Οι Έλληνες του Εξωτερικού (vids)

Γιάννης Φετφατζίδης, Αβραάμ Παπαδόπουλος και Ανδρέας Βασιλογιάννης βρήκαν δίχτυα, με τον πρώτο να γράφει το όνομά του και στις ασίστ, μαζί με τον Παναγιώτη Ρέτσο.

Προσφορά-έκπληξη* σε περιμένει, ποντάροντας στο Εϊμπαρ - Μάλαγα! (21+) * Ισχύουν Οροι και Προϋποθέσεις

ΑΓΓΛΙΑ
Κωνσταντίνος Μαυροπάνος (Άρσεναλ): Δεν ήταν στην αποστολή της πρώτης ομάδας για την εντός έδρας νίκη με 4-1 επί της Κρίσταλ Πάλας.

Κώστας Σταφυλίδης (Στόουκ): Δεν ήταν στην αποστολή για τη νίκη με 2-0, εντός έδρας, επί της Χάντερσφιλντ.

Χοσέ Χολέμπας (Γουότφορντ): Ήταν εκτός αποστολής στην ήττα με 2-0 στην έδρα της Λέστερ.

Ορέστης Καρνέζης (Γουότφορντ): Βασικός στην εκτός έδρας ήττα με 2-0 από την Λέστερ.

Ντίμι Κωνσταντόπουλος (Μίντλεσμπρο): Ειδε από τον πάγκο την εκτός έδρας νίκη επί της ΚΠΡ με 3-0.

Ανδρέας Μπουχαλάκης (Νότιγχαμ Φόρεστ): Έπαιξε σε όλο το εκτός έδρας παιχνίδι με την Γουλβς, το οποίο η Νότιγχαμ το κέρδισε με 2-0.

Απόστολος Βέλλιος (Νότιγχαμ Φόρεστ): Και στην εκτός έδρας νίκη επί της Γουλβς δεν ήταν στην αποστολή.

Ηλίας Χατζηθεοδωρίδης (Μπρέντφορντ): Δεν ήταν στην αποστολή της πρώτης ομάδας για την εκτός έδρας νίκη επί της Μπρέντφορντ με 1-0.

ΓΕΡΜΑΝΙΑ
Σωκράτης Παπασταθόπουλος (Ντόρτμουντ): Έπαιξε και στα 90 λεπτά της εκτός έδρας ισοπαλίας με 1-1 κόντρα στην Χέρτα Βερολίνου.

Παναγιώτης Ρέτσος (Μπάγερ Λεβερκούζεν): Μπήκε στο 68ο λεπτό της νίκης με 4-1 στην έδρα της Χόφενχάιμ και έδωσε την ασίστ για το τελευταίο γκολ της ομάδας του.

Κυριάκος Παπαδόπουλος (Αμβούργο): Έπαιξε και στα 90 λεπτά της ήττας με 2-0 από την Κολωνία, εντός έδρας.

Γιάννης Γκέλιος (Άουγκσμπουργκ): Δεν ήταν στην αποστολή για την εκτός έδρας ήττα από την Γκλάντμπαχ με 2-0.

Τάσος Δώνης (Στουτγκάρδη): Ξεκίνησε βασικός στην ήττα με 3-2 στην έδρα της Μάινς, αλλά αντικαταστάθηκε στο 66ο λεπτό.

ΙΤΑΛΙΑ
Κώστας Μανωλάς (Ρόμα): Βασικός σε όλο το ματς με την Ίντερ, εκτός έδρας που έληξε ισόπαλο 1-1.

Βασίλης Τοροσίδης (Μπολόνια): Μπήκε στο 87ο λεπτό της εύκολης νίκης με 3-0 επί της Μπενεβέντο, εντός έδρας.

Μπάμπης Λυκογιάννης (Κάλιαρι): Είδε από την εξέδρα την εντός έδρας ήττα από την Μίλαν με 2-1.

Μάριος Οικονόμου (Μπάρι): Είδε από τον πάγκο το εκτός έδρας 1-1 με την Τσεζένα.

Μιχάλης Ηλιάδης (Σαλερνιτάνα): Δεν ήταν στην αποστολή για την εντός έδρας νίκη με 3-2 επί της Βενέτσια.

ΒΕΛΓΙΟ
Νίκος Καρέλης (Γκενκ): Λόγω του προβλήματος με την υγεία του, δεν έδωσε το παρών στην εντός έδρας ήττα από την Άντερλεχτ με 1-0.

Στέργος Μαρίνος (Σαρλερουά): Βασικός και στα 90 λεπτά της εντός έδρας νίκης με 2-0 επί της Μουσκρόν.

Δημήτρης Κολοβός (Μέχελεν): Ξεκίνησε βασικός στην ήττα από την Ζούλτε Βάρεγκεμ με 2-0, αλλά αντικαταστάθηκε στο 78ο λεπτό.

Χάρης Χαρίσης (Σιντ Τρούιντεν): Δεν ήταν στην αποστολή για την εκτός έδρας ήττα από την Μπέβερν με 3-1.

Στέλιος Κίτσιου (Σιντ Τρούιντεν): Βασικός σε όλο το εκτός έδρας παιχνίδι με την Μπέβερν, όπου η ομάδα του γνώρισε την ήττα με 3-1.

Δημήτρης Γούτας (Σιντ Τρούιντεν): Με δικό του αυτογκόλ, η Μπέβερν άνοιξε το σκορ, στην εκτός έδρας ήττα της ομάδας του με 3-1.

Κώστας Ρουγκάλας (Βέστερλο): Έπαιξε σε όλο το εκτός έδρας παιχνίδι με την Ουνιόν Σεν Ζιλουάζ, το οποίο έληξε χωρίς νικητή (1-1).

