Οι Έλληνες του Εξωτερικού (vids)

O γιος του Βλάνταν Μιλόγεβιτς που αγωνίζεται στην Βοϊβοντίνα, ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής αυτή την εβδομάδα στους «Έλληνες του Εξωτερικού».

Λα Κορούνια – Γρανάδα με επιστροφή στοιχήματος*, ενισχυμένες αποδόσεις και ive alerts. (21+) * Ισχύουν Οροι και Προϋποθέσεις

Στα... ρηχά έμειναν αυτή την εβδομάδα οι «Έλληνες του Εξωτερικού», με τον απολογισμό τους να περιορίζεται σε δύο γκολ. Αυτά μάλιστα προήλθαν από έναν ποδοσφαιριστή, τον Νεμάνια Μιλόγεβιτς, ο οποίος «καθάρισε» μόνος του τη νίκη για την Βοϊβοντίνα επί της Βόζντοβατς.

ΑΓΓΛΙΑ
Σωκράτης Παπασταθόπουλος (Άρσεναλ): Βασικός στη νίκη με 2-0 επί της Έβερτον στο Emirates, αλλα αντικαταστάθηκε στο 39' λόγω τραυματισμού.

Κωνσταντίνος Μαυροπάνος (Άρσεναλ): Δεν ήταν στην αποστολή για το 2-0 επί της Έβερτον, εντός έδρας.
Χοσέ Χολέμπας (Γουότφορντ): Βασικός στο εκτός έδρας 1-1 με την Φούλαμ.
Δημήτρης Κωνσταντόπουλος (Μίντλεσμπρο): Είδε από τον πάγκο το ισόπαλο χωρίς γκολ εντός έδρας παιχνίδι με την Σουόνσι.

Παναγιώτης Ταχτσίδης (Νότιγχαμ Φόρεστ): Δεν ήταν στην αποστολή για τη νίκη επί της Ρόδεραμ με 1-0, εντός έδρας.
ΙΤΑΛΙΑ
Κώστας Μανωλάς (Ρόμα): Έπαιξε και στα 90 λεπτά της ήττας με 2-0 από την Μπολόνια, εκτός έδρας.

Ορέστης Καρνέζης (Νάπολι): Είδε από τον πάγκο τη νίκη με 3-1 στην έδρα της Τορίνο.

Μπάμπης Λυκογιάννης (Κάλιαρι): Βασικός στην ήττα με 2-0 στην έδρα της Πάρμα.

ΓΕΡΜΑΝΙΑ
Πάνος Ρέτσος (Μπάγερ Λεβερκούζεν): Λόγω του τραυματισμού του δεν ήταν στην αποστολή για τη νίκη επί της Μάινς με 1-0 στο Λεβερκούζεν.
Κώστας Σταφυλίδης (Άουγκσμπουργκ): Δεν ήταν στην αποστολή για την ήττα από την Βέρντερ με 3-2, εντός έδρας.
Στέφανος Καπίνος (Βέρντερ Βρέμης): Λόγω του τραυματισμού του δεν έδωσε το παρών στη νίκη με 3-2 στην έδρα της Άουγκσμπουργκ.
Θάνος Πέτσος (Βέρντερ Βρέμης): Δεν ήταν στην αποστολή για το 3-2 επί της Άουγκσμπουργκ, εκτός έδρας.
Τάσος Δώνης (Στουτγάρδη): Μπήκε στο 74ο λεπτό του εντός έδρας 0-0 με την Φορτούνα Ντίσελντορφ, χωρίς να προλάβει να βοηθήσει την ομάδα του να πάρει τη νίκη.
Κυριάκος Παπαδόπουλος (Αμβούργο): Δεν ήταν στην αποστολή για το ντροπιαστικό 0-5 στο Αμβούργο από την Ρέγκενσμπουργκ.
Δημήτρης Διαμαντάκος (Σεντ Πάουλι): Δεν ήταν στην αποστολή για την εκτός έδρας νίκη με 1-0 επί της Ίνγκολσταντ.
ΙΣΠΑΝΙΑ
Δημήτρης Σιόβας (Λεγανές): Βασικός στην ήττα με 1-0 από την Εϊμπάρ, εκτός έδρας.

ΓΑΛΛΙΑ
Κώστας Μήτρογλου (Μαρσέιγ): Βασικός χωρίς όμως να σκοράρει στην εκτός έδρας ήττα με 4-2 από την Λιόν, με αποτέλεσμα να αντικατασταθεί στο 64.

Παναγιώτης Βλαχοδήμος (Νιμ): Δεν ήταν στην αποστολή για το ισόπαλο 1-1 παιχνίδι στην έδρα της Μονακό.

ΟΛΛΑΝΔΙΑ
Παντελής Χατζηδιάκος (Άλκμααρ): Ξεκίνησε βασικός στην εκτός έδρας νίκη με 3-1 επί της Χρόνινγκεν, αλλά αντικαταστάθηκε στο 68'.
Κωνσταντίνος Λάμπρου (Άγιαξ): Είδε από τον πάγκο την ήττα με 3-0 στην έδρα της Αϊντχόφεν.

Δημήτρης Κολοβός (Βίλεμ): Δεν ήταν στην αποστολή για το θεαματικό 4-4 στην έδρα της Φορτούνα Σιτάρ.

