Οι Έλληνες του Εξωτερικού (vids)

O Χοσέ Χολέμπας πέτυχε το μοναδικό γκολ των «Ελλήνων του Εξωτερικού» αυτή την εβδομάδα, με τον Σωκράτη Παπασταθόπουλο να κλέβει την παράσταση με την καταπληκτική του εμφάνιση.

0% Γκανιότα* & Συναρπαστικά Ειδικά Στοιχήματα στη Novibet * Αφορά την επιλογή «Νικητής Αγώνα» σε επιλεγμένα παιχνίδια πριν την έναρξη''.

Μόλις ένα γκολ ήταν ο απολογισμός των «Ελλήνων του Εξωτερικού» αυτή την εβδομάδα και αυτό ήταν από τον Χοσέ Χολέμπας. Ο έμπειρος αμυντικός πέτυχε το δεύτερο γκολ της ομάδας του στη νίκη με 2-1 επί της Κρίσταλ Πάλας, ενώ αποθεωτικά ήταν τα σχόλια για την εμφάνιση του Σωκράτη Παπασταθόπουλου στην εντός έδρας νίκη με 3-1 επί της Γουέστ Χαμ.

ΑΓΓΛΙΑ
Σωκράτης Παπασταθόπουλος (Άρσεναλ): Είχε πολύ καλή παρουσία στη νίκη με ανατροπή επί της Γουέστ Χαμ με 3-1 στο Emirates.

Κωνσταντίνος Μαυροπάνος (Άρσεναλ): Δεν ήταν στην αποστολή για την εντός έδρας νίκη με 3-1 επί της Γουέστ Χαμ.

Χοσέ Χολέμπας (Γουότφορντ): Βασικός και σκόρερ του τελευταίου γκολ της Γουότφορντ στην εντός έδρας νίκη με 2-1 επί της Κρίσταλ Πάλας.

Απόστολος Βέλλιος (Νότιγχαμ Φόρεστ): Δεν ήταν στην αποστολή για το εντός έδρας 2-2 με την Μπέρμπιγχαμ.

Δημήτρης Κωνσταντόπουλος (Μίντλεσμπρο): Είδε από τον πάγκο την εντός έδρας ήττα με 1-0 επί της Γουέστ Μπρομ.
ΙΤΑΛΙΑ
Ορέστης Καρνέζης (Νάπολι): Είδε από τον πάγκο τη νίκη με 3-2 επί της Μίλαν στο Σαν Πάολο.

Μπάμπης Λυκογιάννης (Κάλιαρι): Δεν χρησιμοποιήθηκε στο εντός έδρας 2-2 με την Σασουόλο.

Παναγιώτης Κονέ (Ουντινέζε): Ήταν εκτός αποστολής για τη νίκη με 1-0 επί της Σαμπντόρια εντός έδρας, καθώς βρίσκεται σε διαδικασία αποχώρησης από το Φρίουλι.
ΓΕΡΜΑΝΙΑ
Πάνος Ρέτσος (Μπάγερ Λεβερκούζεν): Λόγω του τραυματισμού του δεν μπόρεσε να δώσει το παρών στην ήττα από την Γκλάντμπαχ με 2-0, εκτός έδρας.
Κώστας Σταφυλίδης (Άουγκσμπουργκ): Δεν ήταν στην αποστολή για τη νίκη με 2-1 στην έδρα της Φορτούνα Ντίσελντορφ.

Τάσος Δώνης (Στουτγάρδη): Δεν ήταν στην αποστολή για τη νίκη με 1-0 στην έδρα της Μάινς.

Στέφανος Καπίνος (Βέρντερ Βρέμης): Ειναι τραυματίας και έμεινε εκτός αποστολής για το 1-1 με το Ανόβερο.
Δημήτρης Διαμαντάκος (Σεντ Πάουλι): Ξεκίνησε βασικός στην ήττα με 4-1 στην έδρα της Ουνιόν Βερολίνου, αλλά αντικαταστάθηκε στο 62'.
ΙΣΠΑΝΙΑ
Δημήτρης Σιόβας (Λεγανές): Aγωνίστηκε βασικός στο εντός έδρας 2-2 με την Σοσιεδάδ, έχοντας μάλιστα και την ευκαιρία να χριστεί σκόρερ, αλλά η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι.

