Αήττητη η Γλυφάδα, «παρθενική» νίκη για Ρέθυμνο
Μετά από την ολοκλήρωση της 5ης ημέρας του πρωταθλήματος της Α1 πόλο Γυναικών η Γλυφάδα είναι πλέον η μοναδική ομάδα που παραμένει αήττητη.
Τόσο ο Ολυμπιακός όσο και η Βουλιαγμένη έχουν από μια ήττα στα μεταξύ τους παιχνίδια αλλά ο ΑΝΟΓ στον Β' όμιλο έχει 5 νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια. Τόσο η Βουλιαγμένη όσο και ο Ολυμπιακός έχουν από 12 βαθμούς αλλά στον πίνακα στην 1η θέση είναι η Βουλιαγμένη αφού είχε κερδίσει με +2 στο πρώτο ματς.
Η Γλυφάδα κέρδισε εντός έδρας με 9-6 τη ΝΕΠ σε αγώνα που διεξήχθη το απόγευμα του Σαββάτου (24/11) ενώ σ' άλλο ματς της ημέρας ο ΝΟ Ρεθύμνου επικράτησε με 11-9 του Εθνικού και ... έσπασε το ρόδι πετυχαίνοντας την πρώτη του νίκη στη διοργάνωση.
Τα αποτελέσματα:
Α΄ ΟΜΙΛΟΣ
Ρέθυμνο-Εθνικός 11-9
Ολυμπιακός-Βουλιαγμένη 8-7
Β΄ ΟΜΙΛΟΣ
Νηρέας Χαλ.-Λάρισα 11-9
Γλυφάδα-ΝΕ Πατρών 9-6
Τα στατιστικά των δυο αγώνων:
ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ - ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ 9-6
Τα οκτάλεπτα: 1-1 , 1-2 , 0-2 , 7-1
ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Τόνια Μωραΐτη): Αρχοντάκη, Καλαργυρού 1, Κολιτσοπούλου, Λούδη 1, Μαμόγλου 1, Κόλλια, Αντωνιάδη, Γρηγοροπούλου, Ακριτίδου, Φραγκιουδάκη 1, Κοντονή 2, Κοντογιάννη 3, Γκίλλα, Γροζοπούλου, Καρύτσα
ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ (Δημήτρης Μπιτσάκος): Γιαννακέα, Ανδρουτσέλη, Σινεμόγλου, Πασσά, Τσιμάρα Ευδ. 1, Τσιμάρα Ευφ. 2, Μιχαηλίδου 1, Μπιτσάκου 2, Μανέτα Σ., Λυκοθανάση, Ζαφειράκη, Ρακιντζή, Μανέτα Β.
Διαιτητές: Δαμιανάκης, Θωμάς
Αλυτάρχης: Λευτέρης Γιανέλλης
ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 11-9
Τα οκτάλεπτα: 2-2 , 3-2 , 5-4 , 1-1
ΝΟ Ρεθύμνου (Κώστας Φιτσανάκης): Ζοφώλη, Φραγγελάκη, Καρυπίδου Μ. 5, Κυριακάκη, Φαρμάκη Μ. 2, Γαβαλά, Κολτσίδα 1, Στρατηδάκη, Λιμπιτάκη, Φαρμάκη Ε. 3, Συριανόγλου, Σολανάκη, Καρυπίδου Β., Παναγιωτάκη, Καραγιάννη
Εθνικός Πειραιά (Κώστας Βαμβακάρης): Σωτηρέλη, Λούδη, Μπενέκου 1, Τζελέπη 1, Αποστολίδου, Μπίσμπα 1, Λογοθέτη 1, Πέττα, ΜακΚι, Μπάξτερ 2, Νιαρχάκου 3, Τζούρκα, Κατσιμπρή, Αναγνώστου, Χατζηκυριακάκη
Διαιτητές: Χατζηαναστασίου, Κατσώνης
Αλυτάρχης: Γιώργος Κατσαρός
Οι βαθμολογίες:
Α ΟΜΙΛΟΣ
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Σε 5 αγώνες)
Βουλιαγμένη 54-32 12
Ολυμπιακός 61-23 12
Εθνικός 39-60 3
Ρέθυμνο 27-66 3
Β΄ ΟΜΙΛΟΣ
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Σε 5 αγώνες)
Γλυφάδα 56-31 15
Νηρέας Χαλανδρίου 45-46 9
ΝΕ Πατρών 37-45 6
Λάρισα 42-60 0