Οι Έλληνες του εξωτερικού (vids)

Δύο γκολ και τρεις ασίστ ήταν ο απολογισμός των Ελλήνων του Εξωτερικού αυτή την εβδομάδα.

Γουέστ Χαμ - Στόουκ με πριμ 5%*, ακόμα καλύτερες αποδόσεις και 200+ ειδικά στοιχήματα! (21+) * Ισχύουν Οροι και Προϋποθέσεις

Θετικό πρόσημο και αυτή την εβδομάδα στην παρουσία των «Ελλήνων του Εξωτερικού», οι οποίοι μέτρησαν 2 γκολ από τους Μήτρογλου, Σταυροθανασόπουλο και τρεις ασίστ από τους Φετφατζίδη, Τζιόλη και Παπαγιανόπουλο.

ΑΓΓΛΙΑ
Κωνσταντίνος Μαυροπάνος (Άρσεναλ): Δεν ηταν στην αποστολή για την εκτός έδρας ήττα από την Νιούκαστλ με 2-1.

Χοσέ Χολέμπας (Γουότφορντ): Δεν ήταν στην αποστολή για την ήττα με 1-0 στην έδρα της Χάντερσφιλντ.

Ορέστης Καρνέζης (Γουότφορντ): Βασικός στην ήττα με 1-0 από την Χάρντεσφιλντ.

Ντίμι Κωνσταντόπουλος (Μίντλεσμπρο): Είδε από τον πάγκο τη νίκη με 1-0 επί της Μπρίστολ.

Ανδρέας Μπουχαλάκης (Νότιγχαμ Φόρεστ): Δεν ήταν στην αποστολύη για την εντός έδρας νίκη με 2-1 επί της Ίπσουιτς.
Απόστολος Βέλλιος (Νότιγχαμ Φόρεστ): Μπήκε στο 78ο λεπτό της νίκης με 2-1 επί της Ίπσουιτς με ανατροπή.
Στέφανος Καπίνο (Νότιγχαμ Φόρεστ): Είδε από τον πάγκο τη νίκη με 2-1 επί της Ίπσουιτς.

ΓΕΡΜΑΝΙΑ
Σωκράτης Παπασταθόπουλος (Ντόρτμουντ): Βασικός στο ντέρμπι με την Σάλκε, όπου η Ντόρτμουντ γνώρισε την ήττα με 2-0 εκτός έδρας.

Παναγιώτης Ρέτσος (Μπάγερ Λεβερκούζεν): Έπαιξε και στα 90 λεπτά της νίκης με 4-1 επί της Άιντραχτ στο Λεβερκούζεν.

Κυριάκος Παπαδόπουλος (Αμβούργο): Δεν ήταν στην αποστολή για την ήττα με 2-0 στην έδρα της Χόφενχαϊμ.

Γιάννης Γκέλιος (Άουγκσμπουργκ): Δεν ήταν στην αποστολή για το εκτός έδρας 0-0 με την Βόλφσμπουργκ.

Τάσος Δώνης (Στουτγκάρδη): Ούτε στο 1-1 με το Αννόβερο πήρε χρόνο συμμετοχής, βλέποντας το κατς από τον πάγκο.

Δημήτρης Διαμαντάκος (Ζανκτ Πάουλι): Είδε από τον πάγκο την εντός έδρας ήττα με 1-0 από την Ουνιόν Βερολίνου.

ΙΤΑΛΙΑ
Κώστας Μανωλάς (Ρόμα): Ξεκίνησε βασικός στο ντέρμπι με την Λάτσιο που έμεινε στο 0-0, αλλά αντικαταστάθηκε στο 74ο λεπτό.

Лацио - Рома. Обзор матча. от ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Βασίλης Τοροσίδης (Μπολόνια): Δεν ήταν στην αποστολή για την εντός έδρας νίκη επί της Βερόνα με 2-0.
Μπάμπης Λυκογιάννης (Κάλιαρι): Είδε από τον πάγκο την εντός έδρας νίκη με 2-1 επί της Κάλιαρι.

