TOP ΑΓΩΝΕΣ
  • TOP ΑΓΩΝΕΣ
  • UEFA CHAMPIONS LEAGUE
  • NBA
  • 7DAYS EUROCUP
  • CHAMPIONS LEAGUE
  • COPA DEL REY
  • CEV CUP
  • CHAMPIONS LEAGUE
  • TENNIS
  • CHALLENGE CUP
  • ΣΑΧΤAΡ ΝΤΟΝΕΤΣΚ -

    vs

    ΑΤΑΛAΝΤΑ -

  • ΝΤΙΝΑΜΟ ΖAΓΚΡΕΜΠ -

    vs

    ΜAΝΤΣΕΣΤΕΡ ΣΙΤΙ -

  • ΛΕΒΕΡΚΟΥΖΕΝ -

    vs

    ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ -

  • ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ -

    vs

    ΕΡΥΘΡΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ -

  • ΜΠAΓΕΡΝ -

    vs

    ΤΟΤΕΝΑΜ -

  • ΠΑΡΙ ΣΕΝ ΖΕΡΜΕΝ -

    vs

    ΓΑΛΑΤΑΣΑΡAΙ -

  • ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΜΑΔΡΙΤΗΣ -

    vs

    ΛΟΚΟΜΟΤΙΒ ΜΟΣΧΑΣ -

  • ΚΛΑΜΠ ΜΠΡΙΖ -

    vs

    ΡΕAΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ -

  • LIVE

    ΣAΡΛΟΤ ΧΟΡΝΕΤΣ 112

    vs

    ΟΥAΣΙΝΓΚΤΟΝ ΓΟΥΙΖΑΡΝΤΣ 107

  • LIVE

    ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ ΣΙΞΕΡΣ 59

    vs

    ΝΤΕΝΒΕΡ ΝAΓΚΕΤΣ 52

  • LIVE

    ΜΑΙAΜΙ ΧΙΤ 80

    vs

    ΑΤΛAΝΤΑ ΧΟΚΣ 74

  • ΠΟΡΤΛΑΝΤ ΜΠΛΕΙΖΕΡΣ -

    vs

    ΝΙΟΥ ΓΙΟΡΚ ΝΙΚΣ -

  • ΛΟΓΚΡΟΝΕΣ -

    vs

    ΜΑΡΙΝΟ ΛΟΥAΝΚΟ -

ΔΕΙΤΕ ΤΑ LIVE

Χρυσές οι Παππά-Τσαμοπούλου στο «29ο Athens International Sailing Week 2019

Χρυσές οι Παππά-Τσαμοπούλου στο «29ο Athens International Sailing Week 2019

Χρυσές οι Παππά-Τσαμοπούλου  στο «29ο Athens International Sailing Week 2019

Back to back τίτλος για το δίδυμο Μελίνα Παππά-Μαρία Τσαμοπούλου. Κατέκτησαν το χρυσό μετάλλιο, για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά, στην κατηγορία 420, στο «29ο Athens International Sailing Week 2019-Winter Series» που διεξάγεται στη Ναυταθλητική Μαρίνα του Δήμου Καλλιθέας.

Για την αγωνιστική περίοδο 2019-2020 έχουν το απόλυτο στις νίκες με τρία συνολικά χρυσά μετάλλια σε τρεις αγώνες.

Από σήμερα  Δευτέρα ο μεγάλος διεθνής αγώνας, που διοργανώνει η Ελληνική Ιστιοπλοική Ομοσπονδία με τη βοήθεια της Περιφέρειας Αττικής και του δήμου Καλλιθέας, μπαίνει στη δεύτερη φάση του. Θα ξεκινήσουν οι ιστιοδρομίες στις ολυμπιακές κατηγορίες και τα πανελλήνια πρωταθλήματα.

Τα τελικά αποτελέσματα έχουν ως εξής:

420 (35 σκάφη, 4 ιστιοδρομίες)
ΚΟΡΙΤΣΙΑ
1. Μ. Παππά – Μ. Τσαμοπούλου 3β. Ι.Ο.Π.
2. Ε. Σωτηρίου - Κ. Σουλιώτη 11β. Ι.Ο.Π.
3. Α. Κοκκινάκη – Μ. Ρ. Μάνθου 11β. Ν.Ο.Π.Φ.

ΑΓΟΡΙΑ
1. Λ. Γιαννούλης – Σ. Μιχαλόπουλος 6β. Ι.Ο.Π.
2. Ι. Δ. Δέδες Ντεντόπουλος – Α. Σπανόπουλος 14β. Ν.Ο.Π.Φ.
3. Δ. Σουρλατζής – Κ. Μιχαλόπουλος 15β. Ι.Ο.Π.

ΟΠΤΙΜΙΣΤ (366 σκάφη, 5 κούρσες)
ΑΓΟΡΙΑ
1. Δ. Μπήτρος  5β. Ν.Ο Αίγινας
2. Σ. Τσάκος 7β. Ν.Ο.Π.Φ
3.Ε. Κουκούδης 10β. Ν.Α.Ο.Β.

ΚΟΡΙΤΣΙΑ
1. Μ. Σκουλούδη 15β. Ν.Ο. Γαζίου
2. Ε. Καραγεωργού 16β. Α.Ν.Ο.Γ.
3. Ε. Α. Γουίντερς 21β. Ν.Ο.Κ.

TECHNO 293, PLUS (32 σκάφη, 6 ιστιοδρομίες)
1 Ε. Κονταξάκης  9β. Ν.Ο. Κέκρωψ
2. Μ. Καλπογιαννάκης 10β Α.Ο. Θ. Αθλημάτων
3. Π. Κονταρίνης 19β. Α. Ο. Θ. Αθλημάτων

LIGHTNING (10 σκάφη, 4 ιστιοδρομίες )
1. Δ. Δήμου – Ι. Μανωλάκης – Η. Μανωλάκης 4β. Ν.Ο.Κ.Β./Ν.Ο.Ε.
2. Α. Βάσιλας – Γ. Βάσιλας - Ε. Καφετζιδάκης 4β. Ι.Ο.Π./Ν.Ο.Ε.
3. Δ. Πετικίδης – Α. Τόλης – Ε. Δέδες 8β. Ν.Ο.Ε.

ΛΕΙΖΕΡ 4,7 ΚΟΡΙΤΣΙΑ (43 σκάφη, 5 ιστιοδρομίες)
1. Ε.Ε. Μπιλίρη  12β. Ν.Ο. Αγίων Αποστόλων
2. Α. Δρακοπούλου 13β.  Ν.Ο. Π. Φ
3. Β. Βλαχάκη 19β. Ν.Ο. Τυμπακίου

ΛΕΙΖΕΡ 4,7 ΑΓΟΡΙΑ (92 σκάφη, 5 κούρσες)
Ι. Ι. Κεφαλλωνίτης 7β. Ν.Ο.Κ.
2. Α. Παπαδόπουλος 14β. Ν.Α.Ο. Μάτι
3. Β. Λιβάς 15β. Ν.Ο.Κ.Β

2,4 MR (3 σκάφη, 3 κούρσες)
1. Ν. Πατεράκης 3β.  Sailability Hellas
2. Ε. Φωκιανός 7β. Sailability Hellas
3. Γ. Αργυρίου 8β. Ι.Ο.Χαλκίδας

HANSA 2.3 (5 σκάφη, 3 κούρσες)
1. Ε. Κουρούβανη 3β. Sailability Hellas
2. Θ. Καραγκιοζίδης 6β. Ν.Ο.Θ.
3. Β. Τσότσου – Χ. Σκόνδρας 15β. Sailability Hellas

Best of internet