Ο ΠΕΡΠΕΡΟΓΛΟΥ ΕΙΧΕ 5 ΠΟΝΤΟΥΣ ΚΑΙ 2 ΑΣΙΣΤ

Χάποελ Ιερουσαλήμ - Μπουντούτσνοστ 81-86

Η Χάποελ Ιερουσαλήμ του Φώτη Κατσικάρη και του Στράτου Περπέρογλου υπέστη εντός έδρας ήττα από την Μπουντούτσνοστ.

Η Χάποελ Ιερουσαλήμ υπέστη και δεύτερη ήττα σε ισάριθμα παιχνίδια στην πρώτη φάση του Eurocup και μάλιστα στην έδρα τους αφού έχασε από την Μπουντούτσνοστ με 81-86.

Η ομάδα του Φώτη Κατσικάρη ανταποκρίθηκε στα πρώτα 15 λεπτά του αγώνα και στη συνέχεια έχασε τον έλεγχο του ρυθμού με αποτέλεσμα οι Μαυροβούνιοι να προηγηθούν με διψήφια διαφορά πόντων (53-67, 30').

Στην τελευταία περίοδο χάρη σε σουτ τριών πόντων (Τζέρελς, Ντάισον) και σε εύστοχες προσπάθειες από τον Λιορ Ελιγιάχου οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν σε 75-75 (38'). Στο τέλος το παιχνίδι πήγε στις βολές με τον Νίκολα Ιβάνοβιτς να είναι ψύχραιμος (19π., 3ρ.) και να παίρνουν τη νίκη με 81-86.

Ο Στράτος Περπέρογλου σε 18:04 είχε 5 πόντους (1/1δ., 1/3τρ.), ένα ριμπάουντ, 2 ασίστ, 2 κλεψίματα και δύο λάθη.

Τα δεκάλεπτα: 18-16, 36-39, 55-67, 81-86