Μάριος Οικονόμου (Μπάρι): Δεν ήταν στην αποστολή για το εκτός έδρας 2-2 με την Πεσκάρα.

Μιχάλης Ηλιάδης (Σαλερνιτάνα): Ήταν εκτός αποστολής στην εντός έδρας ισοπαλία (1-1) με την Τζεζένα.

Δημήτρης Κωνσταντινίδης (Μπρέσια): Δεν ήταν στην αποστολή για το 1-1 με την Κάρπι εντός έδρας.
Δημήτρης Σουνας (Μονόπολι): Έπαιξε και στα 90 λεπτά της εκτός έδρας ήττας από την Γιούβε Στάμπια με 2-1.
Άρης Ροτας (Μονόπολι): Βασικός στην ήττα με 2-1 στην έδρα της Γιούβε Στάμπια.

ΒΕΛΓΙΟ
Νίκος Καρέλης (Γκενκ): Μπήκε στο 76ο λεπτό της ισοπαλίας 2-2 στην έδρα της Σαρλαρλερουά, αλλά δεν μπόρεσε να βρει δίχτυα.
Στέργος Μαρίνος (Σαρλερουά): Βασικός στην εντός έδρας ισοπαλία (2-2) με την Γκενκ.
Χάρης Χαρίσης (Σιντ Τρούιντεν): Δεν ήταν στην αποστολή για την ισοπαλία (2-2) στην έδρα της Οστάνδης.
Στέλιος Κίτσιου (Σιντ Τρούιντεν): Βασικός στο εκτός έδρας 2-2 με την Οστάνδη.
Δημήτρης Γούτας (Σιντ Τρούιντεν): Είδε από τον πάγκο το ισόπαλο 2-2 εκτός έδρας ματς με την Οστάνδη.
Θανάσης Παπάζογλου (Κορτράικ): Είδε από τον πάγκο τη νίκη στην έδρα της Λιρς με 2-0.
Γιώργος Κουτρουμπής (Σταντάρ Λιέγης): Δεν ήταν στην αποστολή για την εντός έδρας νίκη επί της Γάνδης με 1-0.
Γιώργος Γκαλίτσιος (Μουσκρόν): Δεν ήταν στην αποστολή για την εκτός έδρας ήττα με 5-1 από την Ζούλτε Βάρεγκεμ.
Κώστας Ρουγκάλας (Βέστερλο): Είδε από τον πάγκο το 0-0 στην έδρα της Ρούζελαρ.

ΤΟΥΡΚΙΑ
Γιώργος Τζαβέλλας (Αλάνιασπορ): Έπαιξε και στα 90 λεπτά της ισοπαλίας με 1-1 στην έδρα της Μαλάτια Μπελεντίγιεσπορ.
Γιάννης Μανιάτης (Αλάνιασπορ): Ξεκίνησε βασικός αλλά έγινε αλλαγή στο 77' του εκτός έδρας 1-1 με την Μαλάτια Μπελεντίγιεσπορ.
Γιώργος Σαμαράς (Σάμσουνσπορ): Βασικός στην εκτός έδρας ήττα με 5-0 από την Εσκισεχίρσπορ.
Μιχάλης Σηφάκης (Σάμσουνσπορ): Είδε από τον πάγκο την ήττα με 5-0 στην έδρα της Εσκισεχίρσπορ.
Ανδρέας Τάτος (Ελάζιγκσπορ): Βασικός στην εντός έδρας νίκη με 2-1 επί της Αδάνα Ντεμίρσπορ.
Ανδρέας Βασιλόγιαννης (Ουμρανίγεσπορ): Ξεκίνησε βασικός αλλά αντικαταστάθηκε στο 79΄της εκτός έδρας ισοπαλίας με την Ανκαραγκούτσου.

ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ
Ανδρέας Σάμαρης (Μπενφίκα): Μπήκε στο 74ο λεπτό της εντός έδρας ήττας από την Πόρτο με 1-0.
Τάσος Καραμάνος (Φεϊρένσε): Μπήκε στο 80ο λεπτό ήταν ήττας με 1-0 στην έδρα της Ντεσπορτίβο Τσάβες, χωρίς ωστόσο να βρει δίχτυα.

