Στα ημιτελικά και χωρίς Γιούντο η Φενέρ!

Νίκος Καρφής

Η Φενέρμπαχτσε... απέδρασε από την έδρα της Τόφας (73-79) σε ένα ματς όπου ο Κώστας Σλούκας είχε κέφια και πλέον βρίσκεται στα ημιτελικά του πρωταθλήματος Τουρκίας. Δεν αγωνίστηκαν οι Γιούντο και Μπογκντάνοβιτς.

Η Τόφας δεν μπόρεσε να προβληματίσει την Φενέρμπαχτσε, η οποία έγραψε το 2-0 στη σειρά των playoffs και έκλεισε θέση για τα ημιτελικά του πρωταθλήματος Τουρκίας.

Το σύνολο του Ζέλικο Ομπράντοβιτς βρέθηκε να χάνει στο πρώτο ημίχρονο με 44-39, όμως στη συνέχεια έδειξε την ποιότητα του και παίρνοντας σωστές αποφάσεις στο τελευταίο δεκάλεπτο, κατάφερε να σκουπίσει την αντίπαλο του.

Καθημερινά ειδικά στοιχήματα στη Novibet (21+).

Για τους νικητές ξεχώρισαν οι Σλούκας με 13 πόντους, 4 ασίστ και 2 ριμπάουντ και Μαχμούτογλου με 17 πόντους, ενώ δεν έπαιξαν οι Μπογκντάνοβιτς και Γιούντο.

Στα ημιτελικά θα αντιμετωπίσει την Νταρουσάφακα.