με 3-1 λόγω του τραυματισμού του.
Κυριάκος Παπαδόπουλος (Αμβούργο): Είναι τραυματίας και δεν ήταν στην αποστολή για τη νίκη με 3-1 στην έδρα της Άουε.
Δημήτρης Διαμαντάκος (Σεντ Πάουλι): Μπήκε στο 88ο λεπτό της εντός έδρας ισοπαλίας (1-1) με την Χέιντενχαϊμ.
ΙΣΠΑΝΙΑ
Δημήτρης Σιόβας (Λεγανές): Βασικός στην... λευκή ισοπαλία στην έδρα της Χιρόνα.

ΓΑΛΛΙΑ
Κώστας Μήτρογλου (Μαρσέιγ): Ξεκίνησε βασικός στη νίκη με 2-0 επί της Ντιζόν, όμως έγινε αλλαγή στο ημίχρονο.

Παναγιώτης Βλαχοδήμος (Νιμ): Δεν ήταν στην αποστολή για την εντός έδρας ήττα από τη Νις με 1-0.

ΟΛΛΑΝΔΙΑ
Παντελής Χατζηδιάκος (Άλκμααρ): Έδωσε την ασίστ για το χρυσό γκολ στην εκτός έδρας νίκη επί της Ντε Χάαγκ με 1-0.
Κωνσταντίνος Λάμπρου (Άγιαξ): Είδε από τον πάγκο τη νίκη με 7-1 στην έδρα της Εξέλσιορ.

Δημήτρης Κολοβός (Βίλεμ): Είδε από τον πάγκο την εκτός έδρας νίκη επί της Τσβόλε με 3-2.

Λάζαρος Λάμπρου (Φορτούνα Σιτάρ): Βασικός, δίνοντας μάλιστα την ασίστ για το γκολ με το οποίο η ομάδα του μείωσε στο τελικό 3-2 στην έδρα της Φένλο.

Καλούδης Λεμονής (Τέλσταρ): Ήταν εκτός αποστολής στην ήττα με 2-1 στην έδρα της Αϊντχόφεν.
Σάββας Μούργος (Ντόρντρεχτ): Δεν ήταν στην αποστολή για την εκτός έδρας ήττα από τους Γκο Αχέντ Ιγκλς με 2-1.
ΒΕΛΓΙΟ
Αλέξανδρος Κατράνης (Μουσκρόν): Είδε από τον πάγκο την ισοπαλία (1-1) με την Γκενκ, εντός έδρας.
Γιώργος Γκαλίτσιος (Μουσκρόν): Βασικός στο εντός έδρας 1-1 με την Γκενκ.

Απόστολος Βέλλιος (Μπέβερεν): Μπήκε στο 57΄της ήττας με 2-0 στην έδρα της Σερκλ Μπριζ, αλλά δεν μπόρεσε να σκοράρει.
Στέργος Μαρίνος (Σαρλερουά): Έπαιξε και στα 90 λεπτά της νίκης επί της Μπριζ με 2-1 εντός έδρας.
Χάρης Χαρίσης (Κορτράικ): Είδε από τον πάγκο την εντός έδρας ήττα από την Σταντάρ Λιέγης με 2-0.
ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ
Ανδρέας Σάμαρης (Μπενφίκα): Μπήκε στο 85ο λεπτό της εκτός έδρας νίκης με 3-1 επί της Τοντέλα.
Οδυσσέας Βλαχοδήμος (Μπενφίκα): Βασικός στη νίκη με 3-1 στην έδρα της Τοντέλα.

Νίκος Ιωαννίδης (Μαρίτιμο): Δεν ήταν στην αποστολή για την ήττα με 1-2 από την Νασιονάλ Μαδέιρα, εκτός έδρας.
ΤΟΥΡΚΙΑ
Γιώργος Τζαβέλλας (Αλάνιασπορ): Βασικός στην ήττα με 2-0 στην έδρα της Φενέρμπαχτσε.

Γιάννης Μανιάτης (Αλάνιασπορ): Ξεκίνησε βασικός στην ήττα από την Φενέρμπαχτσε με 2-0, όμως αντικαταστάθηκε στο 35'.

Ανδρέας Τάτος (Ελαζίγκσπορ): Ξεκίνησε βασικός αλλα αντικαταστάθηκε λίγο πριν το τέλος της εντός έδρας νίκης με 3-2 επί τς Εσκισεχίρσπορ, έχοντας δώσει τις ασίστ για τα δύο πρώτα γκολ της ομάδας του.

Ανδρέας Βασιλόγιαννης (Ουμρανίγερποσ): Βασικός στο εντός έδρας 0-0 με την Αλτινορντού.
ΣΚΩΤΙΑ
Μάριος Όγκμποε (Χάμιλτον): Δεν ήταν στην αποστολή για την ήττα με 4-0 στην έδρα της Σεντ Τζόνσον.

