Nέα μετάλλια για τα αδέρφια Βολικάκη

Η συλλογή μεταλλίων για τον Χρήστο Βολικάκη συνεχίζεται. Ο σπουδαίος Έλληνας ποδηλάτης στον τρίτο του αγώνα μέσα σε ισάριθμες ημέρες κατάφερε να ανέβει και πάλι στο βάθρο με τη μόνη διαφορά ότι τώρα ανέβηκε στο ψηλότερο σκαλί του.

Στη σειρά αγώνων της Παγκόσμιας Ομοσπονδίας, κατέκτησε το χρυσό στο αγώνισμα του elimination ενώ την 4η θέση πήρε ο Ζαφείρης Βολικάκης.
Επίσης, τα δύο αδέρφια πήραν τη 2η θέση στο αγώνισμα του madison σε έναν πολύ δυνατό τελικό.

Eτσι ο Χρήστος Βολικάκης κατάφερε να μαζέψει και άλλους βαθμούς για την παγκόσμια κατάταξη οι οποίοι είναι πολύτιμη στη μάχη που δίνει για πρόκριση στους Ολυμπιακούς Αγώνες του 2020.