Τρίτων Αμαρουσίου - ΝΕ Πατρών 2-13

Αργυρώ Γιαννουδάκη

H NE Πατρών συνέτριψε 13-2 τον Τρίτωνα στο Μαρούσι, και διατηρήθηκε στη 2η θέση του Β' Ομίλου της Γ' Φάσης υδατοσφαίρισης της Α1 Γυναικών.

Το ματς ήταν αμφίρροπο για ένα οκτάλεπτο, με την ομάδα του Δημήτρη Μπιτσάκου να προηγείται με 1-2, όμως η συνέχεια βρήκε τις γηπεδούχους να αποσυντονίζονται πλήρως.

Με ένα σερί 4 τερμάτων τα οποία έμειναν αναπάντητα, βρέθηκαν να προηγούνται στο ημίχρονο με 6-1.

Η συνέχεια ήταν ανάλογη και στο δεύτερο ημίχρονο, με την ΝΕ Πατρών να σφραγίζει μία φτάνει σε μία ευρεία νίκη με 13-2, φτάνοντας τους 12 βαθμούς.

Πρώτες σκόρερ του αγώνα οι Μπιτσάκου και Σολανάκη με τέσσερα τέρματα η καθεμιά.

ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ 2-13

Οκτάλεπτα: 1-2, 0-4, 1-4, 0-3

Τρίτων Αμαρουσίου (Άγγελος Γαρελίδης): Λάζαρη, Σαμαρά, Ανδρή, Κούζουνα, Παντελίδου, Τσάκα, Γκιργκινούδη, Αποστόλου, Παλαιοδήμου, Μακ Κίνζι 2, Μαλλιαρού, Αργυρού, Καλογερά, Παπαδάκη, Κώτσου

ΝΕ Πατρών (Δημήτρης Μπιτσάκος): Γιαννακέα, Ανδρουτσέλη, Τζιμάρα Ευδ., Μπαλάτσα Μ. 1, Μανέτα Μ, Μανέτα Σ. 2, Μπαλάτσα Ν. 1, Πετάση 1, Μοίραλη, Μπιτσάκου 4, Κουτέλη, Σολανάκη 4, Ζαφειράκη, Ρακιντζή, Τζιμάρα Ευφ.

Διαιτητές: Παϊρακταρίδης, Πολυχρονόπουλος

Αλυτάρχης: Χρήστος Σαλογιάννης