Λάζαρος Λάμπρου (Φορτούνα Σιτάρ): Μπήκε στο 46ο λεπτό του εντυπωσιακού 4-4 με την Βίλεμ.
Καλούδης Λεμονής (Τέλσταρ): Δεν ήταν στην αποστολή για την εντός έδρας ήττα με 3-1 από την Τβέντε.
Σάββας Μούργος (Ντόρντρεχτ): Ξεκίνησε βασικός στην ήττα με 2-1 στην έδρα της Μάαστριχτ, αλλά αντικαταστάθηκε στο 72ο λεπτό.
ΒΕΛΓΙΟ
Αλέξανδρος Κατράνης (Μουσκρόν): Είδε από τον πάγκο το ισόπαλο χωρίς γκολ, εκτός έδρας παιχνίδι με την Λόκερεν.
Γιώργος Γκαλίτσιος (Μουσκρόν): Δεν ήταν στην αποστολή για το 0-0 με την Λόκερεν, εκτός έδρας.

Απόστολος Βέλλιος (Μπέβερεν): Έπαιξε και στα 90 λεπτά της εντός έδρας ισοπαλία με την Σαρλερουά (1-1).
Στέργος Μαρίνος (Σαρλερουά): Βασικός στην εκτός έδρας ισοπαλία (1-1) με την Μπέβερεν.
Χάρης Χαρίσης (Κορτράικ): Είδε από τον πάγκο τη νίκη με 2-0 στην έδρα της Ζούλτε Βάρεγκεμ.
ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ:
Ανδρέας Σάμαρης (Μπενφίκα): Είδε από τον πάγκο τη νίκη με 2-0 επί της Ντεσπορτίβο Άβες στην Λισαβόνα.
Οδυσσέας Βλαχοδήμος (Μπενφίκα): Βασικός στη νίκη με 2-0 επί της Νεσπορτίβο Άβες.

Νίκος Ιωαννίδης (Μαρίτιμο): Δεν χρησιμοποιήθηκε στην λευκή ισοπαλία με την Μπελενένσες.

ΤΟΥΡΚΙΑ
Γιώργος Τζαβέλλας (Αλάνιασπορ): Έπαιξε και στα 90 λεπτά της εκτός έδρας νίκης επί της Κασίμπασα με 2-1.

Γιάννης Μανιάτης (Αλάνιασπορ): Βασικός στη νίκη με 2-1 επί της Κασίμπασα, εκτός έδρας.

Ανδρέας Τάτος (Ελαζίγκσπορ): Είδε από τον πάγκο τη νίκη με 4-0 επί της Καραμπούκσπορ εντός έδρας.

Ανδρέας Βασιλόγιαννης (Ουμρανίγερποσ): Μπήκε στο 69΄της εντός έδρας ήττας με 2-0 από την Γκεντσλερμπιρλιγκι.
ΣΚΩΤΙΑ
Μάριος Όγκμποε (Χάμιλτον): Δεν ήταν στην αποστολή για το εντός έδρας 3-0 επί της Σεντ Μίρεν.

ΔΑΝΙΑ
Κάρλος Ζέκα (Κοπεγχάγη): Έπαιξε και στα 90 λεπτά της νίκης επί της Νόρτζελαντ με 2-1, εντός έδρας.
ΑΥΣΤΡΙΑ
Τάσος Αυλωνίτης (Στουρμ Γκρατς): Έπαιξε και στα 90 λεπτά της εντός έδρας ήττας από την Μάτερσμπουργκ με 2-1.
Ταξιάρχης Φούντας (Σεντ Πόλτεν): Βασικός στη νίκη με 3-0 επί της Χάρτμπεργκ.
ΡΟΥΜΑΝΙΑ
Γιώργος Κατσικάς (Ντιναμό Βουκουρεστίου): Έπαιξε και στα 90 λεπτά της ήττας με 1-0 στην έδρα της Πολιτέχνικα.
Μπρούνο Χαλκιαδάκης (Χερμανσταντ): Βασικός στην εντός έδρας ήττα από την Εκομάξ Κλουζ με 1-0.
Άρης Σοϊλέδης (Μποτοτσάνι): Δεν ήταν στην αποστολή για την ήττα με 2-0 εντός έδρας από την Κονκόρντια Κιάζνα.
ΣΕΡΒΙΑ
Νεμάνια Μιλόγεβιτς (Βοϊβοντίνα): Με δύο δικά του γκολ, στο 42' και στο 51', η Βοϊβοντίνα καθάρισε τη νίκη με 3-0 επί της Βόζντοβατς.
Διαμαντής Χουχούμης (Βοϊβοντίνα): Έπαιξε και στα 90 λεπτά της νίκης με 3-0 επί της Βόζντοβατς.

Ανδρέας Δερμιτζάκης (Ράντνικ): Είδε από τον πάγκο την εντός έδρας ήττα από την Ραντνίσκι Νις με 2-1.

ΟΥΓΓΑΡΙΑ
Θεόδωρος Μπέριος (Κισβάρντα): Βασικός στη νίκη με 1-0 επί της Σζολνοκι, εκτός έδρας για το Κύπελλο Ουγγαρίας.
ΣΛΟΒΑΚΙΑ
Λάζαρος Ρότα (Μιχαλόβτσε): Βασικός στην ήττα με 2-1 από την Νίτρα, εκτός έδρας.
ΤΣΕΧΙΑ
Γιώργος Κατίδης (Πρίμπραμ): Δεν ήταν στην αποστολή για την εκτός έδρας ήττα με 4-1 από την Καρβίνα.
ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ
Αντώνης Στεργιάκης (Σλάβια Σόφιας): Δεν ήταν στην αποστολή για τη νίκη με 2-1 στην έδρα της Τσέρνο Μόρε.
ΕΛΒΕΤΙΑ
Κωνσταντίνος Δημητρίου (Βασιλεία): Είδε από τον πάγκο την ήττα με 7-1 από την Γιουνγκ Μπόις, εκτός έδρας.

ΛΕΥΚΟΡΩΣΙΑ
Γιάννης Κάργας (Ντιναμό Μπρεστ): Δεν ήταν στην αποστολή για την εκτός έδρας νίκη επί της Βιτέμπσκ με 1-0.