ΓΑΛΛΙΑ
Κώστας Μήτρογλου (Μαρσέιγ): Μπήκε στο 69' της νίκης με 3-2 στην έδρα της Τρουά και με δικό του γκολ στο 75' η Μαρσέιγ ισοφάρισε σε 2-2.

Αλέξανδρος Κατράνης (Σεντ-Ετιέν): Δεν ήταν στην αποστολή για την εκτός έδρας νίκη με 1-0 επί του Στρασβούργου.

Παναγιώτης Βλαχοδήμος (Νιμ): Μπήκε στο 86ο λεπτό της ήττας από την Σοσό με 2-0, αλλά δεν πρόλαβε να βοηθήσει επιθετικά την ομάδα του.
Γιάννης Χαροντάκης (Αζαξιό): Δεν ήταν στην αποστολή για τη νίκη με 2-0 επί της Νανσί εντός έδρας.

ΙΣΠΑΝΙΑ
Δημήτρης Σιόβας (Λεγανές): Βασικός στη νίκη επί της Θέλτα με 1-0.

Γιάννης Γιαννιώτας (Βαγιαδολίδ): Μπήκε στο 64ο λεπτό της εντός έδρας ήττα από την Χιχόν με 1-0.

ΟΛΛΑΝΔΙΑ
Κώστας Λάμπρου (Άγιαξ): Είδε από τον πάγκο την εκτός έδρας ήττα με 3-0 απο την Αιντχόφεν.

Θανάσης Καραγκούνης (Τσβόλε): Δεν ήταν στην αποστολή για το 1-1 με την Εξέλσιορ.

Κώστας Τσιμίκας (Βίλεμ): Βασικός στη νίκη με 2-1 στην έδρα της Μπρέντα.
Παντελής Χατζηδιάκος (Άλκμααρ): Μπήκε στο 59ο λεπτό της εκτός έδρας νίκης με 3-0 επί τς Χέρακλες.

ΣΚΩΤΙΑ
Γιάννης Σκόνδρας (Χάμιλτον): Ξεκίνησε βασικός στην ήττα από την Κιλμάρνοκ με 2-1, αλλά έγινε αλλαγή στο 71'.
Μάριος Όγκμπουε (Χάμιλτον): Μπήκε στο 82ο λεπτό της εντός έδρας ήττας από την Κιλμάρνοκ με 2-1, αλλά δεν πρόλαβε να βοηθήσει επιθετικά την ομάδα του.

ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ
Αντώνης Στεργιάκης (Σλάβια Σόφιας): Βασικός στο επιβλητικό 5-2 στην έδρα της Πιρίν.
Κώστας Μανωλάς (Λοκομοτίβ Σόφιας): Δεν ήταν στην αποστολή για τη νίκη με 3-1 επί της Νέσεμπαρ.
Χρήστος Κοντοχρήστος (Λοκομοτίβ Σόφιας): Βασικός στο 3-1 στην έδρα της Νέσεμπαρ.

ΙΣΡΑΗΛ
Στέφανος Αθανασιάδης (Μακάμπι Χάιφα): Δεν ήταν στην αποστολή για τη νίκη με 2-1 επί της Χάποελ Ασκελόν, εντός έδρας.
Σωτήρης Νίνης (Μακάμπι Πετάχ Τίκβα): Δεν ήταν στην αποστολή για το εκτός έδρας 2-2 με την Μπνέι Σακχνίν.

ΑΥΣΤΡΙΑ
Θανάσης Πέτσος (Ραπίντ Βιέννης): Μπήκε στο 76' του επιβλητικού 4-0 στην έδρα της Αούστρια.

ΚΡΟΑΤΙΑ
Σάββας Γκέντσογλου (Χάιντουκ Σπλιτ): Ήταν εκτός αποστολής για τη νίκη με 3-0 στην έδρα της Ίντερ Ζάπρεσιτς.

