Φοίβος Συκεών - ΠΑΟΚ 18-31

Ο ΠΑΟΚ πήρε εκτός έδρας νίκη με 31-18 στις Συκιές από τον Φοίβο, στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Handball Premier.

Το ματς ήταν ντέρμπι για ένα δεκάλεπτο (4-4), όμως στη συνέχεια ο ΠΑΟΚ απέκτησε προβάδισμα, αυξάνοντας τη διαφορά στα πέντε γκολ στο ημίχρονο 10-15.

Στο δεύτερο μέρος, ο ΠΑΟΚ συνέχισε δυνατά και έφτασε τη διαφορά στα 8 τέρματα ανοίγοντας κι άλλο τη διαφορά. Έτσι ο «Δικέφαλος» δεν άφησε κανένα περιθώριο στο Φοίβο για να διεκδικήσει κάτι παραπάνω από το παιχνίδι φεύγοντας με το ρόζ φύλλο αγώνα.

Η προσοχή του ΠΑΟΚ στρέφεται στον φάιναλ φορ του Κυπέλλου, όπου στα ημιτελικά θα αντιμετωπίσει τον Ολυμπιακό.

ΦΟΙΒΟΣ ΣΥΚΕΩΝ – ΠΑΟΚ ΒΕΡΓΙΝΑ ΤV 18-31

Τα πεντάλεπτα: 1-3, 4-4, 5-7, 6-8, 8-11, 10-15 (ημχ.) 10-18, 14-21, 16-25, 16-23, 17-26, 18-31

ΦΟΙΒΟΣ ΣΥΚΕΩΝ (Δημήτρης Πελεκίδης): Πατραμάνης 2, Πίτσιος 1, Μπαλαμός 2, Παπαδόπουλος, Λιόζα, Χατζηγιαννίδης, Δεληζάνος 6, Μπόσκος 5, Κύρτσιος, Χατζής, Χατζηβακαλέλης 2, Μανωλούδης, Πατσιάς, Παπαγεωργίου, Τσαμεσίδης Αθανασιάδης.

ΠΑΟΚ ΒΕΡΓΙΝΑ ΤV (Στέλιος Σεϊρεκίδης): Κοκώνης 3, Πετρίδης 1, Αποστόλου, Μαστορογιάννης 2, Κυπραίος 2, Καλόμοιρος 1, Βεσελίνοβιτς 6, Κοτανίδης, Κολοβός 1, Νικολαΐδης 3, Πόουλσεν Πέγιοβιτς 1, Παλάσκας 4, Αραμπατζής 5, Τσίλης 2.

Διαιτητές: Τζαφερόπουλος-Θεοδοσίου, Δίλεπτα: 6-2, Πέναλτι: 1/1-4/5