ΤΟΥΡΚΙΑ
Γιώργος Τζαβέλλας (Αλάνιασπορ): Έπαιξε και στα 90 λεπτά της ήττας με 3-2 στην έδρα της Κασίμπασα.

Γιάννης Μανιάτης (Αλάνιασπορ): Δεν ήταν στην αποστολή για την εκτός έδρας ήττα με 3-2 από την Κασίμπασα.

Ανδρέας Τάτος (Ελάζιγκσπορ): Ξεκίνησε βασικός στην εκτός έδρας ήττα με 2-1 από την Αλτινορντού, αλλά αντικαταστάθηκε στο 25 λόγω τραυματισμού.

Ανδρέας Βασιλόγιαννης (Ουμρανίγεσπορ): Πέτυχε το 4ο γκολ της ομάδας του στη νίκη με 7-0 επί της Γκαζιάντεπσορ και έγινε αλλαγή στο 71'.

ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ
Ανδρέας Σάμαρης (Μπενφίκα): Είδε από τον πάγκο τη νίκη με 3-0 επί της Ντεσπορτίβο Τσάβες.

Τάσος Καραμάνος (Φεϊρένσε): Δεν ήταν στην αποστολή για την εντός έδρας νίκη με 1-0 επί της Μορεϊρένσε.

ΓΑΛΛΙΑ
Κώστας Μήτρογλου (Μαρσέιγ): Είδε από τον πάγκο την εκτός έδρας νίκη επί της Καέν με 2-0.

Αλέξανδρος Κατράνης (Σεντ-Ετιέν): Δεν ήταν στην αποστολή για την εκτός έδρας ήττα από την Σεντ Ετιέν με 1-0.

Παναγιώτης Βλαχοδήμος (Νιμ): Είδε από τον πάγκο τη νίκη επί της Σατορού με 3-0.

ΙΣΠΑΝΙΑ
Δημήτρης Σιόβας
(Λεγανές): Ξεκίνησε βασικός στο εκτός έδρας 2-2 με την Αλαβές, αλλά έγινε αλλαγή στα 5 τελευταία λεπτά που η ομάδα του έψαχνε το γκολ της ισοφάρισης. Φέρει μερίδιο ευθύνης για την φάση του πρώτου γκολ, όπου έχασε τον παίκτη που έδωσε την ασίστ.

Γιάννης Γιαννιώτας (Βαγιαδολίδ): Μπήκε στο 68ο λεπτό της εντός έδρας νίκης με 1-0 επί της δεύτερης ομάδας της Σεβίλλης.

ΟΛΛΑΝΔΙΑ
Κώστας Λάμπρου (Άγιαξ): Είδε από τον πάγκο τη νίκη με 2-0 επί της Φέγενορντ.

Κώστας Τσιμίκας (Βίλεμ): Ξεκίνησε βασικός στην ισοπαλία με την Χρόνινγκεν, όμως αντικαταστάθηκε στο 68ο λεπτό.

Παντελής Χατζηδιάκος (Άλκμααρ): Είδε από τον πάγκο την εκτός έδρας ισοπαλία με 1-1 κόντρα στην Ουτρέχτη.

ΣΚΩΤΙΑ
Γιάννης Σκόνδρας (Χάμιλτον): Είναι τιμωρημένος και δεν μπόρεσε να δώσει το παρών στην εκτός έδρας νίκη επί της Μάδεργουελ με 3-1.

Γιώργος Σαρρής (Χάμιλτον): Δεν ήταν στην αποστολή για την εκτός έδρας νίκη επί της Μάδεργουελ με 3-1.

Χρυσοβαλάντης Κοζορώνης (Χάμιλτον): Ήταν εκτός αποστολής για τη νίκη με 3-1 στην έδρα της Μάδεργουελ.

Γεννάδιος Ξενοδόχοφ (Μάδεργουελ): Είδε από τον πάγκο την εντός έδρας ήττα από την Χάμιλτον με 3-1.

ΙΣΡΑΗΛ
Στέφανος Αθανασιάδης (Μακάμπι Χάιφα): Ξεκίνησε βασικός στο εκτός έδρας 0-0 με την Ασντόντ, αλλά αντικαταστάθηκε στο 66'.

Σωτήρης Νίνης (Μακάμπι Πετάχ Τίκβα): Δεν ήταν στην αποστολή για το 1-1 με την Μακάμπι Νετάνια.

ΚΡΟΑΤΙΑ
Σάββας Γκέντσογλου
(Χάιντουκ Σπλιτ): Δεν ήταν στην αποστολή για την εύκολη νίκη με 5-0 επί της Ίντερ Ζάπρεσιτς.

Χάρης Μαυρίας (Ριέκα): Μπήκε στο 76ο λεπτό της εντός έδρας νίκης με 3-0 επί της Ρούντες.

ΣΑΟΥΔΙΚΗ ΑΡΑΒΙΑ
Γιάννης Φετφατζίδης
(Αλ-Αχλί): Πέτυχε ένα γκολ και έδωσε μία ασίστ στη νίκη με 6-0 επί της Αλ Ορουμπάχ για το Κύπελλο του Βασιλιά.

ΙΝΔΙΑ
Μάρκος Σιφναίος (Καρέλα Μπλάστερς): Μπήκε στις καθυστερήσεις της εντός έδρας ήττας με 2-1 από την Γκόα.

ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ
Αβραάμ Παπαδόπουλος (Brisbane Roar): Με δικό του γκολ άνοιξε ο δρόμος προς τη νίκη με 3-2 επί της Περθ Γκλόρι.

*Η Σάμσουνσπορ των Σηφάκη, Σαμαρά και η Αζαξιό του Χαροντάκη παίζουν την Δευτέρα.