Η σύνθεσης της εθνικής ομάδας στην ιστιοπλοΐα

Η σύνθεσης της εθνικής ομάδας στην ιστιοπλοΐα

Η σύνθεσης της εθνικής ομάδας στην ιστιοπλοΐα

Οι νικητές των αγώνων θα στελεχώσουν τις εθνικές ομάδες σε 6 κλάσεις.

Τα φαβορί κέρδισαν στον αγώνα πρόκρισης για τον καταρτισμό των εθνικών ομάδων σε 4 Ολυμπιακές κατηγορίες που διοργάνωσε  η Ε.Ι.Ο. σε συνεργασία με τον Ν.Ο.Τ.Κ από τις 15 έως τις 17 Μαρτίου στον Πειραιά.
 
Τα τελικά αποτελέσματα έχουν ως εξής:
 
470 (10 σκάφη, 10 ιστιοδρομίες) 

1. Π. Μάντης - Π. Καγιαλής 13β. Ι.Ο.Π./Ν.Ο.Κ.Β.
2. Β. Παπουτσόγλου - Ι. Ορφανός 16β. Ι.Ο.Π.
3. Β. Γουργιώτης - Π. Καρδακάρης 29β. Ι.Ο.Π.

 ΦΙΝΝ:(5 σκάφη, 9 ιστιοδρομίες) 
1. Γ. Μιτάκης 8β. Ν.Ο.Ε.
2.Α. Μανωλάκης 18β. Ν.Ο.Ε.
3. Π. Κοτσοβός 26β. Ν.Ο. Αμφιθέας
 

ΛΕΙΖΕΡ ΣΤΑΝΤΑΡΝΤ (29 σκάφη, 10 ιστιοδρομίες) 
1. Δ. Παπαδημητρίου 14β. Ν.Ο.Β.
2.Π.Θ. Τσαραμύρσης 37. Ι.Ο.Π.
3. Α.Παναγιωτίδης 37β. Ν.Ο.Θ.
 
ΛΕΙΖΕΡ ΡΑΝΤΙΑΛ (23 σκάφη, 9 ιστιοδρομίες) 

1. Β. Καραχάλιου 8β. Ι.Ο.Π.
2. Α. Φακίδη 18β. Ν.Ο.Β.
3. Α. Ρέκκα 38β. Ν.Ο.Π.Φ.

Οι εθνικές ομάδες 

Μετά από τους αγώνες οι εθνικές ομάδες σε 6 κλάσεις που "τρέχουν" στους Ολυμπιακούς Αγώνες αποτελούνται από τους: 

49er

Παναγιώτης Καμπουρίδης – Στυλιανός Νούτσος Ν.Ο.Ε./Ο.Σ.Φ.Π.

RSX (άνδρες)

Βύρωνας Κοκκαλάνης Ν.Α.Ο.Β.Β.

Αλέξανδρος Καλπογιαννάκης Ν.Ο.Β.

Λεωνίδας Τσορτανίδης Ν.Ο. Ανδρου

(γυναίκες) Αικατερίνη Δίβαρη Ν.Α.Ο.Β.Β.

470 (άνδρες)

Παναγιώτης Μάντης – Παύλος - Σεραφείμ Καγιαλής Ι.Ο.Π./Ν.Ο.Κ.Β.

Βασίλειος Παπουτσόγλου – Ιωάννης Ορφανός Ι.Ο.Π.

(γυναίκες)

Μαρία Μπόζη – Ραφαηλία Κλωναρίδου Ν.Ο.Θ.

ΦΙΝΝ

Ιωάννης Μιτάκης Ν.Ο.Ε.

Αντώνιος Μανωλάκης Ν.Ο.Ε.

ΛΕΙΖΕΡ ΣΤΑΝΤΑΡΝΤ

Δημήτριος Παπαδημητρίου Ν.Ο.Β

Αντώνιος Μπουγιούρης Ν.Ο.Π.Φ.

Πάτροκλος – Θεόδωρος Τσαραμύρσης Ι.Ο.Π.

Αναστάσιος Παναγιωτίδης Ν.Ο.Θ.

Λεωνίδας Αλυγιζάκης Ι.Ο.Π.

Αιμιλιανός Μόνος Σ.Ε.Α.Ν.Α.Τ.Κ.

Μάριος Καραδήμας Σ.Ε.Α.Ν.Α.Τ.Κ.

ΛΕΙΖΕΡ ΡΑΝΤΙΑΛ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Βασιλεία Καραχάλιου Ι.Ο.Π.

Αθανασία Φακίδη Ν.Ο.Β.

Ναταλία Ταμβακίδου Ν.Ο.Θ.

Αμαλία Προβελεγγίου Ν.Ο. Δελφινάριο.

Ανδριάνα Χιλίου Ν.Α.Ο. Μάτι

 

Best of internet