TOP ΑΓΩΝΕΣ
  • TOP ΑΓΩΝΕΣ
  • PREMIER LEAGUE
  • STOIXIMAN.GR GREEK BASKET LEAGUE
  • NBA
  • SUPER LEAGUE 2
  • SÜPER LIG
  • BASKETBOL SUPER LIGI
  • A1 VOLLEY MEN
  • TENNIS
  • ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΟΠΑΠ -

    vs

    ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΛΗΜΝΟΥ -

  • ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ -

    vs

    ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ -

  • ΓΟΥΕΣΤ ΧΑΜ -

    vs

    ΑΡΣΕΝΑΛ -

  • ΣAΛΤΣΜΠΟΥΡΓΚ -

    vs

    ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ -

  • ΝAΠΟΛΙ -

    vs

    ΓΚΕΝΚ -

  • ΑΓΙΑΞ -

    vs

    ΒΑΛΕΝΘΙΑ -

  • ΤΣΕΛΣΙ -

    vs

    OSC LILLE -

  • INTER -

    vs

    ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ -

  • ΝΤΟΡΤΜΟΥΝΤ -

    vs

    SLAVIA PRAHA -

  • ΛΥΩΝ -

    vs

    ΛΕΙΨΙΑ -

  • ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΟΠΑΠ -

    vs

    ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΛΗΜΝΟΥ -

  • ΕΛΠΙΔΑ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ -

    vs

    ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ -

ΔΕΙΤΕ ΤΑ LIVE

Κυριάρχησαν Αραούζου και Κυνηγάκης στον Βόλο (pics)

Κυριάρχησαν Αραούζου και Κυνηγάκης στον Βόλο (pics)

Κυριάρχησαν Αραούζου και Κυνηγάκης στον Βόλο (pics)

Η Κέλλυ Αραούζου κέρδισε και πάλι στα 5χλμ στο πανελλήνιο πρωτάθλημα ανοιχτής θάλασσας. 

Με πρωταγωνιστές την Κέλλυ Αραούζου και τον Θανάση Κυνηγάκη ολοκληρώθηκε η 1η ημέρα στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα ανοιχτής θάλασσας που "φιλοξενεί" ο Βόλος. 

Στο αγώνισμα 5χλμ. στους Άνδρες, ο Θανάσης Κυνηγάκης του Α.Ο. Παλαιού Φαλήρου κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο με χρόνο 54:44.21, το ασημένιο ο Γεώργιος Αρνιακός του Ποσειδώνα Ιλισίων, με χρόνο 55:25.03, ενώ στο τρίτο σκαλί του βάθρου ανέβηκε ο Δημήτρης Νέγρης του Ολυμπιακού με 55:40.95.

Στις Γυναίκες, η Κέλλυ Αραούζου του Ολυμπιακού τερμάτισε πρώτη με 1:02:43.36, στο δεύτερο σκαλί του βάθρου, με χρόνο 1:04:16.35, ανέβηκε η Στέλλα Απλάντη του Ολυμπιακού, ενώ το χάλκινο μετάλλιο κατέκτησε η Αγγελική Ζαμαρία του Α.Ο. Παλαιού Φαλήρου με 1:05:10.00.

Στους Παίδες, ο Κωνσταντίνος Ζαχαριάδης του Άρη κατέλαβε την 1η θέση με 58:09.41, δεύτερος τερμάτισε ο Ιωάννης Μαυρογένης του ΑΝΟ Γλυφάδας σε χρόνο 1:01:56.71, ενώ 3ος τερμάτισε ο Απόστολος Πάνος του ΠΑΟΚ, με χρόνο 1:01:57.26.

Στις Κορασίδες, η Ευγενία Πετροπούλου από την ακαδημία Αστέρια Θεσσαλονίκης κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο με χρόνο 1:05:07.15, η Ιουλία Αθανασοπούλου του ΑΝΟ Γλυφάδας το ασημένιο μετάλλιο με 1:05:43.98, ενώ το χάλκινο μετάλλιο κατέκτησε η Ιωάννα Παπαδοπούλου του Μακεδονικού με 1:09:22.94.

Οι αγώνες θα συνεχιστούν την Κυριακή. 

Best of internet