Άνετο διπλό η Φενέρ χωρίς Σλούκα

Εύκολο διπλό μέσα στην έδρα της Εσκισεχίρ πήρε η Φενέρμπαχτσε, αφού επικράτησε με 85-66 και έφτασε στο 5-2. Δεν έπαιξε ο Σλούκας

ΑΕΚ-Παναθηναϊκός Δες τον αγώνα ζωντανά και παίξε νόμιμα live στοίχημα (21+)

Την 5η νίκη της σε 7 ματς στο πρωτάθλημα Τουρκίας έκανε η Φενέρ αφού δεν είχε κανένα πρόβλήμα πάρει το ροζ φύλλο αγώνα κόντρα στην Εσκισεχίρ (85-66) σε ένα ματς που έμεινε εκτός δωδεκάδας ο Σλούκας.

Οι πρωταθλητές Ευρώπης, οι οποίοι λίγες μέρες πριν απέδρασαν από την Μόσχα (νίκη στην παράταση επί της ΤΣΣΚΑ) πήραν τα ηνιά του ματς από το δεύτερο δεκάλεπτο (38-48), με τους φιλοξενούμενους να μην μπορούν να αντιδράσουν.

Σπουδαίο ματς για τους νικητές έκανε ο Μελίχ Μαχμούτογλου με 20 πόντους και 5 ριμπάουντ, ενώ για τους ηττημένους ο Ερλ Ρόουλαντ είχε 17 πόντους και 8 ασίστ.

Αποτελέσματα - 7η αγωνιστική: Μπεσίκτας - Ιστανμπούλ 94-83, Τράμπζονσπορ - Γαλατάσαραϊ 103-82, Σακάρια - Νταρουσάφακα 55-66, Μπουγιουκτσεκμετσέ - Καρσίγιακα 77-70, Γεσιλγκιρεσούν - Γκαζιαντέπ 91-84, Εσκίσεχιρ - Φενέρμπαχτσε 66-85, Τόφας - Αναντολού Εφές, Ουσάκ - Μπάνβιτ.

Κατάταξη: Τόφας 6-0, Μπεσίκτας, 5-2, Εσκίσεχιρ 5-2, Φενέρμπαχτσε 5-2, Νταρουσάφακα 5-3, , Αναντολού Εφές 5-1, Τράμπζονσπορ 3-4, Γαλατάσαραϊ 3-4, Ιστανμπούλ 3-4, Σακάρια 3-4, Μπάνβιτ 3-3, Γεσιλγκιρεσούν 3-4, Μπουγιουκτσεκμετσέ 2-5, Καρσίγιακα 2-5, Ουσάκ 1-5, Γκαζιαντέπ 1-5

Τα δεκάλεπτα: 24-25, 38-48, 47-70, 66-85

ΜΠΑΣΚΕΤ: ΤΟΥΡΚΙΑ Τελευταία Νέα