ΓΑΛΛΙΑ
Κώστας Μήτρογλου (Μαρσέιγ): Μπήκε στο 62ο λεπτό του εντός έδρας 2-2 με την Ρεν, έχοντας έμμεση συμμετοχή στο γκολ της ισοφάρισης.

Παναγιώτης Βλαχοδήμος (Νιμ): Δεν ήταν στην αποστολή για την εκτός έδρας ήττα από την Τουλούζ με 1-0.

ΟΛΛΑΝΔΙΑ
Παντελής Χατζηδιάκος (Άλκμααρ): Έπαιξε σε όλο το ισόπαλο χωρίς γκολ εντός έδρας παιχνίδι με την Φίτεσε.
Κωνσταντίνος Λάμπρου (Άγιαξ): Είδε από τον πάγκο το επιβλητικό 5-0 επί της Έμεν.

Δημήτρης Κολοβός (Βίλεμ): Δεν ήταν στην αποστολή για το εντός έδρας 5-0 επί της Χέρακλες.
Καλούδης Λεμονής (Τέλσταρ): Είδε από τον πάγκο την ήττα από την Μάαστριχτ με 1-0, εντός έδρας.
Σάββας Μούργος (Ντόρντρεχτ): Ξεκίνησε βασικός στην εκτός έδρας ήττα από την δεύτερη ομάδα του Άγιαξ με 5-2, αλλά έγινε αλλαγή στο 72'.
ΒΕΛΓΙΟ
Νίκος Καρέλης (Γκενκ): Δεν ήταν στην αποστολή για το εντός έδρας 3-2 επί της Μπέβερεν.

Αλέξανδρος Κατράνης (Μουσκρόν): Ξεκίνησε βασικός στην ήττα από την Έουπεν με 1-0, όμως έγινε αλλαγή στο 77'.
Γιώργος Γκαλίτσιος (Μουσκρόν): Βασικός στην εντός έδρας ήττα από την Έουπεν με 1-0.

Στέργος Μαρίνος (Σαρλερουά): Βασικός στην εντός έδρας ήττα με 2-0 από την Κορτράικ.

Χρήστος Χαρίδης (Κορτράικ): Μπήκε στο 59ο λεπτό της εκτός έδρας νίκης με 2-0 επί της Σαρλερουά.
ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ
Ανδρέας Σάμαρης (Μπενφίκα): Είδε από τον πάγκο το ισόπαλο 1-1 ντέρμπι με την Σπόρτινγκ Λισαβόνας.
Οδυσσέας Βλαχοδήμος (Μπενφίκα): Βασικός στο ντέρμπι με την Σπόρτινγκ, το οποίο έληξε ισόπαλο 1-1.
Γιώργος Σπανουδάκης (Βιτόρια Γκιμαράες ΙΙ): Δεν ήταν στην αποστολή για το εντός έδρας 0-0 με την Κοΐμπρα.

ΤΟΥΡΚΙΑ
Ανδρέας Τάτος (Ελαζίγκσπορ): Μπήκε στο 46ο λεπτό της εκτός έδρας ήττας με 2-0 από την Γκιρενούρσπορ.

Ανδρέας Βασιλόγιαννης (Ουμρανίγερποσ): Χρησιμοποιήθηκε στα 24 τελευταία λεπτά της ήττας από τον Μπολούσπορ με 3-1, εκτός έδρας.
ΣΚΩΤΙΑ
Μάριος Όγκμποε (Χάμιλτον): Δεν ήταν στην αποστολή για την εκτός έδρας ήττα από την Σέλτικ με 1-0.