Χάρης Μαυρίας (Ριέκα): Δεν ήταν στην αποστολή για την εκτός έδρας ήττα με 4-2 από την Ρούντες.

Δημήτρης Παπάζογλου (Νόβιγκραντ): Δεν ήταν στην αποστολή για την εκτός έδρας ήττα με 1-0 από την Γκόριτσα.

ΤΣΕΧΙΑ
Γιώργος Κατίδης (Ολίμπια Πράγας): Δεν αγωνίστηκε στο εντός έδρας 2-2 με την Πρίμπραμ.
Θωμάς Βασιλεία (Ολίμπια Πράγας): Βασικός στο ισόπαλο 2-2 εντός έδρας παιχνίδι με την Πρίμπραμ.

ΠΟΛΩΝΙΑ
Αχιλλέας Πούγγουρας (Άρκα Γκντίνια): Είδε από τον πάγκο την ήττα με 2-1 από την Λέχια Γκνάνσκ.

Μαυρουδής Μπουγαΐδης (Ποντμπεσκίτζιε): Βασικός στην εκτός έδρας ισοπαλία χωρίς γολ με την Πογκόν Σίντλτσε.

ΣΟΥΗΔΙΑ
Σωτήρης Παπαγιαννόπουλος (Έστερσουντς): Έδωσε την ασίστ για το πρώτο γκολ της ομάδας του στη νίκη επί της Μπρόντμπι με 2-1.
Κώστας Σταυροθανασόπουλος (Φρεϊ): Πέτυχε το μοναδικό γκολ της ομάδας του στην βαριά εντός έδρας ήττα με 5-1 από την Χέλσινμποργκ.

ΔΑΝΙΑ
Κάρλος Ζέκα (Κοπεγχάγη): Βασικός στην εκτός έδρας ήττα από την Μπρόντμπι με 2-1.

ΣΛΟΒΑΚΙΑ
Διαμαντής Χουχούμης (Σλόβαν Μπρατισλάβα): Δεν ήταν στην αποστολή για την εντός έδρας ήττα από την Τρέντσιν με 3-1.

ΡΟΥΜΑΝΙΑ
Γιώργος Κατσικάς (Ντινάμο Βουκουρεστίου): Έπαιξε και στα 90 λεπτά του εκτός έδρας 4-2 επί της Βολουντάρι.
Σωκράτης Φυτανίδης (Γκαζ Μετάν): Έπαιξε και στα 90 λεπτά της ήττας με 2-1 στην έδρα της Σέπσι.

ΛΕΥΚΟΡΩΣΙΑ
Γιάννης Κάργας (Ντιναμό Μπρεστ): Βασικός στην ήττα με 2-0 στην έδρα της Μπάτε Μπορίσοφ.

ΟΥΓΓΑΡΙΑ
Νίκος Ιωαννίδης (Ντιόσγκιορ): Ξεκίνησε βασικός, αλλά αντικαταστάθηκε στο 72' της εκτός έδρας ήττας με 2-0 από την Μπαλμαζουβάρος.

ΣΑΟΥΔΙΚΗ ΑΡΑΒΙΑ
Γιάννης Φετφατζίδης (Αλ-Αχλί): Έδωσε την ασίστ για τη νίκη με 1-0 επί της Οχόντ.

Αλέξανδρος Τζιόλης (Αλ-Φεϊχά): Από δική του ασίστ, η Αλ Φειχά πέτυχε το μοναδικό της γκολ στην εκτός έδρας ισοπαλία (1-1) με την Αλ Μπατίν.

ΗΠΑ
Αλέξανδρος Ταμπάκης (Νόρθ Καρολάινα): Βασικός στην εκτός έδρας νίκη επί της Σάρλοτ Ιντιπέντενς με 2-0.

ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ
Αβραάμ Παπαδόπουλος (Brisbane Roar): Δεν ήταν στην αποστολή για την εκτός έδρας νίκη με 3-2 επί της Περθ Γκλόρι.