Ολυμπιακός - Παρτιζάν 16-8

Αργυρώ Γιαννουδάκη

Ο Ολυμπιακός νίκησε 16-8 την Παρτιζάν στην έδρα του και παραμένει στην κορυφή της βαθμολογίας, μετά την ολοκλήρωση της 4ης αγωνιστικής του α' ομίλου του Champions League.

Οι παίκτες του Θοδωρή Βλάχου έκαναν από νωρίς ξεκάθαρες τις προθέσεις τους, ανοίγοντας το σκορ με τον Μπούσλιε στο 6:15. Οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με τον Λάσιτς προτού συμπληρωθεί ένα λεπτό, με τους ερυθρόλευκους να πηγαίνουν στην ανάπαυλα για το δεύτερο οκτάλεπτο προηγούμενοι 5-1!

Αντίστοιχη ήταν και η εικόνα στη δεύτερη περίοδο, με τον Ολυμπιακό να φτάνει να προηγείται με 6 γκολ (9-3).

Στην τρίτη περίοδο οι φιλοξενούμενοι έκαναν μία προσπάθεια να αντιδράσουν μειώνοντας 11-7 στο 1:42, όμως Ολυμπιακός φρόντισε να ανοίξει πάλι η ψαλίδα του σκορ με τον Νικολαΐδη να πετυχαίνει το τελευταίο γκολ 35'' πριν την εκπνοή του αγώνα.

Ολυμπιακός-Παρτιζάν 16-8

Οκτάλεπτα: 5-1, 4-2, 3-4, 4-1

Ολυμπιακός: Μυλωνάκης 2, Γενηδουνιάς 2, Φουντούλης 3, Νικολαΐδης 2, Μπούσλιε 1, Μουρίκης 2, Γούνας 3, Ομπράντοβιτς 1.

Παρτιζάν: Λάζιτς 1, Τόμιτς 2, Γιάνκοβιτς 1, Αντρέγεβιτς 1, Μανόλιοβιτς 1, Ράντονιτς 2.