ΔΑΝΙΑ
Κάρλος Ζέκα (Κοπεγχάγη): Δεν ήταν στην αποστολή για τη νίκη με 3-2 επί της Σοντερίσκε.
ΚΡΟΑΤΙΑ
Χάρης Μαυρίας (Ριέκα): Δεν ήταν στην αποστολή για το εντός έδρας 3-3 με την Ίστρα.
ΑΥΣΤΡΙΑ
Τάσος Αυλωνίτης (Στουρμ Γκρατς): Έπαιξε και στα 90 λεπτά του εκτός έδρας 1-1 με την Βόλφσμπεργκερ.
Ταξιάρχης Φούντας (Σεντ Πόλτεν): Μπήκε στο 60ο λεπτό του εντός έδρας παιχνιδιού με την Αούστρια Βιέννης που έληξε χωρίς γκολ.
ΡΟΥΜΑΝΙΑ
Γιώργος Κατσικάς (Ντιναμό Βουκουρεστίου): Βασικός στη νίκη με 2-1 επί της Χερμανσταντ.
Μπρούνο Χαλκιαδάκης (Χερμανσταντ): Δεν ήταν στην αποστολή για την εκτός έδρας ήττα με 2-1 από την Ντιναμό Βουκουρεστίου.
ΣΕΡΒΙΑ
Νεμάνια Μιλόγεβιτς (Ερυθρός Αστέρας): Βασικός στην εκτός έδρας νίκη με 2-1 επί της Προλετέρ Νόβι Σαντ.
Διαμαντής Χουχούμης (Boϊβοντίνα): Δεν ήταν στην αποστολή για την εκτός έδρας νίκη με 2-1 επί της Προλετέρ Νόβι Σαντ.
Ανδρέας Δερμιτζάκης (Ράντνικ): Είδε από τον πάγκο την ήττα στην έδρα της Μπάκα με 1-0.
ΟΥΓΓΑΡΙΑ
Θεόδωρος Μπέριος (Βάρντα): Δεν ήταν στην αποστολή για την εντός έδρας ισοπαλία (1-1) με την Γκιόρι.
Νίκος Ιωαννίδης (Γκιόρι): Μπήκε στο 86ο λεπτό του εκτός έδρας 1-1 με την Βάρντα.

ΣΛΟΒΑΚΙΑ
Λάζαρος Ρότα (Μιχαλόβτσε): Έπαιξε και στα 90 λεπτά της εκτός έδρας ήττας με 2-0 από την Ζλατε Μοράβτσε.
ΤΣΕΧΙΑ
Γιώργος Κατίδης (Πρίμπραμ): Ξεκίνησε βασικός στην ήττα με 3-1 από την Σλόβαν Λίμπερετς εντός έδρας, αλλά έγινε αλλαγή στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου.
ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ
Αντώνης Στεργιάκης (Σλάβια Σόφιας): Είδε από τον πάγκο το 0-0 με την Λουντογκόρετς, εντός έδρας.
Θεόφιλος Κουρούπης (Βερέγια): Βασικός στην εκτός έδρας ήττα με 4-0 από την ΤΣΣΚΑ Σόφιας.
ΙΣΡΑΗΛ
Θανάσης Παπάζογλου (Χάποελ Χάιφα): Δεν ήταν στην αποστολή για το 5-0 επί της Μακάμπι Νετάνια, εντός έδρας.
ΕΛΒΕΤΙΑ
Κωνσταντίνος Δημητρίου (Βασιλεία): Δεν ήταν στην αποστολή για το 1-1 στην έδρα της Ζυρίχης.
ΛΕΥΚΟΡΩΣΙΑ
Γιάννης Κάργας (Ντιναμό Μπρεστ): Έπαιξε και στα 90 λεπτά της εκτός έδρας ήττας με 1-0 από την Σαχτιόρ Σόλιγκορσκ.

*Η Ρόμα του Μανωλά, το Αμβούργο του Παπαδόπουλου, η Μποτοτσάνι του Σοϊλέδη, η Αλάνιασπορ των Μανιάτη και Τζαβέλλα, η Λοκομοτίβ Σόφιας του Μπουζούκη και του Γκαμαγκά και η Μακάμπι Πετάχ Τίκβα του Νίνη παίζουν σήμερα.