Νηρέας Χαλανδρίου - ΑΝΟ Γλυφάδας 9-9

Αργυρώ Γιαννουδάκη

Νηρέας και ΑΝΟ Γλυφάδας αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 9-9 στο Χαλάνδρι, στον αγώνα που άνοιξε την αυλαία της 2ης αγωνιστικής της Γ’ Φάσης του πρωταθλήματος πόλο Α1 Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών.

Τα κορίτσια της Ευτυχίας Καραγιάννη προηγήθηκαν 4-2 στο πρώτο οκτάλεπτο, με τον ΑΝΟΓ να μαζεύει τη διαφορά στο ημίχρονο μειώνοντας σε 6-5.

Την τρίτη περίοδο το παιχνίδι μοιράστηκε με έκαστη ομάδα να πετυχαίνει από ένα γκολ.

Ο ΑΝΟ Γλυφάδας στην τελευταία περίοδο προηγήθηκε με 8-9, όμως η Παπατριανταφύλλου με το τέταρτο προσωπικό της γκολ, ισοφάρισε γράφοντας το τελικό 9-9.

Η προπονήτρια του Νηρέα, Ευτυχία Καραγιάννη τιμωρήθηκε με κόκκινη κάρτα για διαμαρτυρία.

ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ- ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 9-9

Οκτάλεπτα: 4-2, 2-3, 1-1, 2-3

Νηρέας Χαλανδρίου (Ευτυχία Καραγιάννη): Στρατάκου Ν., Τετζαλίδου 2, Κάσσαρη, Παπατριανταφύλλου 4, Τριχά, Μαστρόκαλου, Μαυρέλου 1, Μπόβαλη, Τορνάρου, Δούλη 2, Εξαρχάκου, Αγγελίδη, Οικονομίδη, Στρατάκου Αν., Κονταλέξη

ΑΝΟ Γλυφάδας (Τάσος Πιρπιρής): Ζοφώλη, Τσελέντη, Ελληνιάδη 3, Κολιτσοπούλου, Μαμόγλου 3, Κόλλια, Παπαναστασίου Α., Γρηγοροπούλου 1, Ακριτίδου, Κολτσίδα 1, Παπαναστασίου Δ. 1, Ντάσιου, Καρύτσα, Κοντονή, Γιαννοπούλου

Διαιτητές: Δαμιανάκης, Αχλαδιώτης

Αλυτάρχης: Δημήτρης Πολίτης