Χάρης Μαυρίας (Χιμπέρνιαν): Είδε από τον πάγκο την εκτός έδρας ήττα με 1-0 από την Αμπερντίν.

ΔΑΝΙΑ
Κάρλος Ζέκα (Κοπεγχάγη): Έπαιξε και στα 90 λεπτά της ισοπαλίας (1-1) στην έδρα της Άαλμποργκ.
ΑΥΣΤΡΙΑ
Τάσος Αυλωνίτης (Στουρμ Γκρατς): Είδε από τον πάγκο το εντός έδρας 0-0 με την Σεντ Πόλτεν.
Ταξιάρχης Φούντας (Σεντ Πόλτεν): Μπήκε στο 86ο λεπτό της ισοπαλίας (0-0) με την Στουρμ Γκρατς, εκτός έδρας.
ΡΟΥΜΑΝΙΑ
Γιώργος Κατσικάς (Ντιναμό Βουκουρεστίου): Βασικός στο εντός έδρας 1-1 με την Στεάουα Βουκουρεστίου.
ΣΕΡΒΙΑ
Νεμάνια Μιλόγεβιτς (Βοϊβοντίνα): Βασικός στην ήττα με 1-0 στην έδρα της Μλάντοστ Λουτσάνι.
Διαμαντής Χουχούμης (Βοϊβοντίνα): Δεν αγωνίστηκε στην εκτός έδρας ήττα με 1-0 από την Μλάντοστ Λουτσάνι.

Ανδρέας Δερμιτζάκης (Ράντνικ): Δεν ήταν στην αποστολή για την ήττα με 2-0 στην έδρα της Παρτιζάν.

ΟΥΓΓΑΡΙΑ
Θεόδωρος Μπέριος (Κισβάρντα): Βασικός στην ήττα με 4-1 από την Ουίπεστ, εντός έδρας.
ΣΛΟΒΑΚΙΑ
Λάζαρος Ρότα (Μιχαλόβτσε): Δεν ήταν στην αποστολή για την εντός έδρας νίκη με 1-0 επί της Σπάρτακ Τρνάβα.
ΤΣΕΧΙΑ
Γιώργος Κατίδης (Πρίμπραμ): Ξεκίνησε βασικός στο εκτός έδρας 1-1 με την Βικτόρια Πλζεν, όμως αντικαταστάθηκε στο 77'.
ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ
Αντώνης Στεργιάκης (Σλάβια Σόφιας): Βασικός στο εντός έδρας 1-1 με την Λοκομοτίβ Πλόβντιβ.
Θεόφιλος Κουρούπης (Βερέγια): Έπαιξε και στα 90 λεπτά της ήττας με 1-0 από την Εταρ, εντός έδρας.
Γιώργος Μπουζούκης (Λοκομοτίβ Σόφιας): Βασικός στη νίκη με 2-0 στην έδρα της Λοκομοτίβ Οργαχοβίτσα.
Χρήστος Κοντοχρήστος (Λοκομοτίβ Σόφιας): Ξεκίνησε βασικός στην εκτός έδρας νίκη με 2-0 επί της Λοκομοτίβ Οργαχοβίτσα, αλλά αντικαταστάθηκε στο 87'.
ΙΣΡΑΗΛ
Θανάσης Παπάζογλου (Χάποελ Χάιφα): Είδε από τον πάγκο την εντός έδρας ήττα με 2-0 από την Χάποελ Γιεχούντα.

Σωτήρης Νίνης (Χάποελ Ασκελόν): Βασικός και σκόρερ του γκολ με το οποίο η ομάδα του ισοφάρισε στο τελικό 1-1 το εκτός έδρας ματς με την Χάποελ Ραμάρ Γκαν.
ΕΛΒΕΤΙΑ
Κωνσταντίνος Δημητρίου (Βασιλεία): Δεν ήταν στην αποστολή για την ήττα με 4-2 από την Τουν.
ΛΕΥΚΟΡΩΣΙΑ
Γιάννης Κάργας (Ντιναμό Μπρεστ): Δεν ήταν στην αποστολή για την ήττα με 1-0 στην έδρα της Γκοροντέγια.

ΣΑΟΥΔΙΚΗ ΑΡΑΒΙΑ
Αλέξανδρος Τζιόλης (Αλ Φεϊχά): Πέτυχε το γκολ που χάρισε τη νίκη στην ομάδα του με 2-1 επί της Αλ Ιτιχάντ, εντός έδρας.

ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ
Αβραάμ Παπαδόπουλος (Μπρισμπέιν Ρόαρ): Βασικός στο ισόπαλο 2-2 εκτός έδρας παιχνίδι με τους Γουέστερν Σίντνεϊ Γουόντερερς.

*Η Μποτοτσάνι του Σοϊλέδη και η Χέρμσταντ του Χαλκιαδάκη παίζουν σήμερα.