Ο Εθνικός κέρδισε με 9-8 εκτός έδρας τη Γλυφάδα

Ο Εθνικός κέρδισε με 9-8 εκτός έδρας τη Γλυφάδα

Ο Εθνικός κέρδισε με 9-8 εκτός έδρας τη Γλυφάδα

Νίκες για τον Εθνικό, τη Λάρισα και Νηρέα Χαλανδρίου. 

Με νίκες συνέχισαν την Τετάρτη (13.3) στη Γ' φάση (3η ημέρα) της Α1 ο Εθνικός, ο Νηρέας και η Λάρισα. 

Ο Εθνικός επικράτησε εκτός έδρας με 9-8 εκτός έδρας της Γλυφάδας ενώ εκτός έδρας νίκη (5-7) πέτυχε στην Κρήτη επί του Ρεθύμνου και ο ΝΟ Λάρισας. 

Ακόμη ο Νηρέας Χαλανδρίου κέρδισε άνετα με 15-7 τη ΝΕΠ στην έδρα του. 

Τα στατιστικά των αγώνων: 

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 8-9

Τα οκτάλεπτα: 1-5 , 3-2 , 2-1 , 2-1

ΑΝΟ Γλυφάδας (Ορέστης Σαλάχας): Αρχοντάκη, Καλαργυρού 1, Κολιτσοπούλου, Δούλη, Μαμόγλου 2, Κόλλια, Αντωνιάδη, Γρηγοροπούλου, Ακριτίδου, Φραγκιουδάκη 2, Κοντονή, Κοντογιάννη 3, Γαλιατσάτου, Γκίλλα, Καρύτσα

Εθνικός Πειραιά (Κώστας Βαμβακάρης): Σωτηρέλη, Λούδη, Λιαπάκη, Τζελέπη, Αποστολίδου, Μπίσμπα, Χατζηκυριακάκη, Λογοθέτη 1, Πέττα 1, ΜακΚι 2, Μπάξτερ 3, Νιαρχάκου, Κατσιμπρή 2, Μπενέκου, Τζούρκα.

ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ - ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ 15-7

Τα οκτάλεπτα: 4-1 , 5-4 , 2-2 , 4-0

Νηρέας Χαλανδρίου (Ευτυχία Καραγιάννη): Στρατάκου, Σαφέτη 1, Μαυρωτά 2, Κάσσαρη, Τριχά 3, Ξανθοπούλου 1, Παπαναστασίου, Μπόβαλη 1, Φραγκιά, Δούλη 5, Κουτέλη 2, Αγγελίδη, Τορνάρου, Μαντουδιώτη, Λάζαρη

ΝΕ Πατρών (Δημήτρης Μπιτσάκος): Γιαννακέα, Ανδρουτσέλη 1, Σινεμόγλου, Ρακιντζή, Τσιμάρα Ευφ., Τσιμάρα Ευδ., Πετάση 1, Μιχαηλίδου 2, Μόργκαν, Μπιτσάκου 2, Μανέτα 1, Λυκοθανάση, Χρυσανθοπούλου, Γεωργίου, Ζαφειράκη.

ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ - ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ  5-7

Τα οκτάλεπτα: 1-1 , 2-2 , 1-3 , 1-1

ΝΟ Ρεθύμνου (Κώστας Φιτσανάκης): Ζοφώλη, Μαλλιαρού, Καρυπίδου Μ. 1, Κυριακάκη, Φαρμάκη Μ. 1, Γαβαλά 1, Κολτσίδα 1, Στρατηδάκη, Φαρμάκη Ε. 1, Λιμπιτάκη, Σολανάκη, Καρυπίδου Η

ΝΟ Λάρισας (Σπύρος Τσιάρας): Γούλα, Κυροδήμου, Τουλουμτζίδου, Χασιώτη, Μπαλάτσα Μ. 1, Μπαλάτσα Ν. 1, Τοκίνι, Κους 2, Τσιγαρίδα 2, Πατούνα 1, Καζάνα. 

ΟΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ 
 
Α΄ ΟΜΙΛΟΣ 
1. Ολυμπιακός 12 
2. Βουλιαγμένη 9
3. Εθνικός 4
4. Γλυφάδα
*Ο Ολυμπιακός έχει έναν αγώνα λιγότερο. 
*Επόμενη αγωνιστική (3/4): Εθνικός – Ολυμπιακός, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΑΝΟ Γλυφάδας
 
Β' ΟΜΙΛΟΣ
1. Ρέθυμνο 12 
2. Νηρέας Χαλανδρίου 9
3. ΝΕΠ 4
4. ΝΟ Λάρισας
*Επόμενη αγωνιστική (3/4): ΝΟ Λάρισας – ΝΕ Πατρών, Νηρέας Χαλανδρίου – ΝΟ Ρεθύμνου

 

Best of internet