Stop... του Δούκα στην Πυλαία

Stop... του Δούκα στην Πυλαία

Stop... του Δούκα στην Πυλαία

Η ΑΕΣΧ Πυλαία κέρδισε με 22-20 τον ΑΣΕ Δούκα στη Θεσσαλονίκη στην 8η ημέρα της Handball Premier.  

Η Πυλαία έκανε την μεγάλη έκπληξη στην 8η ημέρα της Handball Premier κερδίζοντας με 22-20 τον ΑΣΕ Δούκα το απόγευμα της Κυριακής (25/11) στη Θεσσαλονίκη. 

Στο παιχνίδι της Κυριακής  ο Αερωπός Έδεσσας επιβλήθηκε στη Νίκαια 27-19 του τοπικού Άρη. Η 8η ημέρα θα ολοκληρωθεί την Τετάρτη (28/11) με τους αγώνες ΧΑΝΘ-Ολυμπιακός και Διομήδης Άργους-ΑΕΚ. 

Με το  PulseBet*, νιώθεις  το παλμό του  Live  στοιχήματος όπως ποτέ ξανά– Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

Τα στατιστικά των αγώνων: 

ΑΕΣΧ ΠΥΛΑΙΑΣ – ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ 22-20

Τα πεντάλεπτα: 2-2, 4-3, 5-5, 8-6, 11-8, 13-10 (ημχ.) 15-12, 15-13, 18-13, 19-15, 20-18, 22-20

ΑΕΣΧ ΠΥΛΑΙΑΣ (Πάνος Γούσιος): Ζαφείρης 1, Αντωνιάδης, Ψωμανθιανός, Ελέτα, Κουκμίσης 1, Μάτοβιτς 5, Γιαννακίδης, Καραπαναγιωτίδης, Αποστολίδης 2, Ορφανουδάκης, Τσαναξίδης 3, Ανανιάδης 4, Καλόμοιρος 5, Καβουσανάκης 1, Παπαγεωργίου, Αλατσατιανός.

ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ (Κωστής Μπούνας): Μωραΐτης 3, Τόμπρος, Παπαπούλιος 1, Αϊβαλιώτης, Πολύδωρος 6, Κολλύρης Ν., Μπραουδάκης, Ταουσάνης 1, Ντούνης 3, Σαμαράς, Λιόλιος 2, Τζανιδάκης, Κλεώπας, Τσακο’υλης, Κολλύρης Π., Κεδέρης 6.

Διαιτητές: Κατσίκης-Μιχαηλίδης, Δίλεπτα: 2-3, Πέναλτι: 0/0-0/0

 

ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ – ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ 19-27

Τα πεντάλεπτα:1-3, 2-6, 4-8, 5-10, 6-14, 8-16 (ημχ) 9-17, 10-18, 12-20, 12-20, 13-20, 16-23, 19-27

ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (Μελετάκος Π.): Κουρής, Λαδάκης 2, Αθανασίου, Μελετακος Γ. 2, Γρηγοράκης, Μουλιάτος, Μελετάκος Δ. 7, Χρηματόπουλος, Πετράκος, Καμπουράκης, Μιμίκος 5, Χουρσουντιάν 1, Χαραλάμπους 1, Βίδρας, Αμανατίδης, Βλαχοθανάσης.

ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ (Πηλαλίδης Γ.): Αθανασίου, Μαυροδουλάκης, Λάππας, Τζουβάρας Θ. 2, Κράλλης 3, Θεοδωρόπουλος 4, Δημάκης 3, Μπάρμπας, Μησαηλίδης 4, Κεσίδης 4, Κυριακού 5, Λιόφης, Αρνανιτίδης.

Διαιτητές: Συρεπίσιος – Μερτινιάν Δίλεπτα: 5-7 Πέναλτι: 4/4-2/5

 

Συνοπτικά τα αποτελέσματα και το υπόλοιπο πρόγραμμα της 8ης αγωνιστικής:

ΠΑΟΚ-Δράμα 86                32-21

Φίλιππος Βερ.-Φοίβος Συκεών  25-23

Άρης Νικ.-Αερωπός Έδεσσας    19-27

ΑΕΣΧ Πυλαίας-ΑΣΕ Δούκα       22-20

ΧΑΝΘ-Ολυμπιακός/Ομιλος Ξυνή  28/11

Διομήδης Άργους-ΑΕΚ          28/11

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 8 αγώνες)

1.ΠΑΟΚ               14 
2.ΑΕΚ                13 -7αγ.
3.Ολυμπιακός         13 -7αγ.
4.ΑΣΕ Δούκα          10
5.ΑΕΣΧ Πυλαίας        8
6.Διομήδης Άργους     6 -6αγ.
7.Αερωπός Έδεσσας     6
8.Φίλιππος Βέροιας    6 
9.Δράμα 86            5 
10.Άρης Νικαίας        4
11.ΧΑΝΘ                4 -7αγ.
12.Φοίβος Συκεών       1 -7αγ.

Best of internet